"**Buburuze de 2009 in actiune (18)**"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

offffff, scot diacriticele si il bag iar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Conferinta internationala a mafiotilor. Dupa sedinta, Salvatore, capo di tutti capi, il cheama pe Ion, seful mafiei romanesti, la el. - Auzi, Ioane, tu ai vila din asta cu 2 etaje, cum am eu? - Nu, raspunde Ion. - Dar Mertzane ca ale mele, ai? - Nu. - Dar lant din asta gros cat 2 degete, de aur, ai? - Nu. - Mai, pai ce mafiot esti tu? La congresul urmator sa nu te aud ca nu ai ce ti-am zis azi, clar? Merge Ion acasa si il striga pe servitorul lui, Ghita. - Ghita!!! Darama ultimele 3 etaje de la casa, vinde elicopterele si cumpara Mertzane, iar cainele du-l în casa, ca lantul lui trebuie sa-l port eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ema ma bucur ca ai pus bancul aicie tare de tot[:-))))]

tot uit sa pun meniul in fiecare zi dar o sa-mi trag un semn mare si rosu in frunte si dimineata cand ma duc la baie sa-mi amintesc

7:15 formula 200ml(suge frate bibele pana il subtiaza)
9:30 painica cu zacusca(1 felie si jumate )
13:20 supa de rata cu legumele tocate marunt(am halit si eu si era bunaa..)+ lapte consum 130ml
17:00 cereale(daca face fitze in bag un sut in curul ala mic)
21:00 formula 240 ml(si uneori mai mult de atat)

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

hello gagici cu pici!

in primul rand, LA MULTE LUNITE LUI TERO!!! care e tititza mare de-acum

Cris, bun sfatul tau, am tinut-o si de o manuta si se pare ca merge cat de cat si pune si calcaiul jos multam!

Serialbastre, Simina...felicitari pentru dintuci!

Dani iti sade bine! si eu simt nevoia de-o schimbare, asa ca saptamana asta il retez, ca nu se mai poate...
cum stai cu silueta? am si eu 3 zile de cand fac stepper c-am fost si m-am cantarit si am 76

Ema, drum bun! sa ajungeti cu bine!

fetelor, va rog sa-mi spuneti ce fel de cereale mai folositi; eu pana acu i-am dat orez de la nestle di gris de la milupa
la noi meniul e cam tot de bebe si cred ca bat pasul pe loc in privinta asta...adica
dimineata fructe si iar fructe, in general mar, portocala, banana si azi para din compot +- biscuiti
pranz: supa (adica un terci de legume date prin sita cu niste zeama, eventual putin unt sau iaurt) + piept de pui/carne de vita/ ficatel/out (depinde de zi)
seara: cereale cu lapte din comert sau branzica cu iaurt sau banana cu iaurt
cam atat!
vreau pareri!
azi la pranz ii dau peste cu cartof si dovlecel

cele care dati bors, cum il preparati? si ce consistenta are cand il serviti? adica ii faceti un terci sau ii dati cum mancam noi?
si apropo de ou...le dati 2 galbenusuri sau 2 jumatati pe sapt? 9ma refer la mamele de bebei de-o seama cu naty)

revin...

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Hei, Cris, e gata pizza? Ai mai ajuns sa te uiti de caciulita? Eu i-am luat azi lui fi-miu o sepcalie de vara, ii e un pic larguta, dar la cum ii creste capatana va fi tocmai buna la vara Si sa stii ca ma abonez la tortul tau de paste
Ema, mi-am baut cafeaua, f gustoasa. Asa, pune-o la punct pe Dana sa nu mai chiuleasca
Dano, si zici ca merge Denis Baga un filmulet sa vad si o bulnasele in actiune
Simina, pai tare frumos a fost la munte, vremea a tinut cu voi? Vreau si eu sa ies de Paste o zi la aer ca m-am saturat de Bucurestiul asta. Felicitari pt primul dintisor

Noi am fost la plimbare ca a iesit soarele si acum baga somnic. Azi mi-a mancat mai bine Vladut
dimineata: painica cu branza si smantana
pranz: orez cu pui
cina: peste la cuptor cu sos de rosii e in program


e simplu, doar sa vrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Alic, si Cezara mananca mancarica de bebei, dar mie mi se pare ok asa. Nu ma grabesc.
Dimineata si seara bea lapte - formula, inca nu-i dau de vaca (am zis ca la toamna o trec pe lapte de vaca). Apoi M1 fructe, M2 terci din legume cu piept de pui/ficat/galbenus si unt/ulei de masline si M3 cereale cu iaurt.
Ii dau 2 galbenusuri pe saptamana, o data ficat si restul piept de pui. Saptamana asta vreau sa-i introduc si peste, cred ca pastrav.
De azi i-am pus un praf de sare la fiertul legumelor (dar de frica sa nu pun mult, am pus atat de putin ca nu se simtea). Pranzul e ... nu stiu cu ce sa compar ... un pic mai gros decat smantana care curge ....
Eu fructele si legumele le terciuesc cu blendarul, saptamana trecuta am incercat cu furculita si nu a mancat, asa ca o mai las asa macar pana nu mai are probleme cu dintii din fata.
Tot la stadiul de plan am mamaliga cu branza, in speranta ca o sa manance branza, Dar am sa o fac din iaurt facut de mine, nu mai fac cu lamaie.
Si tot in plan ... vreau sa-i pun si putin bors la fiert la legume.


Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Blogul Cezarei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare gagici cu buburuze in actiune

Inainte de a incepe sa scriu cate ceva, vreau sa urez la mai multe lunite buburuzelor care azi au mai pus o lunita in pampers.. Miruna, Karina si Darius , sa cresteti mari, sanatosi si mumosi..

Apropo Anaela, Dana voi ce mai faceti? Nu mai vreti sa ne mai aruncati si vreo 2 cuvintele pe la noi???

Cris vreau si eu mancare din aia buna pe care o faci azi
Anna te cred, ca si eu am nopti cand ma termina...oricum bafta multa la intarcat, chiar nu stiu cum ai putea sa faci, incearca metodele babesti , poate ajuta ...
Andreea felicitari ptr nr 4...va trimit ceva soare din Belgia ca sa aveti si voi
Ema asa este pe 1 iti iei zborul..iti urez de pe acum zbor placut si drum bun, iar in tara odihna cat mai multa is poate isi schimba is Darius programul si va dormi mai bine noaptea
Simona felicitari ptr dintuc , gata deja baietel mare...da asa este, papa cu noi si sa o vezi acum cum a inceput sa vrea sa pape singurica, e tare haioasa si scumpica
Danopai numai tu poti sa-i pui oala in cap...eee da si cand o sa vada pozele astea o sa-ti puna el oala in cap
Ema super tare bancul
Cris bun meniul...ala cu sutul mi se pare perfect
Alic eu cereale nu ii dau...de ce? ptr ca nu am considerat ca ar avea nevoie. Ou eu inca ii dau o singura jumatate pe saptamana...jumatate pe care o proportionez pentru 2 zile ...dar mai gusta si de la mine din farmufie putina painica inmuiata in galbenus(atunci cand eu mananc oua ochiuri)Eu deja mixerul l-am bagat la cutie, ptr ca Stefi papa acum totul pasat la furculita sau bucatele...deci nu mai facem terciLactatele inca nu i le-am introdus..doar laptele de vaca..(ptr ca am observat ca laptele special ptr bebei ii provoca crampe)...atunci cand eu sunt la munca.

Stefi pe zi ce trece ne uimeste tot mai mult...faza tare, ce ne amuza cel mai mult pe toti este ca trage de tricourile alor mei sa le caute tatzi si cand le vede se stramba...stie ca un e tatzi cea buna . Se joaca frumos cu sora mea dar e si o razgaiata...dar e e a noastra, nu?
Acum face sport...o pune sora mea pe bicicleta si ea da din picioare..ca a vazut-o pe ea cum face si o copiaza

Eu azi am fost tot pe drumuri cu munca..maine am 8 ore de munca cucuiata din vale, o casa cu 3 etaje...o sa innebunesc...dar deh ce sa-i fac...trebuie ...

Apropo se apropie ziua de nastere a unor buburuze, printre care si a mea ...aveti idee cum o veti organiza? ce cadou ii veti lua?? idei?? eu sunt in ceata...inca nu m-am decis in ce zi sa i-o fac, ori pe 1 mai ori pe 8 mai..pe chestia asta m-am certat si cu sotul...asa ca voi ce ziceti? cum credeti ca ar fi mai bine, mai ales ca-i taiem si motul? ori pe 1 ori pe 8? Stefaniei i-a crescut si parul si parca mi-ar fi naspa sa-i mai tund breton..i-as lua putin din varfuri la mot si atata....

