Fulgusori Noiembrie-Decembrie2009(46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

IONELA sanatate multa lui Mihnea

KRELIA misto bancurile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

yeeeeeeeeeeeeeeee vine maine ramo acasa cu domi.

Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Raluci of ce rau imi pare de catelul tau.Trebuie sa fie tare dureros.
Monis super cadoul ,sa il stapanesti sanatoasa.
Ancutza sa va fie de bine distractia de la primul gratar pe anul asta.Cat am stat in Sinaia eram satula de gratare ,acum le duc dorul.
Lylyana ma bucur ca sunteti mai bine cu raceala
Ionela ce super ca nu-l mai dor urechiusele pe piticutdar sper sa treaca repede si tusea,sa+i veniti de hac ,da?Verisoara are un diagnostic?Cum se mai simte?Acum citesc ca e inca internata si urmeaza sa aflati ce are.Sanatate tuturor!
Lavi te asteptam in forma maxima asa cum ne-ai obisnuit.Multumim de legatura cu Ramona ,te asteptam si cu vestea buna.
Marga ti-am mai zis cat ma bucur ca esti asa activa ?Mi-au lipsit tare mult postarile tale in perioada puseului de mutenie.
Alinus eu te inteleg perfect cand povestesti de "smiorcaielile" Rianei .E normal sa fie geloasa ,orice ai face tu tot va avea momente de "crize".Nu a fost alegerea ei sa va imparta cu un fratior.Eu trag sperante ca va fi mai bine cand mai cresc pt ca deja vad imbunatatiri fata de acum 3 luni.
Uff si Dragas a racit ...imi pare rau ,sanatate multa.
Diana te admir ,esti foarte harnicuta si eu te imbratisez cu drag.Sunt sigura ca te vei descurca excelent si saptamana aceasta fara ajutorul soacrei.Oricum e mare lucru ca te poti baza pe ea ,ca iti lasi cu incredere copilutii cu ea.
Lili au raspuns fetele cu "cioculetele" avent .Le schimbi la canuta pt ca se mai pateaza daca bea bb apa dupa ce mananca.Nu e nevoie sa inlocuiesti si cana .Sau poti sa transformi bibe in cana.
Coque sa stii ca eu ma gandeam ca Stefi va sari pe titi atunci cand il voi alapta pe bb , mai ales ca intarcarea s-a produs atunci cand eram gravi.( la 12 sapt de sarcina a inceput sa se duca laptele dar ea a mai cerut inca doua luni si un pic.Sugea 2-3 minute in gol ,apoi mai statea vreo 5 minute cu sanul in gurita.) Sanul a fost dragostea ei mare si aveam emotii ca i-l va ceda cu drag fratiorului ei.Dar m-a uimit asa cum de fapt ma uimeste mereu ,a trecut peste inca o etapa.
Tare dragut baietelul despre care vorbesti tu ,nu vroia locul mamei ,avea grija de ea in felul asta.
Citind din urma am vazut ca iti datorez un raspuns.Chiar nu cred ca a mers greu marea D la Stefi pt ca am inceput-o la 6 luni.Nu imi explic de ce nu a interesat-o lingurita si de fapt mancarea decat foarte tarziu .Ea nu a dat niciodata semne ca ar vrea altceva in afara de lapte , asa ca nu cred ca aveam vreo reusita daca incercam la 4 sau 5 luni .
Camy ma bucur ca ne dai vesti bune despre Dominic.Slava Domnului ca este bine.Tie felicitari pt kilogramele pierdute.

Mana mea este mai bine ,a trecut o saptamana .Sper sa treaca usor inca una si sa se vindece sa pot tine puiul la san atat cat vrea el si in ce pozitie vrea.Acum nu prea are rabdare sa suga ...inca un motiv sa fiu in butoi.

Mesajul asta l+am inceput pe aseara pe la 8 cred .

pupici tuturor

PS K fff tari bancurile.



_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

muuuuuuuuulta sanatate pentru mihnea

Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui grigore_tina

noi aseara ne-am culcat pe la 23.00 si la 03.30 eram in picioare.ii era foame.cand s-a culcat a golit ambii sani.cred ca nu ii mai ajunge laptele la culcare.dupa ce a papat a dormit pana l 08.30.
diana un sfat vreau si eu te rog:ii dau si formula seara,il las asa sau ii bag cereale?


mami de bebe stefan (15.11.09)

daca imi permiti ,iti zic si eu parerea mea .
nu are nevoie de completare nici cu LP ,nici cu cereale .Doarme foarte bine 4 sau 5 ore.Chiar ideal.Multi bebelusi cer papa si la 2 ore.

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Alexa imi pare bine sa te zaresc asa des pe la noi si mai ales cu alta stare de spirit.

Lidiuta

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

nu "scapati" voi de mine

Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Stie cineva daca se gaseste Galactogil in Timisoar? Nu stiu daca e cineva dintre voi din Timisoara, dar daca e, as vrea sa stiu daca se mai gaseste. Mersi mult!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Shtephy nu e vorba ca nu as fi in forma, insa piticul meu ma tine cam tot timpul ocupata. Sper exemplu si acum se maraie sa il iau in brate. In plus, inca lucrez la comportamentul meu, incerc sa nu mai fiu asa plina de "dulcegarii" ca au fost persoane lezate de un astfel de comportament...asa ca, dupa ce ma voi adapta la noile standarde si dupa ce imi voi gasi cuvintele pentru a posta cat mai la subiect si cat mai pertinent...o sa revin in forta!Te pup si pe tine si pe cele doua comori ale tale...la pozele carora ma uit cu mare drag!

Am fost azi la Tg Mures, si Rares, contrar obiceiului sau, nu a dormit deloc in masina si a plans...eu am turbat...abia am reusit sa ma concentrez la condus!

Sa vedeti faza...off topic of cource. Am mers azi sa scot ajutorul de inmormantare pt bunicul sotului. Batranul a murit in 14 ianuarie. Imi zic aia de la casa de pensii...doamna, daca murea in 30 februarie primeati 1800 Ron, asa...primiti numai 1700!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!Asa creste puiul meu

Mama, ideal de femie, fermecator si venerat!
(Lev Nicolaevici Tolstoi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monica9

Stie cineva daca se gaseste Galactogil in Timisoar? Nu stiu daca e cineva dintre voi din Timisoara, dar daca e, as vrea sa stiu daca se mai gaseste. Mersi mult!



Monica mami de Rebecca (2008.02.15) si Sophia (2009.11.18)
http://www.flickr.com/photos/15839588@N08/


Daca nu se gaseste, iti trimit eu daca ai nevoie

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!Asa creste puiul meu
Mama, ideal de femie, fermecator si venerat!
(Lev Nicolaevici Tolstoi)

Mergi la inceput