Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Multumesc fetele de incurajari, daca as fi avut un istoric mai generos cred ca nici nu mi-as fi batut capul prea mult, din fire sunt foarte optimista, intotdeauna pana la proba contrarie. Acum e putin altfel, am o zi mai proasta, una mai buna, dar important e sa treaca, vreau sa ma plang de picioare umflate si de burta imensa.


Alina 19+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Un tip ii povesteste amicului cel mai bun:
- Bai, ce lux avea ala in casa care a dat petrecerea de aseara ...
- Ce lux, nene ?
- Bai, si buda era de aur! -
Du-te bai d-acilea ! N-are cum!
Pleaca impreuna la resedinta unde fusese 'dezmatul' cu o seara inainte. Raspunde la usa sotia proprietarului.
- Sar'mana, doamna !
- Buna ziua !
- Stiti, eu am fost la petrecerea dvs de aseara si i-am povestit amicului ca aveti si buda din aur, iar el nu ma crede. Ne lasati un pic inauntru ca sa-i demonstrez ?
Se aude vocea sotului:
- Cine-i, draga ?
- A, niste amici de-ai tai, raspunde sotia, dar vino incoace sa afli si tu cine ti s-a c...t in trombon ...


Alina 19+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

burtici am vazut si eu acu pe carnetul meu ca aveam lipite rezultatele la analize,nu stiám k mi le pusese miercuri cand fusesem cu problema mea cu candida....si am descifrat eu ceva pe aici,dar nu inteleg ceva va scriu exact cum e aici...RÖteln-Serologie 1:64 Immun. S.Befund.

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Kity, cumnata mea a nascut prin cezariana... nu a reusit sa nasca normal, nu avea dilatatie (este prea mica in bazin)... in cazul ei nu a avut lapte, nu a declansat lactatia si a trebuit sa o hraneasca pe Izabela cu lapte praf, dar acum difera de la caz la ca...

Cine zicea de sunca afumata, cu ardei si almette, deja simt gustul in gura... aaaa, kittyescule, tu esti pofticioasa... si eu dupa tine... In general sunt atat de pofticioas ca am cerut si pe strada la cineva... nu mai stiu ce... nu mai puteam, simteam ca mor... dar si eu, daca vad ca se uita la mine ma duc eu si dau...sa nu fie ca mine... Doamne fereste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deveghe spune:

'Neata dragelor!

A venit primavara si nu cred ca mai avem parte de surprize neplacute.

Katalina, iti tin pumnii pentru o jupanita, pentru ca ar fi un trio minunat impreuna cu baietii tai.

hbro, bine ai venit si, acum ca in cele din urma ai aflat cat are bebe sa te linistesti si sa savurezi in tihna perioada asta binecuvantata. Succes la ecografie si vizionare placuta!

pufescu, eu am nascut la Polizu si nu am dat atata spaga. Am mai scis undeva ca am platit la sfarsitul anului 2008 300 Euro nasterea si 80 de Euro pe camera. Am stat trei zile si nu a trebuit sa umplu buzunarele, oamenii si-au facut treaba si fara sa le indes eu in buzunar de fiecare data. Placut surprinsa, si eu si copilul am fost foarte bine si atent ingrijiti. Am sa nasc tot acolo. In ceea ce priveste durerile, vorbeste cat poti de mult si cu medicul tau si spune-i cam cum sunt durerile. Nu e bine ca uterul sa fie atat de solicitat, daca spui ca durerile persista de catev zile. Ai luat no-spa ?

Ilinca (17.03.2001) & Petru (24.11.2008) & 18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia_N spune:

Buna burtici,

am fost la eco vineri si bebelina mea a crescut, 152 gr si 11 cm!! ne a facut cu mana, a zambit a fost o scumpete!
ne am relaxat total cand am vazut o, si cea mai mare bucurie este ca a ramas tot fetitza!!

in alta ordine de idei, m a cam speriat dr. iosup. am placenta de gr 2 deja...e ok?? si IR dr - 0.40 si IR stg - 0.60.

va rog sa mi spuneti voi ce parere aveti de asta? el mi a zis sa nu mai fac efort si m a intrebat daca este stresant serviciul. cam este in ultima perioada...parca au inebunit de cand le am zis ca sunt gravi... mi a zis sa ma relaxez.
voi ce valori aveati la 16 sapt?

multumesc, va pup!!

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

O sa se intrerupa curentul fetelor suntem pe generator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deveghe spune:

Draga Maya, mi-a parut rau sa aflu de dilema prin care ai trecut, dar acum ma bucur ca te-ai hoatrat sa ramai si ca fetele astea bataioase si sufetiste te-au convins ca rostul si locul tau aici sunt mai mult decat necesare.

Ilinca (17.03.2001) & Petru (24.11.2008) & 18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Pufescu, cu no-spa ai incercat?? Eu am avut asemenea dureri in primul trimestru. Erau continue, dr. mi-a zis sa iau no-spa.

Bumblebee, imi place ca nu ti-ai pierdut simtul umorului.
Va asteptam zilele astea cu vesti bune de la clubul chistuletelor. Sa dea DD sa fie bine.


Cris 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grety_niku spune:

Buna dimiburtici si Maya
pana am terminat eu de citit din urma s-a facut buna ziua...
Sa aveti o saptamana usoara si cu multe vesti bune!
Bafta multa fetelor care mergeti la eco!

16+ cu bebic rusinos

Mergi la inceput