Ingineri fosti, viitori...(33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Eu am petrecut sarbatorile in liniste, am avut musafiri zilnic, am meserie eterna de gazda, am primit fratii, sora, prieteni, viitorii fini...a fost frumos, dar imi doresc sa mai fiu si eu musafir.
Am o luna foarte plina de treaba, am predari si teoretic ar trebui sa locuiesc la serviciu pana pe 30 aprilie.
Sper sa ma descurc...

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!
Vorbiti de cioco, cioco, fir-ar ea sa fie. Eu am bagat cafea cu cozonac astazi si tot incerc sa ma feresc de cioco, sa vad cat de bine voi reusi pana nasc.

Nico, pai daca-i criza si nu-s proiecte celor de la munca ar trebui sa le pice bine propunerea ta. Aici se practica intensiv, am colege cu 80%, adica o zi libera pe saptamana in care sa-si rezolve toate cele prin casa si we sa fie we de distractie. Si pe mine ma tenteaza dar ca toate cele in viata, finantele vorbesc.

Am vazut ca intrebai pe undeva de vopsit oua bio. Noua ne-au iesit pana la urma cu coji de ceapa rosie, niste zeama din borcanul de sfecla rosie in otet si 2 sticlute de colorant rosu de martipan. Treaba este ca nu stiu care a fost ingredientul minune .

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 22+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Otilia la noi ne prea e receptiva conducerea la schimbari. A fost o perioada cand stateau cam prost cu proiectele si am cerut somaj tehnic. Nu mi-au aprobat. Au preferat sa stau la birou 8 ore . La noi inca se merge pe sistemul vechi. Daca am nevoie de o ora libera imi taie din concediu.
Acum nu pot sa ma plang de lucru dar chiar asi vrea sa stau mai mult cu copiii. In plus salariul nu e foarte mare, daca stau bine sa ma gandesc aproape jumatate din el merge la bona. Decat bona, prefer sa stau eu cu strumfii.
Elena te primesc eu de musafir daca vrei . Predai proiectele si ... la drum . Acum ca a venit primavara ai avea ce admira. E o zona superba (zise cioara).
Bubulina sigur dai kg-ul jos cu ajutorul lui Raducu . Eu vad ca ma mentin la cele +4.

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Otilia pana la urma le-am facut in foi de ceapa. Au iesit destul de bine.

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Nico, esti o draguta ca de obicei.
Stiu ca in zona ta peisajul e mirific de-a dreptul.Eu am ramas fermecata de anul trecut, cand am facut excursia aia cu sindicatul.
Aseara mi-a zis cineva ca auzise ca statiunea Ranca sau Rinca, nu stia sigur, merita vazuta.
Mi-ar placea anul asta sa merg la munte, decat la mare, dar la noi in tara, dar nu stiu inca daca voi putea...


Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Elena incerc sa incarc diseara niste poze de la Ranca. Noi am fost anul trecut. Merita mers .
La mare nu o sa ajungem nici noi desi am primit niste oferte tare tentante pt Grecia. Eu mai am dreptul la doar 12 zile de concediu pana in ianuarie .

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
Am pregatit si ceva . Azi am adus la birou prajituri de casa.

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Ce festin Nico, dar cu ce ocazie?
Tot uit sa-ti spun. Imi place la nebunie ce ai scris sub nume N+M=2A , super tare ideea.
Cristina, dar chiar asa ne-ai uitat de tot?
Elena, eu cred ca tu gatesti prea bine, de aceea ai mereu musafiri. Zi ca nu-i asa.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 22+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Otilia festinul nu era cu o ocazie anume. Mi-am inceput dimineata tare bine .
Nick-ul tot de la initiale mi se trage. Atunci era doar un A
.
Cristina banuiesc ca e prinsa tare. Si eu sunt curioasa cum se descurca Roxi la scoala.
Elena am scotocit prin pozele cu Razvan ... mai ce va iubiti voi acolo . E dulce foc puiul tau. Mi-au placut in special pozele cu el cand doarme.

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Otilia, sunt singura dintre cunoscutii mei care am facut cozonaci si pasca, tot singura care la aniversari nu cumpar, ci fac eu tortul....dar tot nu cred ca din cauza talentelor mele culinare sunt asa vizitata. E mai mult din cauza faptului ca doar eu locuiesc la casa si am curte unde copii se pot juca si putem face gratar. Restul cunoscutilor mei stau la apartament, cu chirie sau cu socrii, intr-o camera, cel mult doua. In plus locuiesc in zona rezidentiala, la 7 km de Iasi si e aerul un pic mai curat, seamana cu o iesire la iarba verde. Mie imi sunt dragi toti si de asta ii si invit, dar va spun doar voua, asa, ma simt uneori obosita.

Nico, pupacitul e meseria noastra de baza, il smotocesc de il termin si imi e tare drag. Si astept cu nerabdare sa vorbeasca si el, ca sa putem conversa, sa avem un dialog, sa inteleg ce il supara sau ce ar vrea. Imi pun mari sperante in socializarea de la gradinita, unde va merge la toamna.


Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput