Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Fetele papuci-s de baza de acum incolo. Se incalta usor, are si piciorul putin loc sa se umfle.
Va spun eu, cel mai nasol e cand se naste iarna. Fix cand e burta mare si sunt si picioarele butucanoase e musai sa se incalte cizme, aplecari, fermoare, greu, greu.
Ooana, mie imi place leaganul acela, unul si bun in casa
Maya, sau iti poti monitoriza ovulatia cu www.woomb.org/bom/lit/teach/cyclevars1_ro.html" target="_blank">metoda Billings Bafta!

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 20+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Cris2010, Giorgia multumesc!

V-am admirat pe toate in albumele de pe picasa, sunteti niste burticoase frumoase foc!!

Am pus si eu cateva poze din concediu aici

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxv24nho4ve.png" target="_blank">21+


Barcelona... Noi am vrut sa mergem de sarbatori la Madrid si Barcelona, dar ne-am razgandit, mi-a fost frica de gripa aviara.


Cris 23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Michelle, ce poze frumoase! Ce dor imi e si mie de Barcelona... La Aquarium am fost de fiecare data, dar la gradina zoologica nu am ajuns niciodata.

Paula, 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Cris2010, Giorgia multumesc!

V-am admirat pe toate in albumele de pe picasa, sunteti niste burticoase frumoase foc!!

Am pus si eu cateva poze din concediu aici

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxv24nho4ve.png" target="_blank">21+


super pozele ...pentru mine Barcelona ramane o destinatie unde m-as reintoarce oricand

m-ai facut sa incep sa nu mai am rabdare pana la concediu


Oana 24+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

larissa_79 LA MULTI ANI! Sarcina usoara in continuare


24+
Vine o ! Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Cris2010, Giorgia multumesc!

V-am admirat pe toate in albumele de pe picasa, sunteti niste burticoase frumoase foc!!

Am pus si eu cateva poze din concediu aici

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxv24nho4ve.png" target="_blank">21+


splendide pozici..si o viitoare mamica radianta si linistita...frumos concediu...

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 25+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Citat:
citat din mesajul lui maya71

Ochidut... oooo, nu o sa ratez de data asta. Sincer, nu am folosit niciodata teste de ovulatie dar o sa ma documentez... ceaiuri, am inteles ca cel de branca ursului face bineeee.

ucenic(aspirant) burtica


Eu am folosit destul de mult timp testele de ovulatie, devenisera ca un fel de "biblie" a noastra , desi deja si eu si sotul stiam ce si cum. Doctorii ne mai dadusera doar maxim 3 luni la dispozitie sa raman natural, altfel tratamente/fertilizare si oricum riscam sa revina in forta endometrioza. Am depasit termenul, ne-a luat vreo 7 luni, dar am reusit fara nici o interventie. Le-am folosit pe cele de la Minut, luate din farmacie, mai demult erau 5 in pachet, acum sunt 2.
Asa ca, testele cred ca ne-au ajutat, dar si Doamne Doamne; daca tu crezi, iti recomand o vizita la biserica Sf Spiridon, care de fiecare data a facut minuni pentru noi

24 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ochidut

- spital de stat/spital privat – da, sunt de acord cu ce au mai zis fetele (privat –bine pt mama, stat – bine pt.copil); noi am ales spitalul de stat (de care recunosc ca ma ingrozesc) intrucat toti doctorii pe care ii stim si lucreaza si la clinici private au admis ca nu au tehnica necesara sa intervina in cazul in care apare vreo complicatie. Acelasi sfat l-am primit de la mai multe persoane, care au si relatii in sistemul medical si care isi si permiteau sa nasca fara nici un efort financiar la privat, insa au ales statul. Din pacate eu sunt o fire ceva mai stresata, plus sarcina mea (desi fara probleme pana acum) a fost considerata totusi una pretioasa (probl in trecut care imi scadeau, teoretic, f mult sansele de fertilitate) si nu ma simteam bine sa imi asum nici un risc.
Sorry, Racusor, nu vreau nici pe departe sa te ingrijorez si vreau ca tu sa pleci cu ideea ca totul va fi bine, pentru ca asa este si normal. La urma urmei, doctorii sunt competenti, au aparatura necesara sa vada daca apare vreo problema si esti totusi in Bucuresti, deci aproape de un spital de stat cu o sectie buna de terapie/neonatologie.

- picioarele nu mi s-au umflat foarte tare, insa ma dor talpile in fiecare seara; si eu imi caut niste balerini draguti si cu stupoare am constatat ca nu prea se gasesc …


24 + cu


vreau sa fac si eu un comentariu vis-a-vis de spital de stat/spital privat

hai sa nu facem confuzie intre:

spital privat unde exista sectie de neonatologie, reanimare, terapie intensiva etc...cu toata dotarea aferenta, aparatura noua si conditii net superioare atat pentru mama cat si pentru copil si

clinica privata unde nasterea trebuie sa mearga "snur" in caz de probleme/complicatii urmand sa se faca transferul la un spital de stat




Oana 24+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

Larissa, La multi ani !!! sa fii sanatoasa, iubita, fericita si sa ai un bebe sanatos si la termen



Bulina 24+ cu poznas


LA MULTI ANI SANATOSI SI FERICITI ALATURI DE CEI DRAGI SI BEBELE CARE VINE!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 25+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

Cris eu am vazut balerini la preturi ok al Humanic (sunt in malluri - Baneasa, AFI Cotroceni). erau si scumpi, dar si la 150 RON

eu mi-am comandat de pe mycloset.ro. dar trebuie sa te uiti dupa reduceri...sunt tot felul acolo....

momentan eu nu imi mai cumpar...am mai vechi si albi, si maro...dar daca mi se umfla picioarele trebuie sa imi iau cu 2 numere mai mari

Bulina 24+ cu poznas


Eu am doua perechi de balerini sport, in rest am numai pantofi cu toc inalt. Acum port pantofi cu toc pana nu ma doare spatele si nici picioarele nu ma dor. Chiar la Humanic am gasit ceva super dragut la 119 lei din piele-ntoarsa, dar bineneteles aveau doar marimi mari. Eu port 36.

In legatura cu picioarele umflate(inca nu am probleme), am vorbit cu cumnatul meu (e doctor chirurg si opereaza varice) sa-mi dea niste ciorapi care stimuleaza circulatia.


Cris 23+ cu

Mergi la inceput