Ce filme bune ati mai vazut? (9)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Dintre micile bijuterii - Billy Eliott. Nine Queens e excelent.
Saint Ralph e bunicel.

Cel mai trist film vazut vreodata a fost Hatchi. Am plans tot timpul, si dupa. Plus sotul. (?!)

Iar Cinema Paradiso sau Il Postino nu le mai mentionez ca le stie toata lumea :-))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns en_kvinna spune:

Rise of the Planet of the Apes: Planeta maimutelor invazia..Filmul este foarte bine construit, foarte expresiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Buna...azi am vizionat www.cinemagia.ro/filme/eat-pray-love-487256/#" target="_blank">Eat pray love.....cu Julia Roberts super frumos!
nu stiu daca a mai zis cineva,dar simteam ca trebuie sa va zic...


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi



am inceput si eu sa ma uit (ca mai facut curioasa ) dar sincer nu am rezistat mai mult de jumatate ( si asa cu pauza).....cat de plictisitor mi s a parut.... poate cealalta jumatate o fi mai interesanta


mami x2 , de fetita cu codite si s 26

Aham ...si eu la fel. Desi filmul este facut dupa carte care este la fel de plictisitoare, asa ca, nu filmul e de vina ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

[:)))] si eu am patit la fel cu Eat, Pray Love.. nu am avut rabdare sa trec de primel 20 min.. loool

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Am vazut aseara Water for Elephants - foarte bun .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giani spune:

Trei filme am bifat weekendul de a trecut:
50/50 - asa si asa, peronajul principal nu e convingator, glumele ... slabute, la sfirsit am lacrimat (Angelica Hustona a fost buna si convingatoare)
Drive - Film de actiune- a fost catchy- coloana sonora de nota 1o. Ryan Gosling e bun. Filmul nu e exceptional, dar cum am zis, te prinde. Personajul lui Ryan Gosling, eh, un fel de Rocky cu scobitoarea in gura, un ucigas dur, timid, sensibil la femei maritate si copii. Filmul e singeros, eu n-am putut sa vad scenele de violenta.
Crazy, Supid, Love- un chick flick simpatic, mi-a placut. Acelasi Ryan Gosling- acum in rol de afemeiat. La nici 24 de ore- in Drive un timid amorezat de vecina lui, si in Crazy Stupid Love, un afemeiat plin de sine. A fost misto filmul, il recomand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Eu am vazut ”Buna. Ce faci?” Un film romanesc excelent. Actual, indraznet si cu de toate.

Vi-l recomand cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsenia spune:

Recomand si eu niste filme usoare de vizionat

1) Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2
Pentru amatorii de fantezie , a meritat asteptarea si e chiar dragut. Merge vazut si cu familia.

2) Friend with Benefits www.imdb.com/title/tt1632708/" target="_blank">http://www.imdb.com/title/tt1632708/
Comedie romantica, plina de clisee, dar adusa in timpurile noastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Johnny English reborn.
Superb.

http://johnnyenglishreborn.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonai spune:

Hei, fetelor! Ce s-a ales de subiectul asta, nu mai recomanda nimeni nimic? Voiam sa vadem un film in seara asta, am intrat sa vad ce mai recomandati si nici nu mai gaseam subiectul...
Iata ca il stergem frumos de praf si il readucem la viata.
Ce am mai vazut eu in ultimele luni si mi-a placut.... hm.... sa vedem...
The Descendands (drama/comedie)
War Horse (drama)
Life as We Know It (romance/comedie) - film usor, dar foarte dragut

Ar mai fi, nu imi vin in minte acum, dar revin

Mergi la inceput