Felicitari CARLA! Flori de liliac-mai-iun'10 (61)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Referitor la vizita la spital, cred ca vor fi parintii, socrii si nasii. Nu stiu daca ma va deranja. Logic ca nu am cum sa-i primesc boita, coafata si altele, dar toata lumea stie ce e aia o operatie. Iar acasa cred ca vor fi aceleasi personaje.

Legat de indragostitul de ginecolog, noroc ca a mea e femeie, dar intr-o seara am visat ca m-am dus la un ginecolog barbat cu barba ca vroiam sa nasc pe 9 martie. Asta avea 2 copii acasa si incepusem o aventura cu el. Cand i-am povestit sotului, a ras si a zis ca am scapat ca o cunoaste si el pe doctorita si sta linistit si ca inca o data se dovedeste faptul ca "sunt cu capul". Asta e vorba noastra cand avem pareri diferite!


26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariam79 spune:

Neatza burtici si de la noi. Am dormiiiiit, mama da' ce am dormit, de aseara de la 9 pana dimineatza la 7.30 cand abia abia m-am dat trezita. M-as duce inapoi la somn, dar am de lucru. Bine ca am reusit sa ma odihnesc, desi weekendul nu a fost de mult, si duminica chiar am stat in pat toata ziua. Am pus sa fac cartofi din aia evantai/impanati, reteta nu mai stiu de la cine era, Arturicii sau altcineva... acusica papam. Nu conteaza ca e bomba calorica, bebe sa creasca, ca am un stres sa nu fie prea mic.

Sabina, ma bucur ca tu esti cea mai putin stresata dintre toti, ca asta este cel mai important, tu sa fii calma, ca doar tu nasti. Eu zic ca daca stai linistita acasica in pat poti ajunge pana la data nasterii fara probleme. Vezi ce zice si doctoritza cu data nasterii totusi, ca bebelinele (sau bebelina si bebelinul ) or sa fie bine. Deja ai 35 de sapt., sunt mai maricele decat ale Carlei. Sunt curioasa sa vad daca e feelingul de mama asa cum spui tu, ca unul e cu cuc, ar fi tare frumos.

Ma duc si eu mai tarziu la eco, sa vad cum e cu feelingul, daca e feeling sau doar dorintza. Daca o vedea ceva, vorba Sabinei, la ce ingramadeala e acolo... Daca la mine unul si abia vede ce e cu sexul asta, la ea ce sa mai zic!

Azi noapte am visat ce era bebe, parca nascusem, si aveam un bebeloi maaare de vreo 4 kile jumate, si ma minunam de unde a iesit atata copil dintr-un metru jumate de mama. Si parca era frumos, apropo de ce ziceati, cu cioara si puiul. Ah, si ne mai procopsisesm si cu un motan. Asta sigur e dorintza de-a mea, sa avem un motan. Acum m-as duce la pet shop sa iau unul daca n-ar fi sotul astmatic, uf.

O zi usoara si insorita. Parca s-au dus toti norii de peste weekend.

Ana 33+ Miruna-Nicola sau Alexandru-Nicolae AMR -6 saptamani
bebica mea mica si scumpica

ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Eu am comis-o la targ! Ma intreaba soacra: "Cum adica e facuta salteaua din cocos?". La care eu: "Se aduna toti flocii de pe nuca si se indeasa in saltea!". La care barbati-miu: " Cuvantul floc este recunoscut si definit in DEX!"
Am scapat-o din cauza ca noi alintam animalu' Flocea sau Flocarica (cand il alintam).



26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

`neata si de la noi....

Dragelor, legat de iesitul cu bb afara, eu la Matei am iesit cu el la plimbare dupa 10 zile (dupa ce in prealabil asistenta medicala l-a "evaluat" pe MAtei.. Stiu ca am inceput cu 15 minute, apoi am crescut progresiv durata plimbarilor.

Despre vizitele de dupa nastere, la mine a fost groaznic, groaznic; am avut musafiri si la spital si apoi acasa, nu mai spun...Acum nu vreau sa mai vad pe nimeni. Mi-aduc aminte ca eram zombi, zombi. Nu apucam sa ma odihnesc, sa ma spal macar....Acum, no way...


Mami de Matei nazdravan si 32 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Sabina, e bine ca tu nu esti ffff stresata, sigur vor sta fetitele in burtik cat va fi cazul, stie DD cum e mai bine. Nu ne da emotii mai devreme...

Arturicii, imi pare rau ca ieri ai avut o zi urata. Trebuie sa ai grija, sper ca de acum iti va fi mai bine.

Onana, ce pacat ca ati avut un we nu prea grozav. Nici eu nu mai m-am incumetat la plecat la drum lung. Nu ne-ai mai povestit cum e la gradi cu Matei (sau nu am mai vazut eu). Se pare ca si pe viitorul meu bb il va chema 95% tot Tudor.

In rest, numai bine tuturor fetelor

Mami de Matei nazdravan si 32 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

La mine cu musafirii e pe principiul: "Stiti unde e bucataria, frigiderul, gratarul!"
Barbatii trec la o barfa langa gratar cu o bere, fetele fac una alta (daca eu nu pot) si toata lumea e fericita! Stand la curte, nu e nimeni legat sa stea intr-o camera, au de unde alege afara: balansoar, bancuta, masa!

Alinutza- eu fac clexane de 0.4

Eu cred ca voi scoate copilul afara in curte de a 2-a zi. De incumetat la plimbari pe strazi, pana nu ma pun pe picioare nu o sa indraznesc!




26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Sunt cu capu'- LA MULTI ANI! Theo si tuturor Florilor de pe forum si de acasa!
Eu cu 1 aprilie o sa dispar de pe forum, caci plec la tara in Oltenia.



26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Ana sunt aproape de 37 de saptamani. Am uitat eu sa schimb semnatura.

Si eu sunt curioasa cum vor fi bebelinele sau bebelusii. Mai ales ca la mine tot nu au fost in stare sa imi zica clar daca sunt identice or ba.

Indicatia asa e sa stau in pat, dar eu nu pot sta. Am atata treaba. Ieri cand am iesit din cabinet, Silviu si-a pus ambele tel pe silent si a vrut sa vada care tel castiga cu apeluri pierdute, in 30 de minute unul avea 16 pierdute si unul 17 . De la 8 pana seara la 9 suna telefoanele. Aseara ultimul client a plecat la 10. E ca la nebuni.

Sabina 36+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 1 saptamana

Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Neata !
Sunteti harnicute fetelor , cand ma intorc de la scarbici am ce recupera nu gluma , aproape un capitol .
Va doresc o zi minunata !

R_ocsy 31 + Ana Sofia
AMR 8 saptamani !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Rocsy servici usor. Sa ai o zi usoara.

Sabina 36+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 1 saptamana

Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput