Bravo papushicata! Iepurasi de mar-apr 2010 (124)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

'Neata, fetele!

Sunteti mortale cu buricul si placenta in meniul bebeului, saracu'!
In cazul asta, macar ganditi-va din timp la niste retete mai exotice.

BUMBITZA - Tare frumoase lucrusoarele de fetita pe care le-ai pus. Imi amintesc cu drag de minusculele lucruri ale Damianei si de bucuria cu care le cumparam penrtu prima data.
Sa vad si eu ce voi gasi pentru bebe, ca inca nu m-am urnit prea mult.

IOANA - Frumos patucul si fiind portocaliu radiaza caldura si veselie. Iar bubulina ta e o scumpa.

Dami deja e maricica si pentru ca nu mai scap de ea cand ma vede ca ma machez, i-am luat un strugurel pe care il foloseste atat de serioasa, incat n-am cum sa ma abtin sa nu rad cand o vad. Apoi isi pune inele si margele la gat, isi ia gentuta si cu o figura foarte serioasa ma asteapta picior peste picior pe canapeaua de la intrare.



Cristina +34 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Lume, lumeeee... s-a mai nascut un mic!
Mesaj de la Michelle_sf:
Neata, ne laudam si noi cu falcute si pletute, cu 3840 g, 50 cm si nota 10, cezariana. Sunt un cumintel si mami imi da laptic bun inca de ieri. A, si ma cheama Andrei!

FELICITARI MICHELLE!! BUN VENIT PE LUME ANDREI!!

Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Sanatate multa Camilecu. Si eu sunt racita si ma oftic, ca va trebui sa ma duc mucioasa la control, iar acolo sunt si o gramada de alte gravidute. Sper sa nu le sperii!

35+ Radu Alexandru
poze noi, 33 saptamani

www.contractionmaster.com/" target="_blank">calculator contractii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Yuhuuuu Bravo Michelle !!!!
Bine ai venit bb Andrei cu falcute si pletute

Denisa, 38 + cu bebe roz Maya Rebecca
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Cami - stiu mica sirena. Se pare ca e nemuritor filmul asta . Uitasem faza aia cu vocea
Eu cand ajung fara voce e pe sfarsit raceala. Sper sa fie si la tine la fel

Annya- cum a fost la recoltat ???
Sanatate multa. Daca se sperie prea tare poate de lasa in fata

Denisa, 38 + cu bebe roz Maya Rebecca
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

BRAVO MICHELLE !!! BUN VENIT ANDREI !!!

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Bumbitza foarte dragute hainutele! Alea "gogosar" sunt mortale!!
Annya Tom Cruise isi propusese sa "savureze" placenta la nasterea Suriei... cred ca din pricina ca e adeptul societatii scientologice mai mult, nu de placere.. fiecare cu vrabiutele lui (stoluri-stoluri..)

Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

BRAVO MICHELLE !!!
BUN VENIT ANDREI !!!

Cristina +34 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Neata fetelor! Am dormit doar 4 ore aseara dar nu ma simt obosita deloc. Cred ca am avut oaresce contractii, la un moment dat am simtit nevoia sa ma duc la toaleta dar nimic...cred ca era doar senzatia. Ieri am avut o stare de greata permanenta desi n-am mancat ceva greu sau naspa. Ori sunt semne clare, ori e autosugestia. Acum nu mai am nimic. Mai e si sarbatoare, nu pot face treaba prea multa, cred ca ies sa ma plimb de nebuna si la intoarcere urc si scarile pana la 9 la mine

Camilecu, Nibi a venit cu bomba despre buric, si eu m-am minunat de mentalitatea unora...
V-as zice si eu ceva care v-ar ingretosa si oripila de-a binelea. Cica in anumite restaurante "selecte" exista un tip de mancare, mare delicatesa si f scumpa, preparata cu carne de vitel-fat (scos din burtica vacii gestante)...

Castelana, Rebi multumim de aprecieri. Si mie imi plac alea tip gogosar de mor.

Jasmine, mie mi-a recomandat la curs sa folosesc combinatia asta de uleiuri pt pielea bebelusei. Cica e f buna, nu contine parabeni si nici aluminiu si nu provoaca alergii...am zis sa incerc, numai ca nu stiu unde sa mai caut.
Merci Yaia, Honey, incerc azi la plafar.

Honey, multumesc :)) Las ca si eu am la hainutele Mayei aseara... Poate imi fac timp sa mai fac niste poze la salopetele ca sunt scumpe tare, acum daca m-am tot starnit

Yaia, la mine a fost tot asa dopul, o cantitate destul de maricica insa si sunt convinsa ca nu era secretie...s-a auzit cum a picat in apa (scuzati detaliile)
Am citit ca daca e cu firisoare rosiatice travaliul e aproape, la mine nu au fost

Miria, Ioanact, cand citesc despre fetele voastre cochete care deja sunt preocupate de machiaj si moda nu mai pot de drag...mi-o imaginez si pe a mea cum va fi.

Felicitari Michelle! Bun venit Andrei!
Multumim Rebi pt vesti


38+ cu micutza Ilinca
Mami si tati te iubesc mult!
http://picasaweb.google.com/madalina.neamtu/IlincaInBurtica#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

bravo michelle!!!!!!!!!!!
bine ai venit pe lume Andrei!!!!!!



castelana fericita 38+

Mergi la inceput