Bobocei de sept-oct 2008 (269)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Roxi, tinem pumnii sa fie bine David.
Dia, astept raspunsul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

lumi, l-ai luat pe ITedy? era in Auchan, in jur de 120 ron

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:



Unde sunteti fetelor?
La curatenia de primavara??

Babytza mie mi-se pare cam mare temperatura sa fie totusi de la dinti. Tinem pumnii sa fie bine Davidutzu. Nu ma pricep la analize din pacate.

Noi am fost la shopping. Radu are acum si masina de taiat iarba..asta ne mai lipsea..o plimba toata curtea. I-am luat si stropitoare de apa

Fetele care stati la curte..ce jucarii de curte vreti sa mai luati la copii?
Eu ma gandeam la un topogan ceva..dar e cam mic zic eu de asa ceva..poate o casuta..nu stiu. Ceva idei?
Sau ce luati de iepuras?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

baby_boy e clar,e sti croita pe cheltuieli
noi in curte avem decat leagan si balansoar. ma gandeam si eu la un tobogan, insa imi e cam teama, mai bine ma duc cu el la locul de joaca si il supraveghez...in curte nu stii cum scapa singur si face buf
plus ca la locul d ejoaca pare a fi mai fun asha, sunt mai multi copii...
baga o poza cu masina aia de tuns iarba si spune si de unde ai luat-o

eu am plimbat azi gandacul cu tricicleta...maaare greseala! noroc ca n-am plecat departe de casa!
maisca din coarne non-stop, de am facut scurta la mana, am mers numai in opturi pe strada

acum am alta goanga, mi se pare cam slab...s-a inaltat destul de mult, are 90 cm si 13 kg si un pic...imbracat si nemancat are 13,5, dar mi se pare slab...

Ange, ma intrebai ce mai face R. multuemsc de intrebare, face foarte bine! toata ziua alearga...sau asha mi se pare mie, comparativ cu alti copii in orash, mi s-a parut chiar pasiv...dar acasa nu sta o secunda
vorbeste non-stop, clar, corect, ieri, de ex, a zis Vaca si oaia...usa, cutia...plus ca a inceput sa strige vecinii printre gard, pe o vecina chiar pe numele mic si stie care sta la dreapta si care la stanga: I-a...a deapta!
imita si el si l-a invatat matusa cum bea tataie tzuica...cum bea ea cafea...e distractie maxima!
Crina ce mai face???



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

fetelor, multumesc de incurajari!

claudinna, deja ne-au spus educatoarele ca daca sunt doar usor raciti, adica le curge doar nasul sau doar tusesc, ii putem duce. adica sa fie trecuta perioada in care poate fi contagioasa boala. si i-as duce, numai sa-i vad putin mai vioi. acum sunt destul de suparati, ii deranjeaza clar mucisorii in nasuc, isi dau palme peste nas, si atunci parca dau drumul la robinet... of.
pe iTeddy l-am luat demult, de vreo 2 luni cred. eu am dat 145 ron, online.

dya, colargolul la noi nu prea are efect. continuam cu aspiratul.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Sumarul la urina este ok. Dar a zis dr de acolo ca uneori poate totusi sa fie o infectie si sa apara doar la urocultura, la sumar nu...Urocultura e gata marti la pranz. Ce porcarie...iar analiza la cultura din ochisori abia miercuri e gata Pai nu mi se pare normal, ca daca e ceva grav , el poate pana atunci sa isi piarda vederea ce sistem idiot
Io il sun pe Dr. House , poate el afla mai repede ce e cu copilul meu

Cristina pai e clar ca nu e vorba numai de dinti. E clar ca e ceva pe cale sa erupa...doar ca se pare ca nu pot decat sa astept sa vad ce anume e....



Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

imi bag si eu o parare, ca m-am uitat pe zeci de analize in ultima vreme.
Copilasul are o usoare anemie (hemoglobina 10.7) si o infectie probabil viroza, fibrinogenul crescut.
Nu e nimic prea grav, sanatate!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Sabina multumesc frumos Sper sa fie doar atat.
Ma ingrijoreaza insa foarte tare ochisorii, sunt tot mai rosii si se vad vinisoare de sange
Vad ca a inceput sa mearga, m-a speriat foarte tare si cu mersul. Toata ziua a refuzat sa stea in picioare si cand incerca el , aproape cadea
Nu merge foarte bine, merge de parca are febra musculara , dar macar incearca si se tine binisor .

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

ai mei au aceeasi viroza,. cu ochii rosii. Chiar ii urmaresc, daca evolueaza tre sa dau tel la dr sa le dea picaturi. Gh se plange chiar ca il dor ochisorii.
Circula ceva f nasol, cu multe simptome neplacute, pana si Sofia care are 7 ani jumate a stat azi doar moale in pat fara chef de nimica.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

ai mei au aceeasi viroza,. cu ochii rosii. Chiar ii urmaresc, daca evolueaza tre sa dau tel la dr sa le dea picaturi. Gh se plange chiar ca il dor ochisorii.
Circula ceva f nasol, cu multe simptome neplacute, pana si Sofia care are 7 ani jumate a stat azi doar moale in pat fara chef de nimica.



Offf saracutzii Sanatate multa

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput