Ce filme bune ati mai vazut? (9)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliana83 spune:

Inglorious bastards, mi-a placut foarte mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giani spune:

Nota 10 pentru The King's Speech. Mi-au placut Colin Firth si actorul din rolul terapistului foarte mult.
Mi-a placut si Black Swan, nu e un film impresionant, desi creste in intensitate spre sfirsit, devine dramatic de-a binelea. Mi-a placut Nathalie Portman, mi-a placut si de Mila kunis, si de actrita din rolul mamei, si de Winona Ryder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Vazut si eu THE SOCIAL NETWORK, nominalizat la Oscar. Parerea mea: cam prea mult zgomot pentru nimic...
Daca decideti sa il vedeti totusi, vizionare placuta!

Mary, lui Tudor Mateo, 19.05.2010, ora 12.10
Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!
Fericita, puiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana83 spune:

Va rog, ajutati-ma cu o informatie, ca incep sa cred ca si eu am avut o premonitie.
Zilele trecute am vazut Final Destination 1,2 si 3.Stiind ca exista si 4 am intrat sa-l caut pe net .Insa am avut surpriza sa vad ca este si 5. pe youtube am vazut un promo si din imagini ( era vorba de un pod f mare si foarte circulat , plini de masini care se rupe) si in acel moment am fost convinsa c-am vazut filmul la tv dar nu-mi mai amintesc mare lucru. Ideea e ca ulterior am observat de fapt ca filmul Final Destination 5 inca n-a fost lansat, va fi in sept anul acesta ... si totusi ce film am vazut eu care in care anumite secvente seamna izbitor de mult cu cele din promo?De asemenea imi amintesc ca actrita principala cade la un moment dat in apa si eroul principal o salveaza , nu-mi mai amintesc detalii. Stiu ca era ca trebuia sa moara vreo 300, asa avusese el premonitia dar in final reuseste sa-i salveze pe majoritatea si mor doar vreo 40.Nu stiu de ce am impresia ca eroul principal era John Travolta , este foarte posibil sa ma insel.Deci din ceea ce am descris , are cineva idee despre ce film am vazut ?O sa pun si link-ul de la youtobe, cu secventele de la Final Destination 5, ca sa vedeti ce mi-a starnit amintirile.
http://www.youtube.com/watch?v=b5hqSFWjehg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magh spune:

Body Heat (1981)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliana83

Va rog, ajutati-ma cu o informatie, ca incep sa cred ca si eu am avut o premonitie.
Zilele trecute am vazut Final Destination 1,2 si 3.Stiind ca exista si 4 am intrat sa-l caut pe net .Insa am avut surpriza sa vad ca este si 5. pe youtube am vazut un promo si din imagini ( era vorba de un pod f mare si foarte circulat , plini de masini care se rupe) si in acel moment am fost convinsa c-am vazut filmul la tv dar nu-mi mai amintesc mare lucru. Ideea e ca ulterior am observat de fapt ca filmul Final Destination 5 inca n-a fost lansat, va fi in sept anul acesta ... si totusi ce film am vazut eu care in care anumite secvente seamna izbitor de mult cu cele din promo?De asemenea imi amintesc ca actrita principala cade la un moment dat in apa si eroul principal o salveaza , nu-mi mai amintesc detalii. Stiu ca era ca trebuia sa moara vreo 300, asa avusese el premonitia dar in final reuseste sa-i salveze pe majoritatea si mor doar vreo 40.Nu stiu de ce am impresia ca eroul principal era John Travolta , este foarte posibil sa ma insel.Deci din ceea ce am descris , are cineva idee despre ce film am vazut ?O sa pun si link-ul de la youtobe, cu secventele de la Final Destination 5, ca sa vedeti ce mi-a starnit amintirile.
http://www.youtube.com/watch?v=b5hqSFWjehg


poate The Mothman Prophecies?



gradina
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Giani,maine merg si eu sa vad King s Speech.De-abia astept.
Duminica am vazut Turistul,nu m-a impresionat foarte mult;in genul la tot ce face Angelina Jolie in ultimul timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui zuzi.simona


poate The Mothman Prophecies?


Da, Simona, asta era, am cautat atunci mult pe net si l-am gasit , dar am uitat sa intru aici si sa spun. Mersi! Il recomand , mi-a placut f mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

The King's Speech merita vazut



gradina
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Buna, cinefilelor Pe langa King´s Speech, recomand calduros Of Gods and Men, regia Xavier Beauvois. A luat marele premiu de la Cannes si e un film absolut impresionant, pe langa faptul ca e ireprosabil realizat. Sigur, un film european, deci nu are dinamismul celor americane, dar ritmul lui e in deplin acord cu tema.

Mergi la inceput