Va las, ca merg sa mai ma ocup de tiza mea. Va pupic dulce si va urez o zi placuta maine cu mult soareeeeee







Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

in sfarsit am culcat si brotacimea sachiar a fost bine venita schimbarea asta de ora..folosesc vechea ora cu mancatul si toate cele,dar o culc la 21:00 acum ca deh,se intuneca mai tarziu

am vrut sa va pun niste poze de ieri din deplasare,dar se pare ca picasa nu mereau ei o problema tehnica..

alic ma bucur ca s-a rezolvat problema cu mersultoata smecheria este sa le dam putin avant sa exerseze si treaba e ca si rezolvata;ca si cereale am luat pana acum din acele care exlud mierea(o sa i-o introduc in alimentatie dupa 1 an jumate),si pana la 6 luni si jumate ioc gluten,dar apoi am incercat aproape toata gama de la nestle si acum am in casa de la milupa cu para si bananafaptul ca unele dintre noi am marit considerabil gama de papica,asta nu e o regula..fiecare copil e unic si ce papa unul nu e musai sa pape si celalalt..la capitolul supe,ii dau maruntit totul(oricum eu am o problema cu dibla si asa fac si pentru noi adultiitoate zarzavaturile tocate puriceste)nu stiu daca i-am blendiut mancarice de 5 ori pana acuma;la pitica mea ii dau cam 2 galbenusuri pe saptamana,uneori si o data pe sapt. depinde cum pica in meniu ca eu il fac pe o saptamana intreaga si il plasez pe frigider agatat de un magnetel
anna gata pizza,gata si sarmalele..esti invitata meama crezi daca-tispun ca nu am ajuns?? se pare ca soatei ii cad rotile la masina sa mearga pana in celalat capat al orasuluiastept sa se incalzeasca si sa vina sora-mea cu mine ca ajutor ca nu ma descur singura pe transport cu carutul si terosi eu am vrut sapt trecuta sa-i iau o sepcalie la pitica,numai ca o fi fi-mea capatanoasa dar si alea erau ca pentru mine..asa de marisi ma oftic ca vazusem una shocara bleudaca imi iese cum trebuie,o sa iti dau reteta,e relativ simplu de facutmai nasol cu ornamentele de deasupra dar iti explic cum sa iti iasa si tiecrezi ca ma lipesc si eu de o portie mica-mica de peste cu sos?????
picky sigur ca-ti opresc si tie o portie,numai ca dulcele nu am mai avut timp sa-l facnu face dezastru in jurul ei cand papa singurica stefi???ca a mea e jaleeeeeeemultumesc ca esti alaturi de mine,din fericire acel minunat sutuletz s-a amanat ca a paapt tot ce i-am datcred ca e tare haioasa cand cauta tzitzi lu' mami si ramane dezamagita..valeuuuuuuu 8 ore maine???pai ai de treaba nu gluma..spor la treaba..in primul rand o sa-i fac ziua acasa ca sa se simta in elementul ei,cu copii pe care sa ii jumuleascaacum sper ca parintii or sa-si faca asigurare psihologica la copii ca a mea ii demoleazasigur nu va fi cu mese intinse ,ci ceva gen bufet suedez cum a facu anna la vladutpai vezi care zi este mai ok pentru toti..ca sincer nu stiu ce sa spun,cade exact la mijlocul saptamanii..ia vezi tu sa nu tai parul la fata ca eu mor cand o vad asa pletoasamai ales ca fi-mea e oarecum chelioasaiar pentru cadou o sa ma gandesc sa fie ceva frumos dar si accesibil



mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Ola,

In ceas de seara am intrata sa spun sarbatoritilor de azi!!!!!!

Anna_mama, multumesc de sfaturi.

Cris, imi pare rau ca nu e ok situatia la voi cu familia.

Serialbastre, felicitari pentru dintoc si multu de sfat. EU am fost cu intrebarea.

Simina, felicitari so voua pentru primul dintisor!Multumesc.

Maria a fost cumintica azi , dar a fost zi de facut papa si smotru asa ca am fost tare ocupata.

Meniul nostru de azi (si cel de maine, dar probabil cu variatiuni la cantitatea de lapte si cu mar copt in loc de para):
- 210 lapte
- mar+cereale
- 180 tocanita de vitel cu ( ceapa, ardei, morcov, patrunjel, telina, cu cartof, mazare, paste)
- 120 lapte
- 180 lapte


EU de azi m-am apucat de cura de slabire cu supa de varza si e horor, dar am zis ca e momentul sa pun piciorul in prag ca asa nu se i poate. Nu reusesc sa slabesc sub 70 si trebuie sa imi revin cat de cat ca vine vara

Va pup si va urez noapte buna!




Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu pici terorici

haideti la o cana de calda,perfuzoaica pentru ema,cubaneze pentru tutungioaice ,si vogue pe cuscra

La Multi Anisori inainte

Victor-Andrei

buburuza de Gigelica20 sa cresti mare si voinic


si meniul pe ziua de azi:
7:20 formula(200ml)
9:40 painica cu unt si gem cu continut redus de zahar
13:30 orez cu carne +120 ml lapte
17:00 fidea cu lapte
21:00 formula(240ml)


si de aici incep pozicile...bine,o parte din ele facute la cumnata dar nu va speriati ca e in renovari

http://picasaweb.google.ro/cris8209/UndevaLa9Luni#5454119286938815682

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput