Ce filme bune ati mai vazut? (9)

Ce filme bune ati mai vazut? (9) | Autor: mihutza11

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

uitasem.. am vazut si Capitalism - a love story si iar am aflat niste lucruri pe care nu le stiam.. dar tot Fahrenheit si Sicko m-au impresionat mai mult..




Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Interesant ce spuneti despre Up in the Air. La fel mi s-a parut si mie, doar ca este ceea ce am apreciat la film, cred ca a fost facut asa in mod intentionat. Altfel era drama, n-ar mai fi fost comedie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramona J

Interesant ce spuneti despre Up in the Air. La fel mi s-a parut si mie, doar ca este ceea ce am apreciat la film, cred ca a fost facut asa in mod intentionat. Altfel era drama, n-ar mai fi fost comedie.

Pe mine m-a surprins acest tip de meserie. Nici nu stiam ca exista asa ceva si in contextul economic actual, ideea filmului a prins foarte bine. Am vazut ca de fapt este ecranizarea unei nuvele, ma intreb oare cand o fi fost scrisa.
Trebuie totusi sa ai anumite skills native ca sa poti sa o practici si sa nu te implici emotional.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

A fost perfect timing sa faca filmul in economia de acum. Nici eu nu stiam ca exista asa ceva, dar daca ma gindesc cita lume a fost data afara de la GM de exemplu, poate ca are sens. Ce meserie ingrata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainex spune:

Am vazut de curand ( sambata trecuta mai exact) filmul "Aminteste-ti de mine" / "Remember me" lansat recent in cinematografe si am ramas cu o imagine destul de trista...m-a impresionat foarte mult finalul [ nu o sa-l povestesc pt ca banuiesc ca sunt persoane care nu l-au vazut si nu ar mai avea niciun farmec]. L-a vazut cineva? Ce parere aveti despre poveste/ idee?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Am vazut si eu aseara "Julie and Julia" ... filmul in sine nu prea m-a impresionat, fetelor, dar Meryl Streep - nu am cuvinte sa va spun cat pot sa o admir pe actrita asta. Efectiv pe ce puna mana, straluceste ...absolut fantastica. Stiu ca a fost nominalizata la Oscar pentru rolul asta (sau nu ?) si iar, ma intreb oare cum a putut sa impresioneze Sandra Bullock mai mult ? Imi aduc aminte ca si anul trecut cand am vazut Doubt am avut acelasi sentiment, ca nu exista o performata mai buna si de fapt Oscarurile s-au acordat altcuiva pentru ca TREBUIE sa se dea o sansa si altcuiva, pentru ca sunt actrite mai tinere si raportat la tineretea si experienta lor, performanta a fost de premiat. De parca pe Meryl Streep acum, o trage in jos varsta, experienta si nivelul profesional la care a ajuns. A devenit ceva atat de "by default" incat nu mai merita premiat.

Ce m-a impresionat la ea in filmul asta a fost vocea - nu-i asa ca tot filmul este vorbit intr-un fel, cu o anumita tonalitate, putin harait si cu o umbra de accent ? Plus energia si ambitia Juliei Child a fost atatde fermecator construita. Parea asa frivola, mereu fericita, mereu optimista, mereu pusa pe glume, pasionata cu umor de aromele bucatariei ...

Banuiesc ca s-a mai discutat de filmul asta, ca a aparut mai demult pe ecrane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistral spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Am vazut si eu aseara "Julie and Julia" ... filmul in sine nu prea m-a impresionat, fetelor, dar Meryl Streep - nu am cuvinte sa va spun cat pot sa o admir pe actrita asta. Efectiv pe ce puna mana, straluceste ...absolut fantastica. Stiu ca a fost nominalizata la Oscar pentru rolul asta (sau nu ?) si iar, ma intreb oare cum a putut sa impresioneze Sandra Bullock mai mult ? Imi aduc aminte ca si anul trecut cand am vazut Doubt am avut acelasi sentiment, ca nu exista o performata mai buna si de fapt Oscarurile s-au acordat altcuiva pentru ca TREBUIE sa se dea o sansa si altcuiva, pentru ca sunt actrite mai tinere si raportat la tineretea si experienta lor, performanta a fost de premiat. De parca pe Meryl Streep acum, o trage in jos varsta, experienta si nivelul profesional la care a ajuns. A devenit ceva atat de "by default" incat nu mai merita premiat.

Ce m-a impresionat la ea in filmul asta a fost vocea - nu-i asa ca tot filmul este vorbit intr-un fel, cu o anumita tonalitate, putin harait si cu o umbra de accent ? Plus energia si ambitia Juliei Child a fost atatde fermecator construita. Parea asa frivola, mereu fericita, mereu optimista, mereu pusa pe glume, pasionata cu umor de aromele bucatariei ...

Banuiesc ca s-a mai discutat de filmul asta, ca a aparut mai demult pe ecrane.


Aceeasi parere am avut-o si eu cand am vazut "Julie and Julia",Meryl Streep a jucat magistral.Am cautat apoi "Mamma Mia",singurul film din ultimii ani pe care nu il vazusem si care mi-a placut enorm.Pur si simplu iti da impresia ca poate juca perfect orice rol .




Mami de Bianca(06.1999)si Andreea(08.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria_Ioana spune:

Si mie imi place mult de Meryl Streep .
Ati vazut-o in filmul Out of Africa?
Eu l-am vazut luna trecuta si am ramas inca cu gandul la acel film minunat.

Meryl Streep o joaca foarte bine pe Julia Child :
www.youtube.com/watch?v=TVdI85jb8xg&feature=related" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=TVdI85jb8xg&feature=related

Meryl Streep e foarte buna sa isi schimbe accentul si de fiecare data o face cu naturalete:
http://www.youtube.com/watch?v=TcYnWDcf6oA&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=aPUedwHP_Ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Ramona, pai nu e comedie.. e incadrat la Drama/romance..

cat despre Meryl Streep ce sa mai spun si eu? mereu m-a uimit femeia asta, e minunata.. nu stiu daca ati vazut Oscarurile, dar cei doi prezentatori, Steve Martin si Alec Baldwin, chiar au facut o gluma pe seama nominalizarilor ei - ceva in genul sa mai lase si pe altii sa ia , ca ea a luat tot.. nu mai retin exact..

de Sandra Bullock nu ma pot pronunta ca inca nu am vazut filmul cu pricina..





Mica dansatoare
www.onetruemedia.com/shared?p=88ed9962aab40888261d95&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Eu m-am tzacanit ...aseara am stat pana la 1:00 A.M. sa ma uit la youtube cu Meryl Streep, asta pentru ca am apucat sa deschid linkurile de mai sus.
Baiii, are 5 (CINCI) copii si nu am auzit niciodata de ei in reviste. Este maritata de 30 de ani cu un arhitect si nu am auzit niciodata de ei in presa de scandal si vorba aia, astora nu le scapa nimic.
Nu stiu, este atat de fina, modesta si discreta ...

Mergi la inceput