Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare si

O saptamana frumoasa va doresc,plina de soare si multe
Ieri toata ziua ne-am plimbarit...am cumparat si cate ceva pt bebe strumf

Racusor-pt sot

Si eu am vise destul de ciudate...dar deja m-am obisnuit nu le mai bag in seama...uneori le si uit pana ma dau jos din pat

va asteptam cu vesti bune de la eco



Bamboletta 16+ si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deveghe spune:

Alina, imi are rau sa aud ca trebuie sa stai tintuita, da' asta e si e bine ca te odihnesti acum, pentru ca dupa ce se naste bebe o sa te tot fatai de colo colo si o sa stai destul de mult timp treaza. Poate ca ai scris si nu am observat eu, ai facut si o ecografie dupa ce ai avut acel cheag de sange? Eu am patit ceva similar la sarcina trecuta (un cheag enorm si o sperietura pe masura), am fost la eco si se pare ca au concurat doua cauze: una, o desprindere a placentei si doi, un nodul de sarcina care s-a resorbit spre sfarsitul sarcinii. Eu am luat dupa acest episod Utrogestan pana destul de tarziu, 28-30 de saptamani. Acum am din nou un nodul de sarcina si preventiv iau Utrogestan.

Ilinca (17.03.2001) & Petru (24.11.2008) & 18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deveghe spune:

Sheritra, exceptionala poveste, poate o scrii candva pe indelete. Cred ca astfel de povesti dau incredere si sprijina enorm si nu sunt putine femeile care isi doresc copii si sunt descurajate din varii motive.

Ilinca (17.03.2001) & Petru (24.11.2008) & 18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deveghe spune:

grety_niku, eu le puneam muzica copiilor la boxe in casa sau la castile pe care le lipeam de burta (asa reactionau imediat), asta era chiar un mijloc de trezire pentru zilele in care eram ingrijorata ca nu misca. deloc gentil din partea mea sa-i disturb in halu' asta, da' ma linisteam eu. Si am fost in cluburi sau in aer liber la concerte

Ilinca (17.03.2001) & Petru (24.11.2008) & 18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deveghe spune:

kittyescu, e foarte normal, mai ales pentru prima sarcina. Sunt tot felul de grozavenii care traduc nelinistea si grijile noastre de peste zi. Eu visez oricum mai tot timpul ciudatenii si povesti complicate, dar constat ca la a treia sarcina grijile fiind mai mici si mai putine, visele horror despre copii sunt foarte rare.

Ilinca (17.03.2001) & Petru (24.11.2008) & 18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo1901 spune:

Deveghe...nu e dezamagita Ilinca ptr ca viitorul BB e tot baietel?...

Ramona 19+ ....cu o scumpica de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui deveghe

kittyescu, e foarte normal, mai ales pentru prima sarcina. Sunt tot felul de grozavenii care traduc nelinistea si grijile noastre de peste zi. Eu visez oricum mai tot timpul ciudatenii si povesti complicate, dar constat ca la a treia sarcina grijile fiind mai mici si mai putine, visele horror despre copii sunt foarte rare.

Ilinca (17.03.2001) & Petru (24.11.2008) & 18+ cu


La faza cu visle aiurea nici eu nu stau mai bine..tot felul de aiureli, cosmaruri..dar de la o vreme am inceput sa le ignor fiindca altfel imi consuma mult din energie.
Voi mai aveti probleme cu mersul la toaleta noaptea?Ca eu azi noapte am facut drumuri din ora in ora .iar azi dimi de abia pe la 10 puteam sa leg si eu o propozitie cu sens.am citit pe undeva ca prin trimiestrul 3 o sa avem probleme cu somnul si cu urinatul noaptea..dar la mine mai e..iar in anumite pozitii parca ma apasa pe vezica...
Si mai am o intrebare: voi ati discutat cu medicul daca vine la nastere?Eu am vb cu o actuala/viitoare mamica si imi zicea ca prezenta medicului e absolut necesare doar in cazul in care apar probleme, altfel nu.

Racusor: si nulta fericire si intelegere.Sa vina bebe cu bine ca sa va bucurati amandoi de el.
Eu cu sotu facem doi ani de casatorie pe 22 martie...se pare ca suntem destul fete maritate primavara :*

Pupici

Laura 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyescu spune:

Buna burtici,

Va multumesc frumos pentru raspunsuri. O sa incerc sa nu ma mai gandesc la ceea ce visez urat.

In privinta mancatului (sunca sau alte chestii care se zice ca nu sunt prea indicate) o sa incerc sa le ocolesc. In legatura cu asta. io tot stau si ma gandesc: oare inainte cum o fost? Cand alte gravide mancau cate o tabla de slanina deodata si sunca? Si nu erau conditiile de acum? Acum, nu ca as fi eu o impatimita de mancaruri din acestea, dar ma gandesc ca o sa ma mai apuce poftele. Mie imi place ce zice ginecologul meu ca sarcina nu e o boala, sai ca sa nu ma mai stresez atata :-)

Mie mi-a zis dr gineco ca nu prea am sanse sa nasc normal, pentru ca sunt prea mica in bazin si prea stramta pe acolo pe unde nu ar trebui. Asa ca ma gandesc sa iau in discutie varianta cu cezariana - chiar daca nu e cea mai faina. Mie mi-e teama ca nu o sa vina lapticul cand trebe si apoi sa nu fie probleme cu bebele. Voi ce stiti, exista cumva niste injectii care se dau pentru stimularea lactatiei?

Va pup, acum ma pregatesc sa intru de la ora 14 la servici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Fetelor, saptamana viitoare (25-28 martie) e Kidex la romexpo. Intrarea e 7 lei, parcarea 1 leu pe ora. De abia astept. Pana acum n-am luat nimic pt bebe. Imi iau eu revansa.


Cris 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kittyescu

Buna burtici,


Mie mi-e teama ca nu o sa vina lapticul cand trebe si apoi sa nu fie probleme cu bebele. Voi ce stiti, exista cumva niste injectii care se dau pentru stimularea lactatiei?



kittyescu


Eu stiam de ceaiuri care stimuleaza lactatia.


Cris 22+ cu

Mergi la inceput