Ce filme bune ati mai vazut? (9)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ultimul film bun pe care l-am vazut a fost "Dupa Dealuri" a lui Mungiu pe care l-am dezbatut intens la celalat subiect si joi ma duc la "Despre oameni si melci" care am auzit ca este o comedie foarte buna.

Am mai vazut "Wreck it Ralph" si "Brave" - ambele filme de animatie, ambele excelente si pentru adulti si pentru copii. Le recomand pe amandoua si fac pariu ca o sa auzim de ele la Oscar.

"Wreck it Ralph" continua putin ideea lui Toy Story, in sensul ca scriptul se crosheteaza in jurul personajelor de desene animate atunci cand jucatorii pleaca din sala de jocuri.

"Brave" este ultimul film a lui Pixar si spune o poveste despre scotieni si legendele lor.

Personal, mi-a placut mai mult Ralph, poate si pentru ca nu ma omor dupa legendele istorice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana83 spune:

Am vazut de curand prima parte a filmului Henry al VIII-lea la TV si mi-a placut f mult, acum am filmul dar n-am subtitarea in limba romana .Ma poate ajuta cineva, va rog?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui eveline
Merita sa citesti si cartile, mie mi s-au parut mai bune decat filmul.
Le am in format electronic daca le vrei.


Eveline, le vreau eu te rog.

Ai PM.

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Citat:
citat din mesajul lui eveline

Citat:
citat din mesajul lui portocalia

"Hunger Games" - mi-a placut. E de actiune, SF, are viziune si e bine facut - coerent, cu atentie la detalii. Inteleg ca e o ecranizare a unui roman in mai multe volume, pe care nu l-am citit. Actrita principala e extraordinar de frumoasa, desi in toate pozele pe covorul rosu arata groaznic, nici nu zici ca-i aceeasi persoana :).

Un mic plot: planeta este impartita in 12 districte, aflate toate sub stapanirea capitalei. un fel de sclavagism futurist. in fiecare an, din fiecare district sunt alesi prin tragere la sorti 2 tineri, care vor reprezenta districtul in "the hunger games", un reality show, in care cei 24 de adolescenti lupta unul cu altul pe viata si pe moarte. exista un singur castigator, supravietuitorul.

mi-a placut viziunea filmului, care duce la extrem reality show-urile. e cumva o reactie normala e ceea ce se intampla azi.




Merita sa citesti si cartile, mie mi s-au parut mai bune decat filmul.
Le am in format electronic daca le vrei.


Eu am citit intai cartile probabil de aceea filmul mi s-a parut slabut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Si eu vreau sa citesc mai intai cartea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

La Wreck it Ralph vrem si noi sa ajungem si astept cu nerabdare Rise of the Guardians pe 30 noiembrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos
Rise of the Guardians pe 30 noiembrie.


Asta nu cred ca s-a lansat nici aici ... totusi e pe vine pentru ca la McD, toate Happy Meals au ca jucarii personaje din Rise of the Guardians.

Mergi la inceput