Hai Cris, Happyjoy! Bravo Catus! Iepu 2010 (119)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Fetelor mi-e o greata...nu stiu ce sa fac? N-am avut asa ceva in sarcina pana acum... Mi-am facut un ceai de macese...

33+ Radu Alexandru
poze noi, 33 saptamani

www.contractionmaster.com/" target="_blank">calculator contractii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Oana, pai asta inseamna ca nu ti-au mai oprit lactatia? super sa ajungi cat mai repede acasa la bebe si sa-l poti alapta din nou. multa sanatate



Mari de Daria Maria(29.01.2008) 37+
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Fetelor va rog sa imi iertati iesirea de astazi! am avut si am o zi infecta! :(

Mihaelagrosan multumesc ca esti tu mai linistita ca mine!

ma duc sa ma culc..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

deoarece am incheiat si saptamana 37 am zis ca ma pot apuca de spalat hainutele "surioarei", azi am calcat o parte din ele, maine restul. poate zilele acestea ma apuc si de bagajul pt.spital, oricum abia astept sa merg vineri la control, nu am mai fost de 5 saptamani si imi este dor sa-mi vad printesa din burtica si sa-mi doctorul cat a mai crescut.
saptamana aceata poate reusim sa terminam de aranjat si camera in care va dormi "surioara", la nume inca nu am cazut de acord, de fapt eu am 2 variante ramane sa se hotarasca sotul pe care o alege.

maine dimineata merg sa-mi repet si eu analizele de sange si sper sa nu nasc pana nu primesc rezultatele. cu toate ca si mie au inceput sa mi se para noptile ingrozitoare, dorm din ce in ce mai prost si incep sa se invarta tot felul de ganduri in capsorul meu.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) 37+
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissintibun spune:

Buna seara, dragelor!
Imi cer scuze ca am intrat asa de rar ca sa scriu de-a lungul acestei odisei, dar de citit v-am citit des. Numai ca de cele mai multe ori fac asta cu Ami in brate si ea nu prea ma lasa sa scriu ca vrea ea sa apese pe toate tastele, si sa citesc i se pare o mare favoare.
Am vazut ca am disparut din listuta si m-am gandit ca v-ati suparat pe mine, apoi am citit ca asteptati vesti si pe buna dreptate.
Eu sunt programata joi pe 18 martie la cezariana, voi avea atunci 39 saptamani si 1 zi. Eu ma pregatisem sufleteste de doua saptamani pentru vineri, abia azi dimineata m-a anuntat dr de schimbarea de program. Am niste emotii greu de descris si deja simt cat de dor imi va fi de burtica, cum a fost si la Ami.
Va pup pe toate si imi pare rau ca nu am reusit sa comunic mai mult cu voi, poate macar de acum incolo

Mami de Ami(15.10.2007) si 38 + Alessia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Oana hai putere, poti, inca putin, toate suntem alaturi de tine.
Stiu ce inseamna sa-ti mulga cineva sanul angorjat si nu vreau sa ma gandesc ce inseamna sa treci prin asta mereu. Dar stiu ca pentru Eric o sa faci totul
Doamne ajuta

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Am fost si eu la dr si am dilatatie 2! Am simtit contractii, am zis ca oi avea ceva dilaatie 1 ca simt ca si cum as aea capul copilului intre picioare si nu le pot apropia ca ma doare intre.

s- a uitat dr pe program a zis ca weekendul viitor e de serviciu si atunci nastem. da cine o rezista cu dilatatie 2 inca atitea zile? prietena mea a zis insa ca a stat cu dilatatie 3 o luna pina a nascut. nu em eliminat dopul, nu s-au fisurat membranele. lichid suficient. de doua zile mi s-au umflat picioarele de nu pot merge. am dureri de cap, remediu: tylenol si cafea.


asa cu lipsa manusilor ma da pe spate. fetelor, daca vedeti asa puneti o intrebare persoanelor: daca aveam Sida? sau hepatita? mai foloseati manusile? ca o s ale cada fata!

Kossir: si la noi e cald. inca nu au inflorit portocalii, am siin curte citrice, inca avem fructe, acusi trebuie sa infloreasca ca si aici a fost deosebit de ploios si rece. azi am fost la piscina cu copii. nu stiau ce sa manince mai intii cind au intrat in casa, asa de flaminzi erau!

Sarmana Oana! sper sa se recupereze, nici acum nu am inteles exact diagnosticul ei! stiu doar ca am beneficiat in USA de o pompa profesionala de muls(am inchiriat-o) ca ar fi costat 1500 usd cel putin, dar face minuni: mulge de zici ca e bebe si unul delicat! asa ar trebui in spitalele romanesti, nu manual, ca simti ca mori de durere, eu am avut lapte prea mult de fiecare data si stiu cume sa ai si sa simti sinul ca piatra!

mi-e frica sa nu ma duc prea tirziu la spital si sa nu pierd epidurala. dilatatia standad de punere a epiduralei e 4. cineva povestea ca i-a pus epidurala la 7 dilatatie pe propria semnatura, cica, dar eu stiu? ca am nascut cu epidurala al doilea si a fost ca o plimbare in parc! eu nasc foarte usor si repede, nu ma pling, primul copil l-am nascut in 3 ore si ceva, dar cu dureri!

fetele care ati nascut: intrebare? v-a pus gheata pe burta dupa ce ati nascut? aici am cerut si au zis ca nu e bine sa pun. in ROmania numai m-am trezit o sticla mare gre pe burta cu gheata.

Cenia + 37 de saptamini si 4 zile si dilatatie 2! , David 4 ani si Naomi 21 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

beatrice multumim de vesti

prin ce tre sa mai treaca si oana ...n.am cuvinte, decat sper sa termine odata tot calvarul asta pt asta, sa se duca acasa

cenia , aici unei fete i.au pus epidurala la dilatatie 8 , iar mie la 2, se poate doar sa se vrea
cand iti citesc locatia, fara sa vreau, citesc: arizona dream

roxana 37+ silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camilecu spune:

buna dimineata

Imi pare tare rau pentru ce i se intampla Oanei , poate totusi nu pierde laptele daca se mulge , dar oare bebe Eric mai primeste sanul daca o perioada nu l-a mai primit ?


34+ mami de Vlad, si mami de Larissa (02.08.2005)
http://picasaweb.google.ro/camelia200977/UntitledAlbum#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Neatza fetelor,
ieri nu am intrat intrucat am zacut in depresie cu durerea de hemoroizi.
si culmea, aseara ne-am chinuit si eu si bebitza cu dureri de stomac.
Am intels ca e posibil ca si mama sa faca colici[:-@...?s-a mai intamplat cuiva? am gaze si dureri intestinale. Am baut ceai de chimen si anason, dar nu ma ajuta.
Vreun sfat?
Pup

Mamica de 8 martie - dulcea fetita Eliza Valentina

Mergi la inceput