Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010 (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MIHALI spune:

buna seara sunt o aspiranta la titlul de mamica -octombrie 2010.sunt din Borsa, maramures.as vrea sa vorbim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Buna fetelor si felicitari pentru burtica. Am trecut pe la voi ca sa o felicit si aici pe Paticut, nasa fetitei mele celei mici.
Ddanagh, ma manca limba sa-ti spun ca veti fi colege de odisee, dar uite ce bine m-am abtinut pana acum .

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LilianaR spune:

Mi-a luat o ora, cu totul, dar a meritat. Maya, ale mele sunt cu dulceata de capsune si zmeura...
Da, si eu plan geam aseara fara sa stiu de ce... o fi de la primavara, o fi de la hormoni...
Cert e ca totul trece cu mancare, apa sau somn. La mine.

Ariciule, bafta, ne auzim marti cu vesti bune.

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Bine ai venit Mihali, sarcina usoara pana la capat! Mai scrie repede 8 mesaje sa scapi de moderare si poate ne dai si niste date pentru listuta de pe prima pagina.

Andreea, in 14+ si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Salutare burtici, hop si eu la voi in trecere.
Eu am doua nazdravane, din care cea mica este pepenas de iulie 2008.
Noi ne pregatim sa zburam definitiv spre un alt continent si am inceput bagajele.
Patutul si scoica auto as vrea sa le vand (si asa va trebui sa cumpar altele peste ocean...), din restul lucrurilor am mai dat la umanitare, la cunoscuti, mai am de trimis un transport intr-un sat, printr-o alta asociatie umanitara, cateva dintre jucarii le-am vandut, pe altele le-am dat la gradinita...
Asa ca daca voua v-ar trebui sau daca stiti pe cineva care sa aiba nevoie de un patut cu saltea de nuca de cocos (120*60) sau de o scoica auto (Chicco, cu copertina protectie soare si reductor pentru nou-nascut, merge pana la 13 kile), v-as fi recunoscatoare!
Noi plecam pe 30 martie, si nu am timp sa ma ocup prea mult sa pun anunt, iar pe astea doua nu le pot transporta in provincie...
Pozele le-am pus aici
Va doresc tuturor nasteri usoare, bebelusi perfecti si fericire maxima in viata de mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fistiq spune:

Felicitari mamici cu burtici!
Ma inscriu si eu in rindul vostru cu burtica mea de 11.4 saptamani.
Sunt pe deplin insarcinata, cu greturi, mofturi, pofta de somn, hormoni care m-au transformat intr-o plingacioasa, si tot restul, inclusiv paranoia de rigoare




-------------------

www.i-am-pregnant.com/countdown/_minibaby/1285830000.jpg" border="0">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

Bun venit fetelor noi si sarcini usoare
Eu m-am intors de la mama, unde, dupa ce comandasem diverse de mancare, am topit un castron cu muraturi, apoi jumatate de paine inmuiata in zeama aferenta muraturilor
Bineinteles ca acum sunt pe cale sa o tulesc de urgenta spre baie .

Si nu mai vreau la lucruuuuuuu... Nu mai vreau stres, deadline-uri si proiecte peste proiecte. Vreau doar sa dorm si sa mananc. Si sa dorm.

pup

Kiti, 9+ si mami de Vlad (15.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHALI spune:

i-mi vine sa mananc incontinuu, voi cate cate kg a-ti pus pana acum?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fistiq spune:

deja vin cu intrebari:
marti o sa merg la medic pt DT. asadar intii fac eco si miercuri de dimi o sa fac analiza de singe. intrebarea mea e ce fel de ecografie trebuie facuta? adica, la 7 saptamini cind am facut eu programarea ma pricepeam si mai putin decit acum, asa ca m-am lasat pe mina fetei de la receptie care m-a programat la 4d. nu e cam mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHALI spune:

am 11 saptamani de sarcina


Mergi la inceput