Fulgusori Nov - Dec 2009 (55)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Fetele, va rog io, daca va amintiti discutiile, spuneti-mi la ce varsta se stabilizeaza ochii sau daca exista o varsta pentru asta, multumesc


am auzit la variante 4-6 luni pana la 2 ani

si bubu inca se mai uita imprasitat din cand in cand

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Il asteptam pe D-nul sa vina cu
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Daca un articol e reclama....in fine...

Ramonika, uite ce zic de fixarea culorii:

In general, copiii caucazieni au ochii albastri sau gri-albastrui la nastere, iar cei non-caucazieni, caprui. Culoare permanenta a ochilor unui copil depinde in primul rind de culoare ochilor parintilor, iar ea se fixeaza la sfarsitul primului an de viata. In majoritatea cazurilor, un copil ai carui parinti nu au ochii albastri, va avea in cateva luni ochii caprui sau verzi. In timp ce genele pentru ochii albastri sunt recesive, mai exact aceasta culoare poate trece la caprui sau verde, celelalte niciodata nu vor trece in albastru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

abia la un an? eu stiam de 6-7 luni...



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Andre, pentru ochisori, daca retin corect, abia dupa un an se stabilizeaza privirea si se poate vorbi de un consult in acest sens. oricum e prea micuta Chiara, nu cred ca se intervine in vre-un fel

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

K- stiam de kaka cu nabadai, pupam sa treaca
Many -

adormit copil, acum ma bag si eu la somn

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Il asteptam pe D-nul sa vina cu
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

pauza..de o gurita de cafea..
lavi stiu ca Rares nu papa bibe,dar poate reusesti sa il folosesti mai tarziu la cereale..zic si eu..sau sunt din alea fara lapte?

Krelia imi pare rau ca se inmultesc scutecele .. sa nu fie nimik..

andre vad ca ti-au raspuns fetele..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Special pentru Raluci si Bubu...sa le fie somnul mai dulce:
Nani, nani, puisor...
Nani, nani dormi usor...
Ca mama te-o legana,
Si din gura ti-o canta...

Nani...
Nani...



Gata...ma imbrac...plecam sa colindam hypermarketurile dupa oua...carnuri si alte nebunii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui miany75

pauza..de o gurita de cafea..
lavi stiu ca Rares nu papa bibe,dar poate reusesti sa il folosesti mai tarziu la cereale..zic si eu..sau sunt din alea fara lapte?

Krelia imi pare rau ca se inmultesc scutecele .. sa nu fie nimik..

andre vad ca ti-au raspuns fetele..



miany
fericita mami de DAVID ANDREI



sa stii ca mi-ai dat o idee...o sa caut ceva recipiente de stocare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Multumesc fetelor care au raspuns, inteleg ca nu e cazul inca. Tati de Chiara are un ochi care "ii fuge" (nu dupa gagici), iar soacra-mea mi-a povestit ca daca si-ar fi dat seama mai devreme, nu ar avea problema asta acum. Eu nu am observat nimic, adica se mai uita uneori crucis, dar ma gandeam ca e normal. Acum de 2 zile "o consult" si mi se pare ca e tot timpul crucis, ma gandeam ca daca am putea face ceva acum sa nu sufere ea mai incolo. Raresu De-om fi ochelariste ne mai iei? Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

muncit pe plantatii, recolta bunicica

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput