Ingineri fosti, viitori...(33)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
e gata, numa buna de servit.
Elena in situatia ta e nasa mea de aici. Nu este sfarsit de saptamana fara musafiri. Stau la casa, destul de aproape de oras, curtea e marisoara, deci un loc de joaca super pt copii.
Probabil asa va fi si la noi dupa ce ne mutam .
O sa-si dea drumul la vorba si Razvanelul tau. Peste ceva timp parca si vad ca te plangi ca vorbeste prea mult . Eu asa am patit cu Alex. Sa vezi ce distractie e cand mergem cu masina 7-8 ore. Nu poate sa taca mai mult de 3 min. Noroc ca mai doarme .

Am reusit sa incarc si eu poze. Le gasiti aici, continuarea aici, apoi aici

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Neata, dragelor.
Eu ieri am fost cam chinuita fiindca mi-am facut un test de toleranta la glucoza care a necesitat 5 prelevari de sange. Acum arat ca un drogat, daca ma vede cineva zice ca-mi bag pe vena. Ideea e ca am probleme mari cu dulciurile (ca tot vorbeati de ele): simt nevoia sa mananc dulciuri foarte concentrate iar daca nu mananc mi se face rau (moliciune in tot corpul, mi se inmoaie picioarele, mi se incetoseaza privirea si mi se face somn, abia mai pot sa vorbesc, am ameteli si un gol in stomac iar uneori imi tremura mainile si picioarele). Cum imi iau doza de dulce, imi revin ca prin minune. Unde mai pui ca mi-e o sete ingrozitoare tot timpul si am pielea si buzele deshidratate. Asa ca dr. meu s-a gandit sa ma testez. Sunt foarte curioasa ce-o sa iasa fiindca, spre surprinderea mea, la prima prelevare de ieri am avut glicemia neasteptat de mare: 92, cand eu am de obicei in jur de 60. Acum imi verific mailul de 10 ori pe zi sa vad daca mi-au venit rezultatele.
Ei, si-asa ma distrez eu. Ieri am dat totusi o raita prin Baneasa la shopping, n-am reusit sa=mi iau ce voiam in schimb mi-am stricat tocul unor pantofi pe care=i purtam a 2-a oara si m-am umplut de nervi! Mi-e foarte greu sa imi gasesc si eu haine care sa-mi vina bine, in special fuste: ori sunt prea mari, ori au o croiala care nu ma avantajeaza, parca-s facute numai pentru lungane de 1.80 m si 50 kg sau, din contra, foarte grase. Pt oameni normali greu sa gasesti ceva. .

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
www.blogger.com/profile/15682496647701150608" target="_blank">CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTOR

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:





Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Neata.
M-am intors si eu in campul muncii. A fost foarte bine in concediu, as mai fi stat!
Acum ma stradui sa-mi configurez noul calculator pe care l-am primit si recunosc ca nu ma prea descurc la problemele astea de IT, mai ales pt ca nu am rabdarea necesara.
Mi-au iesit si analizele de la testul de toleranta la glucoza dar nu prea inteleg care ar putea fi concluzia, cred totusi ca sunt bune ceea ce ma pune pe ganduri fiindca eu totusi am probleme. In fine, o sa vad ce zice doctorul.
Voi cu ce va mai distrati?

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
www.blogger.com/profile/15682496647701150608" target="_blank">CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTOR

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Heeeeey, inginerelor! Ce faceti, rezolvati integrale triple, de-ati disparut asa? Sau va plimbati prin parcuri ca-i vremea asa faina?

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
www.blogger.com/profile/15682496647701150608" target="_blank">CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTOR

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


Anca nu mai apuc sa spun nimic . Trece timpul mult prea repede. De proiecte nu duc lipsa, desi nu am ajuns la integrale triple .
Suntem prinsi tare si cu casa. Luni am fost sa cautam centrala, apoi gresie si faianta pt zona de luat masa/bucatarie. Cu centrala a fost mai simplu. La gresie imi e greu sa aleg. Am vazut niste modele . Problema e pretul .
Ieri cum am ajuns in oras mi-am luat pustimea si am plecat la casa. Au inflorit pomii si e un peisaj de basm. De parfum nu mai vorbesc ....
AncaD sa imi spui te rog daca tu faci si proiectare pe MT.

