Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic

Fetelor, vine PRIMAVARA!!!!!

Sambata o sa avem pana la 19 grade!!!!!!!



Elena 18+ cu un cuminte

puiutz m-am uitat si eu acu la vreme pe internet sa vad daca intradevar vine caldura,ca poate aveam noroc cand ajung acasa si era cald,dar de unde ca iar se raceste de sambata
da sa speram ca se inseala meteorologii

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Dragaicoooo, stii ca am salvat reteta ta... am facut 'sertaras' cu retete, 'sertaras' cu 'oblojeni', sertaras cu analizele necesare, si tot asa... cand e nevoie de ceva... pac, un search si se rezolva... asa ca de acum nimic nu se pierde, totul se transforma

BZn.ule... cu chiriasi mei nepoftiti? Am dat aseara cu spray...sa vad in seara aceasta daca mai au curaj sa mai apara... le arat eu lor

Fetelor, ha... eu citeam din urma si...raspunsurile se duceau la celalalt capitol

Puiutz....mic....


citat din mesajul lui mirela2
fetelor ce frumos vb voi de bebeii vostri
ar fi avut si al meu joi 23 de saptamani.....offff
scuze




Mirela, si eu ma gandesc mereu... la mine ar fi avut 17 saptamani si 5 zile dar daca nu a fost sa fie...sper ca de acum in colo o sa fie un sufletel care vrea sa fie printre noi. Trebuie se fii optimista, DD le aude...dar toate la timpul lor se pare si cu un rost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic

Fetelor, vine PRIMAVARA!!!!!

Sambata o sa avem pana la 19 grade!!!!!!!



Elena 18+ cu un cuminte

puiutz m-am uitat si eu acu la vreme pe internet sa vad daca intradevar vine caldura,ca poate aveam noroc cand ajung acasa si era cald,dar de unde ca iar se raceste de sambata
da sa speram ca se inseala meteorologii

19+


Pai eu la ProTV la meteo am vazut ca se incalzeste

Off....nu mai stii pe care sa-i crezi..meteorologii astia...
Totusi, mai sper si eu...

Elena 18+ cu un cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

stau ca pe ghimpi sa plecam la cumparaturi ...mi-e pofta de o gramada de chestii!!!!! Si al meu sot nu mai termina de vorbit la telefon

Elena 18+ cu un cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Maya bine ai revenit acasuca .Ce frumos ai vorbit despre bebe tau

21+cu ...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy


BZN.ule... multumesc dar sunt constienta (de fapt incerc sa fiu cat mai constienta) ca nu rezolv absolut nimic daca

Scuze ptr faptul ca am repetat mesajele dar am crezut ca deja se trecuse la un capitol nou... si eu eram 'defazata'

Multumim ptr 'Capitol nou;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Hello!
Am ajuns de pe drumuri si abia am terminat de citit, ca deh, voi sunteti harnicute!

Pustiul meu e un obraznic, nu sta nici sa-l pisti, m-a ghiontit in timpul ecografului! Azi la 20 s fix aveam 350 g, corespunzator varstei de 20 s si 2 zile, adica stas. Inima e ok (o usoara tahicardie, de care are si mami cat si tati), cerebelul, toate organele de fapt sunt in parametri.
Pe creier i-a ramas un CPC de 6 mm. Ne-a trimis la amnio, maine facem programarea. Am fost si la medicul meu dupa, speram eu sa decurajeze amniocenteza (ea nu m-a sfatuit pana acum in acest sens), dar si ea a zis ca sa excludem sansele mici, ca la istoricul meu . As fi vrut sa evit din cauza procedurii in sine, a banilor, n-avem un chior in buzunar, trebuie sa imprumutam tot... offf, numai sa treaca, ca dup-aia macar sa respir si eu usurata.
Eu vreau numai cariotip-ul genetic, fara rezultatul rapid, asa ar trebui sa fie mai ieftin, nu cred ca stie nimeni despre treaba asta.
In rest, suntem 95% pozitivi si siguri ca va fi bine.
Mai citesc putin ca am uitat ce si cum.
Sa nu uit! Multumesc din suflet pt sustniere, inseamna enorm pt mine,


Alina 20+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mov_79 spune:

bumblebee ma bucur ca e bine, Doamne ajuta sa fi cat mai repede linistita 100% dupa amnio
CPC este chistul de pe plex? stii ce dimensiuni avea inainte?

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Bubleema bucur foarte mult ca totusi bebe creste bine si se dezvolta cum trebuie.oricum totul va fi totul bine si la amnio.
Puyutz si pe internet arata ca sambata vor fi pana la 17 grade nu 19 dar ca de duminica iar scad temperaturile
Mayaiubita e mai bine ca nu te pentru cele intamplate,mai ales ca stresul este si un factor care ne da totul peste cap,chiar si minunea de a deveni mamica,asa ca e mai bine sa fii linistita si sa ai incredere ca atunci cand va vrea DD va fi totul bine si pana la capat

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic

stau ca pe ghimpi sa plecam la cumparaturi ...mi-e pofta de o gramada de chestii!!!!! Si al meu sot nu mai termina de vorbit la telefon

Elena 18+ cu un cuminte

puyutz mic de ce anume poftesti?sa stiu ce sa poftesc si eu maineca acum e prea tarziu sa-mi pot face mofturile,ca si asa l-am suparat pe bebe cu prea multi cartofi deodata si,dar mi-am mai revenit ca am baut un pahar de lapte mai rece si am calmat stomacelu.

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Dragaica mama, multumesc pt complimente, dar iei bataita daca mai spui ceva de gen balenuta, balena!

Am sa ma uit si eu la poze mai incolo!

Denisa, o sa treaca si starile astea! Si eu sunt hipotensiva, e cam aiurea ca pe sarcina sa mananci sarat nu e bine, sa bei cafea multa nu poti, sa apelezi la pastile se evita la maxim... sa fie rare starile astea si sa nu mai ajungi la spital, sa fii sanatoasa si sa ne bucuri alaturi de Dragaica si Shery cu povestile despre gemeni!

Mirela, Maya , mi se rupe sufletul pt ca stiu cum e, am fost acolo, si nu numai o data. Chiar si acuma primesc suturi in fund, n-a fost sa fie sa mearga bine din cap in coada, dar na, daca o sa fie bine in cele din urma, inghit si trec peste... La sfaturi la capitolul asta nu ma pricep, eu m-am cautat peste tot, mi-am pus pile la DD si mi-am pastrat optimismul. Sper sa dea rezultate in continuare aceasta reteta! Oricum, sper din tot sufletul sa va vedeti visul cu ochii, in brate, sa va bucurati de calitatea pe care nimeni niciodata nu o poate lua, cea de mama

Maurice, bine ai revenit, ma bucur ca am auzit numai de bine!

Alina 20+ cu
gargarita

Mergi la inceput