Strumfi 2007...Sa-ti fie somnul lin, Carmen! (176)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cygni spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

vivela, cica iar au pus astia cod galben de ninsori pana maine seara ....of, si cand ma gandesc ca ma plangeam in toamna de vreme prea calda ..deci, eu nu mai suport iarna!

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!



eu cand ma gandesc la caldurile de 40 grade care vor veni si pe care chiar nu le suport, incerc sa ma mai bucur de frig

It is a miracle that curiosity survives formal education

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

vivela, cica iar au pus astia cod galben de ninsori pana maine seara ....of, si cand ma gandesc ca ma plangeam in toamna de vreme prea calda ..deci, eu nu mai suport iarna!

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!



cred ca iarna asta a fost pt tine, cu dedicatie .



_

Mami de pui nazdravan (2/9/07) + 26+
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cygni spune:

Vivela tu macar ai motiv sa te ingrasi dar cu mine nu stiu ce naiba se intampla ca nu-s gravida si in viata mea nu m-am ingrasat asa rapid, vreo 3-4 kg. trebuie sa le dau jos urgent ca ma simt ca o vaca. asa m-am simtit si-n sarcina, cand luasem 21 kg!!! insa apoi am revenit la greutatea initiala de slabatura . la mine o fi din cauza ca ma apropii vertiginos de 30 ani. daca nu slabesc, intru in depresie

It is a miracle that curiosity survives formal education

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

cyghi, deci si tu esti micutza, under 30??????????....si daca nu ti-e cu suparare, de unde esti? sau e secret?

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cygni spune:

nu-i secret, is din Galati desi am stat in Bucuresti multi ani :)

30 fac anul asta

It is a miracle that curiosity survives formal education

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Buna fetele,

Luna bine ai revenit, am vazut pozele. Superbe ca intotdeauna si voi niste frumosi.

Vivela nu mai imi aduce aminte de kg ca deja am luat vreo 6-7 si sunt doar la jumattaea drumului. Moasa mi-a zis za nu ma ingras mai mult de 12 kg .

Anto ce fata mare ai scolarita deja. E normal sa faca crize la varsta asta, e din cauza frustrarilor zic eu. Nu cred ca poti sa ii faci ceva in special in afara sa ii dai voie sa se descarce si sa fii aproape de ea, sa simt ca o iubesti orice ar face.
Ma bucur ca nu a mai plans cand a lasat-o la scoala, o sa vezi ca in curand va cere ea singurica sa mearga la scoala. Are nevoie de timp sa se adapteze la noile schimbar.

Cygni ce sot dragut si atent :)

Musso imi pare rau ca ai trecut prin atatea cu Mihnea, saracutul de el. Sper ca se simte mai bine

Aseara m-a trezit Catarina cu o tuse destul de rea, mai avea putin si se ineca mititica. Bine ca nu are febra. Azi e la gradinita.

Eu maine ma duc la eco si sper sa fie bebe sanatos si sa ne lase sa vedem ce e intre picioare

O zi buna si pulti la toate

Stefania mamica www.tickerclub.com/cache/bc78ee8833.png[/img]" target="_blank">Buburuzei Catarina si 20+
www.flickr.com/photos/balexandre/" target="_blank">Poze Catarina
O romanca in Danemarca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandrinutza spune:

Buna dimineata spre amiaza!!
Nu stiu ce ati vazut voi dar la noi in Pamplona,desi este cota 400m nu avem gram de zapada. O fi "pacatuit" ceva catalanii de au parte de zapada,cred ca se crucesc ca nu au vazut ei zapada de multisor...
Luna sigur trebuie sa ne vedem cand veniti in Maramu' dupa cat de bine mi se pare ca te "cunosc" citindu-te aici pe forum, mi s-ar parea nu stiu cum sa nu ne intalnim la o slana cu ceapa si un pahar de horinca...
Vivela cum am raspuns si Lunei, noi nu avem zapada,cine stie ce ne-o astepta dar momentan doar niste fulgi din cer senin,de prea frig...zic eu.
Anto, da, eu am mai scris dar o vreme buna am stat "in umbra", am preferat sa va citesc si sa ma documentez din intamplarile voastre. Multa putere sa treceti si peste asta si rabdare cu Sonia.
Vad ca a iesit soarele de-a dreptul asa ca nu cred sa avem ninsoare curand, profit sa scot mandrutza mea la un frig sa inghete un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

cygni, vrei sa intru in depresie? mai rau decat sunt?? eu fac 32 anul asta si tu te vaiti ca te apropii de 30??

stefania, bafta la eco, si eu imi propusesem sa iau doar 10kile in sarcina asta, dar ce vina am eu ca s-a inventat ciocolata??? ce vina am eu ca a fost asa frig afara si nu am mai putut sa fac miscare asa cum eram obisnuita ? .
eu tot trag nadejde ca cu 2 zmei o sa-mi revin la forma initiala repejor (ma rog, nu stiu ce e in capul meu, ca stiu ca nu e obligatoriu...).

Anto, te inteleg cu crizele.... nici pentru ei nu e usor, dar si noua ne trebuie multa putere sa ne tinem mintile la locul lor cand ii apuca.




_

Mami de pui nazdravan (2/9/07) + 26+
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Anto ma bucur tare mult ca Sonia nu mai plange la scoala. Cu crizele eu zic ca se datoreaza schimbarii si o data intrata in rutina se vor rari. Hotelul se numeste Aqua Blu Sharm. Are si o zona cu tobogane si tasnitori si piscina e doar pana la genunchii lui Lise, pentru copii de 3 ani. Insa pe Lise n-au impresionat-o toboganele alea, si tasnitorile au cam enervat-o ca nu stia la ce sa se astepte, insa la anul (ca planuim sa mergem iar) probabil o vor interesa mai mult. Ei cel mai mult ii placea la piscina cu valuri sa inoate cu pernutele.

Cyngi erau normal doar vreo 10 tobogane pt copii, restul pt adulti. Dar Cosmin s-a tot strecurat pana s-a dat pe toate.

La noi e mother's day duminica asta. Aici se schimba data in fiecare an. In concluzie la intoarcerea din Egipt sotul m-a tratat cu doua parfumuri super din duty free.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vivela

cygni, vrei sa intru in depresie? mai rau decat sunt?? eu fac 32 anul asta si tu te vaiti ca te apropii de 30??



si eu care fac 35 ce sa mai zic? .......ca ma simt ca la 25!!!!


opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput