Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (53)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Hello!
Am ajuns de pe drumuri si abia am terminat de citit, ca deh, voi sunteti harnicute!

Pustiul meu e un obraznic, nu sta nici sa-l pisti, m-a ghiontit in timpul ecografului! Azi la 20 s fix aveam 350 g, corespunzator varstei de 20 s si 2 zile, adica stas. Inima e ok (o usoara tahicardie, de care are si mami cat si tati), cerebelul, toate organele de fapt sunt in parametri.
Pe creier i-a ramas un CPC de 6 mm. Ne-a trimis la amnio, maine facem programarea. Am fost si la medicul meu dupa, speram eu sa decurajeze amniocenteza (ea nu m-a sfatuit pana acum in acest sens), dar si ea a zis ca sa excludem sansele mici, ca la istoricul meu . As fi vrut sa evit din cauza procedurii in sine, a banilor, n-avem un chior in buzunar, trebuie sa imprumutam tot... offf, numai sa treaca, ca dup-aia macar sa respir si eu usurata.
Eu vreau numai cariotip-ul genetic, fara rezultatul rapid, asa ar trebui sa fie mai ieftin, nu cred ca stie nimeni despre treaba asta.
In rest, suntem 95% pozitivi si siguri ca va fi bine.
Mai citesc putin ca am uitat ce si cum.
Sa nu uit! Multumesc din suflet pt sustniere, inseamna enorm pt mine,


Alina 20+ cu
gargarita


iti tin si eu pumnii sa fie bine..trebuie sa fie..
dar de ce te trimite la amnio?? doar din cauza chistuletului?

17+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui mov_79

bumblebee ma bucur ca e bine, Doamne ajuta sa fi cat mai repede linistita 100% dupa amnio
CPC este chistul de pe plex? stii ce dimensiuni avea inainte?

23+


Nu stiu dimensiuni, dar dr vazuse 4... asa ca vestile au fost imbucuratoare. De aia as fi sperat sa-mi spuna ca nu e nevoie de amnio, dar sunt constienta ca niciun medic nu poate garanta... mai ales in cazuri de astea.

Alina 20+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Bumblebee, e bine ca bebe se dezvolta f bine, iar dupa amniocenteza o sa fii linistita si o sa fiti 100% pozitivi
Noapte buna si vise placute tuturor

Paula, 21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Alina felicitari pentru vestile bune. Sa inteleg ca din cele 4 chistulete a ramas doar unul ???? Bafta la amnio si sa dea Domnul sa fie rezultatul bun.

Si eu merg maine dimineata...am emotii...sper sa fie bine...tin pumnii si tie mov pentru joi.
Sa speram ca o sa scapam si de problema asta

Pe mine ma fura deja peisajul...nu mai pot sta mai mult de 21.30...nu stiu ce-i cu mine.
Asa ca a si va doresc noapte buna.Sa speram ca maine va fi bine.

***************************************************
Elena, 23+ cu
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

bumbleeblee felicitari ca bebe creste ca un nazdravan!

bafta la amnio si sa vii cu vesti bune si de acolo!



Bulina 23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mov_79 spune:

pai e superrrrrr de la 4 s-a ajuns doar la 1, o sa vezi ca intr-o luna max o sa dispara si acesta.
ma bucur f mult si sper ca esti optimista, totul va fi bine:)

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Bumblebee, ma bucur ca rezultatele sunt bune si baietelul e viguros!! iti tin pumnii pentru maine la amnio! Sa vii si de acolo cu vesti si mai bune!!!!

Mycya..vroiam sa fac in seara asta orezul Dragaicai, dar se pare ca nu mai am sanse...al meu sot vorbeste de o ora la telefon si nu da semne ca termina curand! Chiar sunt suparata!!! Mai vroiam sa-mi iau aluat pentru saratele (eu nu le am cu aluaturile), multe legume, ciuperci ca sa fac maine paste sau o tocana de ciuperci cu piept de pui si mamaliga!

Nu de alta, dar frigiderul e cam gol... Aaa si mai vreau si paine alba feliata ca sa fac friganele, ca tot mi-ati facut pofta zilele trecute! Sper sa nu-mi faca rau prajeala...

Elena 18+ cu un cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui maya71

Mirela, si eu ma gandesc mereu... la mine ar fi avut 17 saptamani si 5 zile dar daca nu a fost sa fie...sper ca de acum in colo o sa fie un sufletel care vrea sa fie printre noi. Trebuie se fii optimista, DD le aude...dar toate la timpul lor se pare si cu un rost.

ucenic(aspirant) burtica


Hai, Maya, lucreaza draga mea, noi tot asteptam sa vina sufletelul la tine! Cred ca o sa dam petrecere aici pe delfinariu cand o sa ne dai vestea!

Elena 18+ cu un cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Gagicile mele dragi, trag pe dreapta ca nu mai pot. Va de noapte buna! Sa vad cine stinge lumina in seara aceasta si cine spune povestea... Ce preferinte aveti? la povestioara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mov_79 spune:

beluistef, bafta maine, sa vii sa ne povestesti ca a disparut chistul:)
curaj si Doamne ajuta

23+

Mergi la inceput