Fulgusori de nov-dec.2009 (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

coque felicitari pentru statutul de matusica.
am pe many,pe ionela si pe ramona c pentru ca au bebelusi bolnavi si o sarutam si pe chiara care e racita.
le uram la multi ani lui rares si lui filip si petrecere frumoasa.

mami de bebe stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

DYMOMO stinsesem calculiciul la ora aia.

VOTAT plantatii inclusiv pt ALEXA.

COQUE felicitari pt nepotel/nepotica. Cum il/o cheama?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

many, ionela, RamoC si Andre - pupam puii bolnaviori sa se faca repede bine.

dankutza - e mult 15 milioane, la noi a filmat un prieten gratis si pozele le-am facut noi, deci nu ne-a costat nimic. bine, daca vrei poze profesioniste, platesti.

strumfy - eu ii tai unghiutele cand vad ca au crescut. adica cam o data la 5 zile la maini si la picioare mai rar.

coque - bun venit pe lume nepoticii

lavi - la multi ani puiului si voua gratareala placuta




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

ne laudam si noi un pic.aseara am dormit la 22.00 pana la 06.30 dimineata fara sa ne trezim deloc.
pe 21.15 am facut baita,apoi masaj iar la 21.40 devoram 2 sani.
a mai dormit putin pana la 07.40.da a fost super.
aseara nu a vrut sa adoarma langa mine cum face de obicei.l-am pus in patut si s-a culcat singur cum face ziua.in 30 de secunde cred ca adormise.
noi suntem afara la curte,de fapt am papat si suntem un pic in casa.

mami de bebe stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Lavi Sa-ti traiasca puiul, sa creasca mare, frumos, sanatos si ascultator Ramonika, Tina multumim frumos pentru urari Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


He he,marea `Ieseala` a fost super!!!
Cine spunea ca moldovencele sunt frumoase,mare dreptate avea!!!
Sa o vedeti pe Lalu inalta si delicata ca o trestie,Monica cu un par cret si o fata luminoasa, Strumphy cu ochi superbi si un zambet timid,Dymomo frumoasa si vorbareata,o adevarata placere sa fii cu ele!
Si bebelusele,si bebelusul frumosi foc...din pacate timpul parca a zburat si a trebuit sa plecam.....Abia astept sa mai iesim!

Vom atasa si pozici cat de curand.


Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

ce-i cu linistea asta pe aici?unde sunteti toate?ATI IESIT LA AER?azi e ultima zi frumoasa zic ei si ati plecat toate?noi suntem afara dar avem laptopul cu noi si modem-ul.dhe la curte se poate in parc nu prea.asteptam ciupercutele acasa ca sa putem vorbi.
daca va invit la un irish cream veniti?e rost de sarbatoare azi si maine.luni tinem pumnii lui many.
am vazut ca ieri va laudati cu retete asa ca va spun si eu ce am gatit:salata de vinete si salata de icre de hering nu de alta dar sotul maine lucreaza si avea de salate.
maine mancam peste cu condimente in staniol si cartofi fierti si poate fac ceva bun.va anunt.

mami de bebe stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

dana.n si alex se trezeste tot asa la 2-3ore, nu mananca mult, probabil mai mult de sete...dar parca nu i-as da inca altceva in afara de tzitzi

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

ziua buna

Astept povesti de la marea ieseala si pozeeeeeeeeee.
Noi suntem cam tot atat de bine ca ieri.... dar asta nu e rau... pt ca alaltaieri era dezastru... inca tusim dar avem chef de alintaturi si joaca... nu e bine nicaieri decat la mama in brate... s-a invatat deja.... astept sa se faca bine sa incerc sa-l dezvat... ca nu ma tine spatele... si nici nu ma vad stand chiar numai cu bebe in brate. De fapt .. incet, incet... incepem sa incercam sa ne dezvatam.
Imi faceam ieri griji cu scaunele copilului.... azi m-am mai linistit... nu sunt nici foarte numeroase ( mai putine decat nr meselor) si azi nu a avut niciunul numai apa... ca ieri... deci... speram sa fim bine.

ma chinui sa tin pasul cu voi... dar in perioada asta e cam greu

Noi, pt protectie solara am luat www.docsimon.com/article/la-roche-posay-anthelios-dermo-pediatrics-spf-50-spray-for-kids-125ml" target="_blank">asta deocamdata... ser sa fie bune... ne-a recomandat-o farmacista Si scrie asa frumos pe spray: water-resistant , sans paraben/ paraben-free . Am primit cadou si o apa termala de la aceeasi firma totul la 72 lei.... minunat

Monis, tare esti tu , mami, sa te gandesti ca tu esti moni... ( cu intentie litera mica) dar... neaaaa... tu esti Monis...

Lalu, cum fu noaptea? petrecura pana in zori???? sa mor daca inteleg distractia asta in bloc.... cu atata galagie...

many_bani, te pupam de 100 de ori si pe tine si pe bebe.... iti tinem pumnii si ne rugam sa fie totul ok... Imi imaginez ca sufletul tau nu va avea liniste pana nu il vei avea in brate , dupa operatie zu un zambet fericit pe fata.... indiferent ce ti-am spune noi... sau medicii...

Chiara, Domi ce fac? sunt mai bine?

LaviLa multe lunite printului!

Coque sa va traiasca nepotica... interesanta chestia cu familia Capison...

Ramonika, tu iar ratezi ieseala... beeeneee... ne facem noi bine... si sa vedem cum ne mai refuzi...

De cand tot scriu eu.... au aparut inapoi iesencele... asa incat se transforma urarea mea de "plimbare placuta" in " sa va fie de bine plimbarea"

Lumi asa rau imi pare ca nu am putut veni..... dar... poate mai iesim si in zilele de Paste... sau dupa.... ca pana atunci sigur ne facem bine... cat o sa ne mai tina??




Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Eu am ajuns acasa, am hranit cupilul care acum doarme iar eu is cam zombie trezita de la 6.30 dar e prea tarziu pentru nani.
Poze nu am pentru ca aparatul e la sotz bineinteles dar au facut fetele.
Toate is frumoase numai eu is dar se va rezolva si asta in timp. Am palavragit de nici nu ne-am dat seama cand a trecut timpul si s-a facut ora 3. Despre fulgusori nici nu mai zic... patru superbe fete cucuiete. Danut a fost singurul garcon dar ca de obicei nu s-a lasat impresionat de domnisoare si a facut nani mai toata plimbarea. La capitolul asta mai avem de lucrat.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput