Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurika1982

Fetelor,

ma scoate din minti idiotul asta de sef.cica sa ma apuc sa imparturesc vreo 50 de foi A1 (din alea cearceaf).am fcut 3 si deja ma ia cu dureri de spate.si asa aveam dureri de spate inainte sa fiu gravida, daramite acum?! ma enerveaza oamenii astia tembeli.muncesc de la 9 la 6.stiti ce mi-a zis ieri?maine stai peste program fiindca saptamana viitoare ai concediu.pe bune de nu merita sa bag medical din iunie si gata sau poate chiar mai devreme.e dus cu capu..o sa-i zic ca mi-e rau si gata.nu are copii si habar nu are ce e aia intelegere.

Laura 21+


Frateeee, cum e aia sa ramai peste program ca intri in concediu. Imi pare rau pt tine, eu pana acum am avut numai sefi intelegatori.


Cris 23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Laurika, gandeste-te ca mai ai putin, putin si intri in vacanta si o sa-ti incarci bateriile.


Cris 23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

gata am mancat!

branza cu ridichi!!!!!!!

Anca +19s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT

"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

Citat:
citat din mesajul lui laurika1982

Fetelor,

ma scoate din minti idiotul asta de sef.cica sa ma apuc sa imparturesc vreo 50 de foi A1 (din alea cearceaf).am fcut 3 si deja ma ia cu dureri de spate.si asa aveam dureri de spate inainte sa fiu gravida, daramite acum?! ma enerveaza oamenii astia tembeli.muncesc de la 9 la 6.stiti ce mi-a zis ieri?maine stai peste program fiindca saptamana viitoare ai concediu.pe bune de nu merita sa bag medical din iunie si gata sau poate chiar mai devreme.e dus cu capu..o sa-i zic ca mi-e rau si gata.nu are copii si habar nu are ce e aia intelegere.

Laura 21+


Frateeee, cum e aia sa ramai peste program ca intri in concediu. Imi pare rau pt tine, eu pana acum am avut numai sefi intelegatori.


Cris 23+ cu



ce nesimtit de sef!

exista un site cu drepturile gravidelor

-ai voie la 2 zile de concediu platit (fara ati afecta concediu de odihna)pt analize si controale le medic pe luna.
-daca ai facut (si e bine sa faci) hartie oficiala prin care ii instiintezi ca esti insarcinata...
-poti benefici de program redus fara ati fi afectat salariu de baza!


Arata-i legea si explica-i ai si tu drepturile tale!


Mie mi-au facut program redus si mi-au spus ca fac cum vreau eu!





Anca +19s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT

"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Fetelor, trebuie sa plec. Ne "auzim" mai tarziu.


Cris 23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaIulia spune:

buna,
ma puteti ajuta cu urmatoarea informatie,daca am avut ultima menstruatie 17.10.2009 si am DPN 20.07.2010,pot incepe conceediu prenatal la 01.05?ar fi 80 de zile pana la nastere si ar mai ramane 46 dupa?
multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Buna ziua la delfinariu!

Cred ca ar trebui sa va scriu de dimineata, cand am mintea mai limpede, acum la ora asta deja sunt obosita si nu mai stiu nimic din ceea ce vroiam sa spun. Sunt de-a valma in capul meu - pozele din concediul lui michelle (superbe), carucioare roz si albastre (felicitari fetelor!), kilograme, soacra vipera a lui btz_ovi si asa mai departe.
Discutia de ieri referitare la nastere imi e cea mai clara in minte. Mie mi s-a parut ca fetele si-au exprimat si argumentat frumos parerile si chiar daca atmosfera s-a incins un pic, nu vad care e problema, discutia a fost civilizata. Eu de ex sunt pro nastere naturala, asa sunt croita, asa am nascut prima data si mi-a fost bine. Cu toate astea, nu resping un alt mod de a gandi/privi problema: cine stie daca nu voi avea nevoie de toate aceste argumente in cazul unei cezariene de urgenta, ca sa pot fi impacata cu mine insami.

Burtica mea e ok, insa parca de la o vreme nu mai simt pe bebe asa de tare ca saptamanile trecute. Azi aproape deloc. Sper sa fie totul in regula.



arissa - mamica Mayei - 18.03.2007
Vine doi! 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdelaP spune:

Fetelor dragi, va citesc de cateva saptamani dar n-am indraznit sa "plonjez" in delfinariu din motive mai mult decat bine intemeiate. Azi cred ca am prins curaj si iata-ma a 100 (?) graviduta cu o delfinuta de 22 sapt (DPN 23.07.2010), pe care fratiorul ei Tudor (18.11.2003)o numeste in fiecare zi altfel spre deliciul tuturor.
La noi situatia e putin mai dificila, pe parcurs o s-o cunosteti cu siguranta mai ales ca timp, nervi si spor la scris am chiar daca stau pe buca si cotul stang cel mai mult timp al zilei. si sa ne scriem de bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MirelaIulia

buna,
ma puteti ajuta cu urmatoarea informatie,daca am avut ultima menstruatie 17.10.2009 si am DPN 20.07.2010,pot incepe conceediu prenatal la 01.05?ar fi 80 de zile pana la nastere si ar mai ramane 46 dupa?
multumesc!


Mirela, eu am avut ultima menstruatie pe 30.09.2009 si am DPN 07.07.2010. Azi doctorita de familie imi spunea ca pot sa intru din saptamana 31 in maternal, adica pe la 1 mai...

Bulina 25+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

gata am mancat!

branza cu ridichi!!!!!!!

Anca +19s ELENA-MARIA si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT

"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca




Suna bine, cum e branza cu ridichi, amestecata sau separat vai de mine am inceput de dimineata cu mancarea.
Raportez cu rusine ca azi dimineata cantarul a aratat 63,700kg....deci ma apropii de + 7kg in 18 saptamani, tot inainte
De la cate saptamani tre sa pui cate 0,450 g pe saptamana.
Neata burticutelor mele frumoase

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 18+ de si


Mergi la inceput