"**Buburuze de 2009 in actiune (18)**"

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

La multi ani, Victor Andrei!

Cris, ce minune am vazut eu in poze si cat a mai crescut, uimitor cat de repede se vede me copii cum cresc. E fetita mare acum Am trimis peste aseara, sper ca a ajuns la tine Si vreau retea de tort daca iese bun
Picky, ce simpatica Stefi cum ii cauta ea pe toti de titi Pai cum sa-i tai parul, ii luati motul doar simbolic, asa i-am luat si lui Vladut. Cat despre data potrivita alegeti si voi dupa cum pot sa vina invitatii sau cum va e voua mai bine. Eu l-am serbat inainte sa implineasca. Sa treci cu bine peste cele 8 ore de munca
Carina, iti tinem pumnii sa dea roade cura de slabire! Dar nu era mai bine sa te apuci de ea dupa Paste?

Azi e frumos afara, ce bine! Sa aveti o zi buna

e simplu, doar sa vrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata fetili
is zombi....ca de obicei....la 5 s-a dat desteptarea si a tinut-o intr-un concert dupa cate la 7 fara mi-a adormit ca lipitoarea, lipit de mine.....acu are o moaca de ma stric de ras.....si-a bagat singur suzeta in bot si se uita la mine....creca-i este foame...sa mai astepte, am un mesaj de terminat...mama denaturata
merci alic si picky....sper doar sa nu ploua, atat, ca in restttttttt
ano stii ca bei cafea plntata de mine, culeasa, prajita etc da?????
sarumana cris de perfuzoaica...si brotacul roz....nu pot sa cred ce mare e si cum trece timpul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata!
Greu tare cu ora asta de vara ca inca nu m-am obisnuit si dimineata abia pot sa ma trezesc-bine nu pot spune acelasi lucru si despre piticu' meu care la 7 e fresh-rade si tranteste jucariile de gratiile de la patut.
Ema-ai terminat bagajele?
Cris-buna ideea cu meniul pe o saptamana afisat!
Picky-ce bine ca ai invatat fetita sa pape pisat cu furculita-eu l-am cam obisnuit pe Andu cu totul facut pasta ca imi e frica sa nu se inece si cred ca va fi cam greu sa-l dezobisnuiesc.Mie imi sunt tare dragi fetitele cu codite si daca as avea o fetita nu i-as taia parul....bine e cam greu si ptr ea cu pieptanatul dar tu stii mai bine.Eu nici nu-i voi lua motul la al meu pui la un an ca nu are par-e chelios.....si daca ma vedeti pe mine nu ati zice ca e puiul meu:eu am parul des si cret.....Ar fi culmea sa i se faca ca al meu cand ii va creste.
Anna-plimbarica placuta ca sigur iesiti cu vremea asta frumoasa!
Carina-spor la cura!
Alic-eu cereale de la Nestle ii dau si am mai luat de la Humana cu banana si cirese parca si i-au placut si astea.De la Milupa nu am luat ca nu vrea sotul-are el ceva cu danone.
Vroiam sa va intreb-voi de care iaurt dati puilor?Eu i-am luat de la Nestle si de la Humana parca dar nu prea gasesc decat la Carefour sau Real si mi-e cam greu sa ma duc la cateva zile acolo doar ptr iaurt.
Mai intru mai tarziu!
la toata lumea!





Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

apar si eu intr-un tarziudar pana acuma a fost fina cu piticul la mine si am stat si noi la taclale

anna uneori si eu ma intreb cand a trecut timpul asa de repedemusai trebuie sa fac peste la cuptor,asa ca maine ma car la real si sa vad ce pescuiesc din bazinsi eu sper sa-mi iasa tortul,nu de alta dar ce visez ma apuc de bucatarit
ema ufffffffff,nasol cu trezirea la ora aia..
simina sincer,eu nu m-am uitat bine pe cutia de la milupa ce scria,ci abea acasa am observat jos de tot pe o laterala ca e de la danoneca altfel in raft ramanea

iupiiiiiiiiiiiiii,a adormit si brotacul

as fi vrut asa de mult sa ies afara la aer cu piticania,dar e asfaltul moale ca ieri toata ziua a plouat si risc sa raman impotmolita cu tot cu carutul fetii

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

buna gagici!
am sosit si noi de-afara, e o vreme superba...numai buna de curatenie in gradina (am ramas codasi)..dar nici nu reusim, mai ales cu Naty...

Cris, vad ca lucrezi ca la carte...daca ai atatea idei de meniu cat pentru o saptamana, esti de invidiat

Serialbastre, noi am incercat demult mamaliguta cu branza si iaurt si am pus si bors in fiertura de legume si a iesit o zeama acra

Picky, eu inclin din ce in ce mai mult o iarba verde chiar pe 2 mai, de ziua fetei, ca tot e duminica; acum sa vedem cum organizam, ca eu de obicei stau foarte bine cu teoria, practica ma omoara
scaune pliante avem, de mese nu stiu de unde sa fac rost; ca decor as face niste manunchuiri de baloane, oare or da bine? sau e chici?
ma gandesc sa cumpar farfurii, platouri si tacamuri de unica folosinta; pun apreitive gata pregatite de acasa si gratarel facut loco cu salata...si tort, bere, vin, suc, apa...tot tacamul...
suna bine?
aveti alte idei?

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

uii....acum am vazut si eu ca milupa are leg cu danone
deci, recomandati-mi niste cereale care sa nu fie dulci, please!

Simina, eu ii dau iaurt de la napolact si ne impacam f bine; initial i-am dat 'usurel', acum ii dau 'numai bun'! din cand in cand, cand mai prind lapte de tara din sursa sigura ii mai fac de casa...si-i bun tare si ala

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Alic-i-am dat si eu intr-o seara niste iaurt de la Napolact din lapte de capra si bivolita cu grasime 7% si nu se mai satura,i-a placut tare mult.
I-as face si eu din lapte de tara dar nu stiu cum.Branzica ii fac cu pastile de calciu lactic dar iaurt nu stiu.

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

nu sunt gata bagajele simina....mai lucrez la asta....miercuri seara le termin, ce e uitattttt, e bun uitat, asta e. iaurt faci asa .... laptele se fierbe, un borcan (preferabil un vas de lut) se unge cu smantana, si se pune inauntru lapte cald (putin fierbinte) amestecat cu smantana(2 linguri smantana la 800 ml cat are borcanul), se acopera cu prosop sau altceva sa pastreze temperatura si se lasa la cald
cris nasta zici????? nu e naspaaaaaaaaa.....e foarte naspa, e groaznic de naspaaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Dragalutelor, sunt si eu pe aici si am o lene cat casa. Am venit de afara si mogaldeata doarme.



e simplu, doar sa vrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reby-iry spune:

buna fetele,va pe toate si-mi este f dor de voi,dar noi cum nu mai avem treaba in casa fugim cu pitica in parc,si daca mai avem ceva timp il gasim pe sot la computer sau pe cumnat la jocuuri,asa ca...
sunt paralela cu cititul,am mai citit din capitolul trecut pe sarite,dar sarite bn,vre-o 3-4 pagini sarite si in rest in treacat,deci,nu pot sa raspund in parte.
noi am fost sambata cu reby la bazinul de innot si ia placut ffff muult,poze nu i-am facut din pacate,dar o sa-i facem...
voi ce alimente noi i-ati mai introdus la bebeii vostrii???
ma duc sa sculat fata
am uitat sa ne laudam ca lui reby ia iesit un coltisor de la dintisor si iese si al 2-lea jos,e alb,deci sunt tare happy,reby da tot timpul cu limbuta ca nu e invatata cu el
v-am pooopat,ma duc sa-i fac papita la fata
p.s sper sa-mi revin si eu si sa recuuuperez,nu stiu cand...

reby,printesa lui mami

Mergi la inceput