Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Oana, la multi ani! Va doresc o viata implinita si fericita!



multumim

daca tot vorbeam de cumparaturi...ce legan alegeti, eu ma gandeam la Fisher-Price 3in1 Swing 'n Rocker sa il poata folosi mai mult timp


Oana 24+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Ochidut... oooo, nu o sa ratez de data asta. Sincer, nu am folosit niciodata teste de ovulatie dar o sa ma documentez... ceaiuri, am inteles ca cel de branca ursului face bineeee.

In schimb pacatoasa mea obsesie ptr curatenie si ordine... incerc sa ma temperez ca altfel o iau razna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Michelle, superb! Vreau si eu. Cred ca n-ati stat un minut

Alina 21+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Larisa, sa fii sanatoasa si iubita!

Michelle, frumoase locuri. Ce dragut ca ti-ai incarcat bateriile taman bine in trimestrul II, nici greturi nici burta prea mare.
Aschiuta, parca parca am vazut un subiect pe aici cu fibroame in sarcina. Da eu nu vad ce treaba are cu durerile de spate. Sau poate difuzeaza durerea
Pana la urma ce perna de gravidenie/alaptare ai recomanda? Adica ce umplutura?
Eu pe langa faptul ca incep sa simt burtoiul cum apasa, o mai am si pe Elisa proaspat intarcata care ma calareste toata noaptea. E disperata sa ma simta in pat langa ea mai ales acum de cand a ramasa fara tata. De dimineata m-am trezit cu ea pe pieptul meu

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 20+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Cris eu am vazut balerini la preturi ok al Humanic (sunt in malluri - Baneasa, AFI Cotroceni). erau si scumpi, dar si la 150 RON

eu mi-am comandat de pe mycloset.ro. dar trebuie sa te uiti dupa reduceri...sunt tot felul acolo....

momentan eu nu imi mai cumpar...am mai vechi si albi, si maro...dar daca mi se umfla picioarele trebuie sa imi iau cu 2 numere mai mari

Bulina 24+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Larissa, La multi ani !!! sa fii sanatoasa, iubita, fericita si sa ai un bebe sanatos si la termen



Bulina 24+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maya71

Ochidut... oooo, nu o sa ratez de data asta. Sincer, nu am folosit niciodata teste de ovulatie dar o sa ma documentez... ceaiuri, am inteles ca cel de branca ursului face bineeee.

In schimb pacatoasa mea obsesie ptr curatenie si ordine... incerc sa ma temperez ca altfel o iau razna...

ucenic(aspirant) burtica


Buna,

Teste de ovulatie se gasesc fie la farmacie si ultima data am vazut la Carrefour, la sectiunea cu prezervative.si nu-s scumpe. 3 teste/8lei,parca asa era.Vroiam sa iau si eu , dar eram deja gravida (nu stiam inca).

Laura 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Michelle... machiavel mic ce esti, mi se scurg ochii la pozele tale....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:


[/quote]

multumim

daca tot vorbeam de cumparaturi...ce legan alegeti, eu ma gandeam la Fisher-Price 3in1 Swing 'n Rocker sa il poata folosi mai mult timp

[/quote]

Da, pt. mine exact balansoarul asta este o optiune. Intr-adevar ma tenteaza cele care se pot folosi pana la 18 kg si din ce am vazut pana acum numai la Fisher Price se gasesc. Doar ca 800 lei mi se pare putin cam mult..... Mai sunt unele mai ieftine, dar alea pe de alta parte nu au functia de leganat, au doar vibratii, bine si jucarii, muzica etc.

Cele mai cu experienta, credeti ca vibratiile astea il linistesc pe bebe sau cel mai bine este sa il si legene? Si inca o intrebare: daca il pui cam des acolo, oare nu se invata cu leganatul. Eu am o mica obsesie sa nu imi invat copilul cu obiceiuri din astea.....

24 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Michelle, ce dor mi s-a facut de Barcelona!! m-as intoarce mereu acolo cu mare drag, mai ales ca mai am multe de vazut....

cand o creste bebe mare

Bulina 24+ cu poznas

Mergi la inceput