**Zmeurici de iulie-august 2009 (34)**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

Neata!
Ieri dimineata m-am trezit cu fata la cearceaf. Bine daca se poate numi trezit daca nu dormi...In fine, dupa ce am vizionat pozele lui Mq (care sunt superbe, chiar o familie reusita) am prins asa o energie si o pofta de viata ca am stat toata ziua pe afara. Nu acelasi lucru pot sa spun si despre cei de la Electrica care mi-au luat energia (la propriu) de la 18.00 la 22.00.

Azi o zi frumoasa iar...

Pupicei la toata tufa!

------------------------------
Corina, mami de Maria Alexandra (07.08.09)
Botezul Mariei (18.10.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Noi am avut o noapte buna, a dormit cap coada. dar ziua de ieri m-a terminat efectiv. Nu a vrut sa pape decat fructele de dimineata si tzitzi. in rest nimic...morocanos, urlacios...macar cat am stat pe afara a fost cuminte. Dintii tot nu sunt iesiti.

Meleea sanatate lui Alex. bine ca nu e asa grav, sa scapati rapid.
Noce superb!
Cornelia sanatate sa aveti toti si sa treaca otita asta pacatoasa. ce i-a dat? vezi ca e buna belladona, trece rapid durerea.
Avem copii mari, nici mie nu mi-a venit sa cred cand l-am pus pe Edi in leagan, acusi se joaca cu lopatelele la nisip.
Clara mersi d einfo, nu am scaun dintr-ala.
Motana pacat ca aveti doar soare acolo. profitati cat puteti, ca acusi vine canicula pe voi.
Corinna sa va fie de bine plimbareala. Enel...dezastru.
Uliiasi mersi de cafea. la noi nu e osare azi, dar tot vom iesi. Plimbareala placuta sa vaeti.
Theea eu ii pun apa de mare la nas infundat.

la cat mai multe lunitze Sara Amira si Victor Cristina!

o duminica frumoasa sa aveti!

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Neata si de la mine.

Eu ma numar printre fericite.
De ieri avem oficial 8 dintisori (5 maricei si 3 de abia au plesnit gingia) si de 2 zile am terminat cu maraielile interminabile.
Offf...tare bine e ... deja ma saturasem de domnul "Maraici", acu domnul "Zambarici" parca e mai simpatic.

"Daca rad cand toate merg prost inseamna ca am gasit pe cineva pe care sa dau vina."

Sufletelul meu
Am inceput de la 70,4 kg ... acum am 62 kg ... pana la 55 kg mai sunt numai 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theea spune:

Neata fetele !

Noi suntem maraici avem nasucul infundat iar si tusim tare urat .Maine dim iar la doctor si cred ca de data asta nu mai scapam de antibiotic.
Apropo Alessia transpira destul de mult de cand e racita si parca e o transpiratie rece a mai patit careva asa.

Cate zile dati la zmeurici osccilo eu ii dau de 3 zile sa ii mai dau???????????


Giova ii mai puneam si eu picaturi in nasuc dar acu nu mai sta de nici un fel asa ca i-am luat Karvol si e destul de bunicel
Meleea insanatosire grabnica lui Alex

Rallu felicitari pt dintisori

O zi frumoasa va doresc pupici

cezara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

uliiasi sar`na pt cafeluta!tare bine a picat!
mQQm superbe pozicile,mi`ati dat ceva la care sa visez 2 nopti la rand(si ieri si alataieri le`am vizionat).
theeaeu stiu ca tratamentul cu oscillo se face 3 zile.atat.pt tuse Stodal e fff bun,dar pt ca e produs he,eopat isi va face efectul mai greut.
noce ce frumos e Filip in nisip!va doresc sa aveti parte numai de vreme buna si de plimbari cat mai multe la malul marii.
meleea insanatosire grabnica lui Alex si sa dea DD sa nu fie nimic grav!si`n Bv e jale cu gripa si raceala la tot pasul,ca doar e sezonul.
Giova felicitari pt noaptea trecuta!cred ca ti`ai mai revenit putin nu?
Rallu 8 dintosi?felicitari!ne`ati intrecut!noua pe 3.03 ne`a iesit nr 7 si nr 8 nu vrea deloc sa iasa!
fug sa`i pregatesc papa lui Denis cat doarme.de 2 zile ii dau banana intreaga sa muste din ea si papa cam jum de banana odata!si ca sa`l linistesc ii pun la vaca lola sau pin pon etc.e hipnotici la monitor cat sunt astea,iar cand se termina ii cearta!fug la bucatarie,ca imediat iesim la aer!pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mushil spune:

Sal,

Am intrat sa va spun ca ieri a fost Sf. Daria, eu habar nu aveam ca exista, mi-a zis cineva.
LA multi ani pt toate Dariile si Dariusii.
Si al meu e Darius.

Darius Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mushil spune:

MQQM, am vazut ca ai scris un articol despre decalotare pe blog, nu stiam ca in afara nu se decaloteaza deloc.
Dr. mea mi-a zis ca la 6 luni sa facem decalotarea si apoi s-o fac in fiecare zi la baie, dar eu nu am vrut si am tot amanat.
Dar v-a trebui sa merg la control la dr. si sincer chiar nu stiu cum sa fac, cum sa pun problema, ca el face pipi f bine, nu il doare, nu il ustura, ca dc era asa s-ar fi trezit noaptea de durere.
Ai gasit pe undeva articole despre asta?

Darius Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corinna1982 spune:

Fetelor, ce stiti despre borsul din tarate de grau cu care se acreste ciorba? E bun pt bebeii nostri?

------------------------------
Corina, mami de Maria Alexandra (07.08.09)
Botezul Mariei (18.10.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am ajuns si noi pe-acasa. am iesit cu viitorii fini, ne-au chemat in oras la pranz, pe urma am mers cu mireasa sa ne uitam de papuci in mall.Baietii au fost pe afara cu prichindeii si tare incantati au venit ca se uita lumea dupa ei.
Edi iar nu a servit pranzul, cativa cartofi fierti de la mine, acum a papat un desert de la nestle cu biscuiti si jumate de banana. In schimb baga tzitzi...asa ca nu ma mai agit. va manca el cand ii vor iesi dintii.

Theea bine ca ai rezolvat cu /karvol. Remediile homeopate eu ii dadeam pana se simtea bine, cam 5-7 zile imi recomanda dr.
Corinna nu stiu nimic...noi nu consumam asa ceva. poate te ajuta fetele.
Rallu felicitari pt. cei 8 dinti si pt. d-nul zambarici.
Mushil la multi ani lui Darius.
cu decalotarea...i-a facut dr. pe la 1 an la Marco si i s-a lipit la loc...acum e iar la fel, si i se cam aduna mizerie, frica mi-e ca iar ajungem la chirurg.
La Edi tot facem noi la baitza, am luat si o crema din Germania care ajuta pielea si vindeca fisurile. acum sa vedem ce rezolvam....ceva se vede, dar mai este...
Flosideea m-am odihnit mai ales ca am mai tras si un somn de la 11-13 cu Edi, cat sotul a fost in parc cu Marco.

o seara faina sa aveti, merg la maraila.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Seara buna , fetele!
Sper ca ati avut o zi frumoasa, noi am petrecut jumatate din ea afara si tare bine a mai fost, am stat aproape 5 ore.
Vroiam sa va arat ce pasiune noua si-a descoperit David...
http://picasaweb.google.com/Iulia.Ciurea/LunaANoua#5451139646635182434
Am reusit sa-l culc cu greu si ma pregatesc si eu de culcare, ca acusica se trezeste pentru tzitzi...
Sa aveti o noapte linistita, cu cat mai putine treziri, ceea ce-mi doresc si mie.

Iulia, mamica fericita de bebelas David Andrei (04.07.2009)
www.youtube.com/watch?v=o2K9w09EPiU" target="_blank"> Botezul lui David

Mergi la inceput