la cat timp un bebe dupa o sarcina pierduta

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mrnscmnc spune:

simonia
Iau elevit 20 de zile/luna dupa ce-mi trece cm.In aceleasi zile iau acid folic si vit E, la care am renuntat dupa vreo 6-7 zile ca ma durea capul ingrozitor.In fapt cand am citit prospectul am constatat ca reactiile adverse sunt fff multe.Va tin pumnii stansi tuturor sa reusiti!Anda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrnscmnc

simonia
Iau elevit 20 de zile/luna dupa ce-mi trece cm.In aceleasi zile iau acid folic si vit E, la care am renuntat dupa vreo 6-7 zile ca ma durea capul ingrozitor.In fapt cand am citit prospectul am constatat ca reactiile adverse sunt fff multe.Va tin pumnii stansi tuturor sa reusiti!Anda

Sa fii atenta daca la ecografie spune "endometru cu aspect trilaminar" mi se pare ca asa trebuie sa fie un uter normal fara sinechii. nu stiu sigur, asa am dedus eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrnscmnc spune:

simonia
Multumesc tare mult de informatii, macar asa mai aflu cate ceva ca psihic sunt praf.Maine dimineata merg la spital pt ecografie si am sa insist si pt o histeroscopie ca sa fiu sigura.Oricum o sa ma lamureasc daca e ceva grav sau nu. Totusi nu inteleg cum de prmul cm a venit dupa pierderea sarcinii la 25 zile si acum astept de 37 zile si nimic?? Mai sunt si intepaturile in partea stanga, sporadice si faptul ca merg des la baie ca si cum as bea continuu lichide.Nu stiu de ce dar presimt ca nu e vb doar de o dereglare.O sa-ti scriu maine sa-ti povestesc cum a fost, eventual daca ma simt in stare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

anda, astept vesti de la tine. chisturile mele inca nu s-au absorbit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrnscmnc spune:

simonia, am facut eco transvagimala: endometru neomogen si de marimea perioadei in care ar trebui sa vina cm, ovarul drept inflamat si ovarul stang cu 2 foliculi,.....ma rog date si termeni medicali. Doctora a zis ca tre sa vina, daca sapt viitoare nu apare o sa merg sa-mi dea tratament ca sa-l provoace.Se pare ca nu ar fi sinrchie.Oricum sapt viitoare merg si la alt medic ca sa ma conving.Iti urez bafta poate la tine e mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TERBITZA spune:

la 2 luni dupa ce imi pierdusem puiul, in saptamana 35 de sarcina am ramas din nou insarcinata. inconstienta sau nu( toata lumea imi spunea ca e mult prea devreme) a fost calea de a nu o lua razna. Dr Tutunaru a fost singurul care m-a incurajat sa incerc dupa prima menstruatie de la nastere, motivand ca organismul va accepta sarcina noua cand v-a fi pregatit. Si deSi primele 2 sarcini le-am obtinut extrem de greu, cu tratamente , Dumnezeu a vrut sa reusesc natural. Concret, in 4 ani am avut 3 sarcini in conditiile in care prognosticul medicilor era aproape nul. am 2 copii minunati, o fetita si un baietel si mai am un ingeras care s-ar fi numit Maria. Ce ar mai fi de spus: mi-m pierdut puiul din cauza unui nod adevarat de cordon si a 4 circulare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Terbitza, tu stii cat de tare ma bucur pt voi, nu? si cat de trista am fost ATUNCI....:(

Mami de fetita si de baietel
Noi, 2 minuni:
www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg

Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui TERBITZA

la 2 luni dupa ce imi pierdusem puiul, in saptamana 35 de sarcina am ramas din nou insarcinata. inconstienta sau nu( toata lumea imi spunea ca e mult prea devreme) a fost calea de a nu o lua razna. Dr Tutunaru a fost singurul care m-a incurajat sa incerc dupa prima menstruatie de la nastere, motivand ca organismul va accepta sarcina noua cand v-a fi pregatit. Si deSi primele 2 sarcini le-am obtinut extrem de greu, cu tratamente , Dumnezeu a vrut sa reusesc natural. Concret, in 4 ani am avut 3 sarcini in conditiile in care prognosticul medicilor era aproape nul. am 2 copii minunati, o fetita si un baietel si mai am un ingeras care s-ar fi numit Maria. Ce ar mai fi de spus: mi-m pierdut puiul din cauza unui nod adevarat de cordon si a 4 circulare.

si ai ramas dupa doar 2 luni??
imi este asha frica...........
la 35 de sapt este puiu f mare

Am avut un paunel frumusel si dragalas
Dumnezeu mi l-a luat sa ii fie ingeras!!
pozulici

ASPIRANTA PANA-N MADUVA OASELOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TERBITZA spune:

Mirelush, ce m-as face eu fara tine?

Lia, mereu ma gandesc ca as fi putut naste cu cateva zile mai devreme si acum mi-as fi tinut si cel de-al trei-lea pui in brate.Sunt copii care se nasc mult mai devreme de 35 saptamani si sunt perfect ok.Asa a fost sa fie o sarcina supravegheata si in Constanta si in Bucuresti , cu eco peste eco si muulte alte teste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

anda, cm. intarzie din cauza chisturilor, fluxul poate fi mai mic din cauza ciclului anovulator, dar aspectul neomogen al uterului, mie nu imi suna deloc bine, ma duce cu gandul la sinechie. la cm-ul urmator daca e tot asa, cere parerea si altui dr.

Mergi la inceput