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Eu am avut o saptamana obositoare: am fost luni pe tern in alt judet, am ajuns la 23.00 acasa, sotul s-a internat la spital cu o infectie subcutanata localizata la nivelul fruntii si care a trebuit incizata si mi-a confirmat cat de mofturosi si de plangaciosi sunt barbatii cand sunt bolnavi, am avut parte de agitatie la serviciu si am de lucru de nu imi vad capul...
Nu reusesc sa lucrez seara acasa, pic de oboseala si adorm la 23.30 cel tarziu.
Azi se externeaza sotul si macar ma opresc cu vizitele la spital.
Norocul meu e ca Razvan a dormit excelent saptamana asta, manca-l-ar mama de scumpel.

M-a sunat ieri un tip sa imi spuna ca m-a vazut pe site-ul ISC ca am autorizatie de diriginte de santier ptr lucrari hidrotehnice categorie C si ar fi vrut sa particip la o licitatie. Dar s-a dovedit ca era o licitatie organizata chiar de unitatea mea angajatoare, deci e conflict de interese. Eu tot mai sper sa prind macar o lucrare, sa am in portofoliu.

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna!
Stiu ca m-ati dat disparuta dar sper sa ma primiti inapoi. Nu am avut timp sa citesc din urma dar o voi face in curand...
Sa va spun cu intarziere Paste fericit...sper ca iepurasul v-a adus tot ce va doreati.
Eu am vesti bune: am terminat noaptea trecuta teza. Luni inmanez. Ai mei au plecat marti acasa asa ca va dati seama ce este in sufletul meu...
Din pacate Roxy nu se acomodeaza aici la scoala. A fost bolnava, stresata deci am decis ca ma voi muta acasa... Grea decizie dar nu am incotro...
Eu sper ca voi toate sunteti bine.
Va pupic si recuperez eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Neata!
Cristina, felicitari pentru teza! Iti urez sa ai si o sustinere cu succes si sa-ti mearga totul bine. Poate ar trebui sa mai faci o incercare cu Roxy ? Cine stie, lucrurile se ma schimba.
Eu am fost la CLuj in weekend sa-mi fac mentenanta la dintisori. In rest...sper sa imi mai revin, ca mi-a fost rau toata saptamana trecuta si vad ca si acum ma simt un pic rau.
Oti, tu nu mai zici nimic? Vreau sa te intreb ceva, da un semn de viata.
Va pup si va doresc o saptamana super.

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
www.blogger.com/profile/15682496647701150608" target="_blank">CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTOR

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!
Si eu la si pe baricade.
Am fost in medical o saptamana ca am avut probleme mari cu spatele. Duminica de ziua sotului, plecam cu Ana la petrecerea prietenei ei, m-am aplecat sa-i pun Elisei centurile la carut si nu m-am mai putut ridica. Si pentru ca am cazut intr-o pozitie aiurea mi s-au contorsionat muschii de la spate din zona lombara. Asa ca de luni am avut program de mers cat mai mult sa-mi revin, sa se dezumfle, iar de joi am fost la kiropractor. Mi-a gasit 5 vertebre cu probleme si bazinul nealiniat, mi-a ramas capatul femurului drept blocat in bazin, de aceea schipatam. Dupa 3 sedinte sunt cat de cat rezolvata dar trebuie sa fac miscare, n-am voie pe scaun prea mult. Culmea este ca vineri si sambata facusem foarte multa miscare, am fost si pe jos mult si la bazin cu Ana, si sambata toata ziua la cumparaturi fara masina.
Avantajul e ca de miercuri am mers normal, fara cadrul de carut, asa ca am rezolvat niste cumparaturi care le tot amanam: scaun de masina nou pentru Elisa si o canapea.

Cristina, imi pare tare rau de neadaptare. Cu cat cresc este mai greu insa mie mi se pare ca puteati sa mai asteptati putin cu decizia, adica pana in toamna. Daca nici sotul tau nu si-a gasit nimic intre timp e clar ca nu prea aveti de ales. Eu as cam vrea sa o mut pe Ana la Britih school cam in doi ani, ca sa faca mai multa carte. Dar ezit din cauza adaptarii, imi este sa nu o zapacesc prea tare cu a treia limba desi o vad ca ii place sa o dea pe engleza.
Anca, poti sa imi scrii PM? Pe mess intru foarte rar mai ales de cand am interdictie de stat in fund, macar acasa sa nu mai stau la calculator. M-ai facut curioasa .
Nico, bafta la cumparaturi. Poate, poate prinzi si o oferta care sa te ajuta sa te hotarasti.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 24+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput