Bobocei de sept-oct 2008 (269)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Deci concluzia mea e ca poate fi o boala de tip rujeola, varicela etc.Sper sa nu te induc in eroare ca deh eu demult am avut de-a face efectiv cu acesti termeni sa tot fie vreo 12 ani.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Dya am vazut ca la Ne ca e foarte mare fata de limitele normale, doar ca nu stiu ce reprezinta Si Lavinia nu raspunde Imbatranesc pana diseara


Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Deci concluzia mea e ca poate fi o boala de tip rujeola, varicela etc.Sper sa nu te induc in eroare ca deh eu demult am avut de-a face efectiv cu acesti termeni sa tot fie vreo 12 ani.



Dya ma tog sa fia asta , deja sunt speriata rau
Uf si in cazul asta , am facut bine la spital ca am refuzat sa ma urc in lift cu david cu o graviduta ....

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

babytza, din ce imi dau eu seama, ca am mai facut analize pt R, are o usoara anemie...leucocitele sunt in limite normale, dar ce e cu neutrofilia...uite ce an gasit, citeste mai jos pe pagina http://www.ziaruldeiasi.ro/ghidul-pentru-sanatate/formula-leucocitara-poate-semnala-prezenta-unor-infectii-acute-localizate-sau-generalizate~ni4um3

daca poti lua legatura cu babymom, poate te ajuta ea cu o interpretare



cu andy_galro am vb eu zilele trecute, trebuie sa fi iesit ieri din spital. spunea ca Andrei era spre bine, nu mai facea febra. o asteptam cu vesti, dar era si ea racita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

dya, alina si multumesc!
dya, ma asteptam la raceli, dar parca prea repede a aparut asta. plus ca nu e (nu inca) niciun copil bolnav in grupa. fie ni s-a intors raceala (de 5 zile cica trecuse, dar ramasese o tuse usoara), fie au racit din cauza diferentei de temperatura. in camera de zi e extrem de cald, excesiv de cald, mie mi se par 30 de grade acolo, eu cred ca de luni ii las in tricou. apoi cand ii iau, ne oprim direct in parc, unde e racorica si bine. fireste ca ne imbracam, dar totusi...

babytzule, sunt la fel de nelamurita ca si tine, nu ma pricep, sorry... va tin pumnii sa fie bine!

apropos de aerosoli, astia ajuta si daca mucii sunt lichizi tare? adica n-am ce sa desfund, caci curg ca la robinet, as vrea cumva sa-i usuc... ce sa fac?

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Sau mai vin cu o ipoteza desi e ultima ca deja dau cu presupusul parca stiam ca in infectiile urinare apare NE crescut.Eu cand am avut probleme cu rinichii aveam NE ff mare.Nu ai facut si sumar de urina??

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Lumi parca Colargol usuca mucii.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Dya cand am ajuns noi la spital deja plecasera cu probele de urina la laborator. Am avut noroc cu cel cu sangele ca inca era acolo. Ne-a asteptat cu cutia jos pana am fost gata si apoi a plecat la laborator.
Pentru pisu ne-a dat punguta si recipientele acasa, ne-a zis sa il spalam bine inainte la putzica inanite sa punem punguta si cand e gata sa ducem probele la Budimex si sa le lasam in regim de urgenta... Acum inca doarme, e cu punguta acolo. Inainte de nani erau doar cateva picaturi , nu i-am scos-o ca nu aveam ce sa impart in doua.

Lumi sanatate multa voinicilor. Nu stiu ce sa iti spun de aerosoli, dar cred ca ajuta si daca sunt mucisorii asa aposi. pup

Fetelor, multumesc mult de raspunsuri, sper sa nu fie nimik grav. Mai am putin si ma dau cu capul de pereti. Sper sa nu avem nevoie de internare. Ca ce e in spitalele noastre....si David mai nou urla in orice cabinet...Aici a urlat o ora cat am stat Nici nu vreau sa ma gandesc cum ar face daca ar trebui sa stam in spital

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Babytza asteptam sa ne spui exact ce zice medicul.Si tinem pumnii sa fiti bine fara internare.Fii puternica ca o sa fie bine
Asa simt eu ca nu e ceva grav si sa tii cont ca eu sunt pesimista de felul meu dar de data asta zic ca soricelul e bine.
Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

babytza, tinem pumnii sa fie bine! curaj, ca din astea o sa tot traim, din pacate...

Lumi, sanatate multa la hunisori! vezi si tu cum sta treaba pana luni, ar fi pacat sa intrerupa. probabil ca nu sunt singurii carora le curge nasul pe acolo.
cu aerosolii nu stiu, dar cred ca e bine ca sunt curgatori, desi le ingreuneaza respiratia. posibil sa fie nevoie de aspirare inainte de aerosoli. cand a avut R asha mucisori, am facut aerosoli la dr la cabinet si inainte il aspira bine


in Kaufland e promotie la Pampers. daca cumperi pachet jumbo sau din ala de bumbac, plus un pachet de servetele, castigi o jucarie
sotul meu castiga o jucarie Fisher Price, pt bebelus, ce e drept, dar merge de cadou...

Mergi la inceput