Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Mirelaiulia, teoretic ai putea, pentru ca trebuie sa ai minim 42 de zile de concediu post natal. Insa trebuie sa iei in considerare posibilitatea de a naste mai tarziu decat DPN. Tu ai avea o marja de 4 zile. Dar daca nasti mai tarziu?

Adela, bine ai venit! Ai probleme cu sarcina?

arissa - mamica Mayei - 18.03.2007
Vine doi! 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AdelaP

Fetelor dragi, va citesc de cateva saptamani dar n-am indraznit sa "plonjez" in delfinariu din motive mai mult decat bine intemeiate. Azi cred ca am prins curaj si iata-ma a 100 (?) graviduta cu o delfinuta de 22 sapt (DPN 23.07.2010), pe care fratiorul ei Tudor (18.11.2003)o numeste in fiecare zi altfel spre deliciul tuturor.
La noi situatia e putin mai dificila, pe parcurs o s-o cunosteti cu siguranta mai ales ca timp, nervi si spor la scris am chiar daca stau pe buca si cotul stang cel mai mult timp al zilei. si sa ne scriem de bine.


Adela, mamica eroina a lui Tudor
http://pg.photos.yahoo.com/ph/adela_petean/my_photos


Adela, bine ai venit! Sanatate multa, sarcina usoara si bebe sanatos si vioi!

Te asteptam sa ne povestesti cand ai putere si chef de scris

Bulina 25+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaIulia spune:

ms de raspuns,mie mi-a spus 15.05,dar nu reusesc sa inteleg,cum si cand poti incepe cele 126 de zile...!si de ce nu as putea de la 1,avand in vedere ca ma incadrez calendaristic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui AdelaP

Fetelor dragi, va citesc de cateva saptamani dar n-am indraznit sa "plonjez" in delfinariu din motive mai mult decat bine intemeiate. Azi cred ca am prins curaj si iata-ma a 100 (?) graviduta cu o delfinuta de 22 sapt (DPN 23.07.2010), pe care fratiorul ei Tudor (18.11.2003)o numeste in fiecare zi altfel spre deliciul tuturor.
La noi situatia e putin mai dificila, pe parcurs o s-o cunosteti cu siguranta mai ales ca timp, nervi si spor la scris am chiar daca stau pe buca si cotul stang cel mai mult timp al zilei. si sa ne scriem de bine.


Adela, mamica eroina a lui Tudor
http://pg.photos.yahoo.com/ph/adela_petean/my_photos


Bine ai venit, sarcina usoara si la termen

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 18+ de si


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

gata am mancat!

branza cu ridichi!!!!!!!

Anca +19s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT

"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca




Suna bine, cum e branza cu ridichi, amestecata sau separat vai de mine am inceput de dimineata cu mancarea.
Raportez cu rusine ca azi dimineata cantarul a aratat 63,700kg....deci ma apropii de + 7kg in 18 saptamani, tot inainte
De la cate saptamani tre sa pui cate 0,450 g pe saptamana.
Neata burticutelor mele frumoase

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 18+ de si





Neata !

Draga, 0.450/saptamana e pentru un bebe, pentru 2 o fi mai mult ..parca de cand intri in luna a cincea?? nu mai stiu

Bulina 25+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Citat:
citat din mesajul lui MirelaIulia

ms de raspuns,mie mi-a spus 15.05,dar nu reusesc sa inteleg,cum si cand poti incepe cele 126 de zile...!si de ce nu as putea de la 1,avand in vedere ca ma incadrez calendaristic.


Si eu am vrut sa procedez ca tine la prima sarcina, insa am avut surpriza ca doctora de familie sa nu vrea sa-mi dea prenatal decat din saptamana 32.

arissa - mamica Mayei - 18.03.2007
Vine doi! 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MirelaIulia

ms de raspuns,mie mi-a spus 15.05,dar nu reusesc sa inteleg,cum si cand poti incepe cele 126 de zile...!si de ce nu as putea de la 1,avand in vedere ca ma incadrez calendaristic.


mai ia un medical pana la 15.05

Bulina 25+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui arissa

Buna ziua la delfinariu!

Cred ca ar trebui sa va scriu de dimineata, cand am mintea mai limpede, acum la ora asta deja sunt obosita si nu mai stiu nimic din ceea ce vroiam sa spun. Sunt de-a valma in capul meu - pozele din concediul lui michelle (superbe), carucioare roz si albastre (felicitari fetelor!), kilograme, soacra vipera a lui btz_ovi si asa mai departe.
Discutia de ieri referitare la nastere imi e cea mai clara in minte. Mie mi s-a parut ca fetele si-au exprimat si argumentat frumos parerile si chiar daca atmosfera s-a incins un pic, nu vad care e problema, discutia a fost civilizata. Eu de ex sunt pro nastere naturala, asa sunt croita, asa am nascut prima data si mi-a fost bine. Cu toate astea, nu resping un alt mod de a gandi/privi problema: cine stie daca nu voi avea nevoie de toate aceste argumente in cazul unei cezariene de urgenta, ca sa pot fi impacata cu mine insami.

Burtica mea e ok, insa parca de la o vreme nu mai simt pe bebe asa de tare ca saptamanile trecute. Azi aproape deloc. Sper sa fie totul in regula.



arissa - mamica Mayei - 18.03.2007
Vine doi! 23+


Hei, lume noua, ce mai face burtica, cum te simti?

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 18+ de si


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Dragaica, creste...doar ca ma stresez acum ca simt mai putin pe bebe, ca de, trebuie sa ma stresez si eu de ceva.

racusor, am retinut bine ca esti de origine din Piatra Neamt?

arissa - mamica Mayei - 18.03.2007
Vine doi! 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Hello fetelor.Ce faceti?Leneviti?
Maya .Am scos baietelul la soare astazi
Fetelor am fost astazi la centrul de recuperare unde face mama exercitii,mi-am luat tensiunea : am 12/7 la mana stanga si 13/7 la dreapta,insa kinetoterapeutul a spus ca se ia in considerare cea de la dreapta mai mult.Hmm,mi se pare cam mare tensiunea nu?Am indraznit si m-am urcat si pe cantar: nu stiu unde naiba sunt cele 11 kg ale mele ,fundul e la fel,sanii mai mari,piciorulele un picut mai grase,dar blugii de vara trecuta imi vin stas si acum.In schimb am dita-mai burtoiul
Astazi schimbam semnatura : intram in sapt 23 deci si in LUNA A 6A .Ihaaaa,sa dea Domnu sa stea bebe acolo pana la termne.Va pup,plec la masa :peste cu mamaliguta si usturoi

22+cu ...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy

Mergi la inceput