Hai Ami,Anca! Bravo Erina, Aster, Alice! Iepu(114)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Servus fetili!!!

Mi-a adus o prietena cantarul de bebe, asa ca intru pe fuga doar sa ne "laudam" cu 3900 gr, de la 3080 cu cat am iesit din spital, acum 11 zile .
Am facut si proba suptului si a papat 120 ml, dupa care a mai cerut, probabil a papat si mai mult.
Sunt fericita ca am lapte bun si ma rog la DD sa tina asa.
Daca ne-ar trece si colicii, as zburda de fericire. Oricum suntem pe drumul cel bun, nu ii mai dau papa inainte de 2 ore si lucram si la cap. "suzi".

Pup toate fetele, imi pare rau ca nu pot sta la povesti.

Oana mami de minune mica, Eric Nicholas

Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

bravo oana ! ce bine ia in greutate eric! asta e foarte linistitor intr.adevar

roxana 36+ silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

bumbitza am gasit pe pampers.ro ca sunt scutece pt fetite si pt baietei, dar de la nr 4 in sus, si pana acolo .... ohoho mai avem de mancat, pardon de supt

oana ce grasunel e bebe eric s-o tina tot asa, ma bucur ca papa bine si ca stai bine cu lapticul si lasa ca ne luam noi revansa cu statul la povesti, cand ai nostrii o sa doarma toata noaptea, burticile de aprilie o sa se tot trezeasca de vreo 3 ori pe noapte sa dea tzitzi la bebe ce rea sunt azi

toate burticile si mamicile, acum chiar fug sa ma mulg si sa dorm putin apoi

POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)
Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianka1 spune:

Buna fetelor,

Intru si eu pe fuga sa va salut, sa felicit proaspetele mamici, si sa va spun ca noi am ajuns acasa inca de sambata. suntem bine, Bebe Eric Andrei e un mancacios, suge f bine de la tzitzi. Cred ca incepem sa facem colici pentru ca noaptea suntem un pic mai agitati.

Va pup pe toate!!!
Si va trimit cu intarziere un buchet maaaare de pentru ziua de ieri.





Bianca 38+ asteptandu-l pe Eric Andrei

maine imi voi tine minunea in brate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Hai ca am admirat si eu pozele sclipicioselor. Vazut burtici si lucrusoare superbe
Vazut iepurasi Briana frumoasa si Eric scump

2anke, ce scumpa e poza cu baietelul tau cand pupa burtica.

atb, ce dragalas e Nicholas, cum asteapta el pe Denis. Ce diferita-i sarcina cand mai ai un puiut acasa...la primul bebe totul se invarte in jurul lui

Anca, Vladimirescu, Dayanara frumosi cavaleri mai aveti

De Ioana mica nici nu mai vorbesc, seamana mult cu mami dar din ce-mi aduc aminte ca am vazut poze mai demult si cu tati destul de bine chiar

36+ cu micutza Ilinca
Mami si tati te iubesc mult!
http://picasaweb.google.com/madalina.neamtu/Burtica#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Roxana - sunt chioara si nu am vazut cand m-ai intrebat.
Da le-am sterilizat pe toate : pompa cu aparatorile de san si un bibe e in geanta de spital, restul sunt intr-o cutie si ea sterilizata.

Oana - wow bravo pt Eric - papa - tot

Andra - imi pare rau ca s-au intors colicii, dar ma bucur ca ai scapat de raceala.
Eu tare curioasa as fi sa se descopere ce-i cu colicii astia.

Imi povestea viitoare nasa a bebelunei, care este asistenta a unei dr pediatru, ca dr respentiva nu recomanda pozitionarea putzei baiteilor in sus. Chiar le zice mamicilor " intrebati-va sotii daca le-am placea ".
Eu daca am fetita nu am studiat problema.

Denisa, 36 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Andra, din auzite ti-am spus de pampersii aia ca daca eu am fetita nu m-am interesat mai mult. Deci de la nr 4 incolo...

Bianka bine ati ajuns acasa! Acomodare usoara!

Dayanara, eu am comandat acest carut: http://www.muccelmic. com/carucioare-multifunctionale/carucior-chipolino-ultra-plus-p-1229.html care tocmai ce a fost livrat (si mi-as fi dorit si eu sa aiba prindere direct pe cadru, dar nu le poti avea pe toate )
Arata bine din ce-mi dau seama, sunt multumita, scoica e ok, pareri despre carut abia diseara cand vine sotul va pot spune pt ca e dezasamblat si nu reusesc sa-l desfac deja ma scoate din sarite :))) Butonul de deschidere se afla pe maner, iar manerul e separat momentan, deci...is it just me...

36+ cu micutza Ilinca
Mami si tati te iubesc mult!
http://picasaweb.google.com/madalina.neamtu/Burtica#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Andra, mai este un secretel cu scutecul la baieti:cand il pui, sa ai grija sa fie mai sus putin pe burtica decat pe spate...la fetite tendinta e invers ca pishu cade spre spate si atunci il pui usor ridicat la spate si usor mai jos la burtica..
dar la baieti tot pishu se aduna in fata scutecului..Oricum, orice faci sau orice folosesti, tot il vei gasi ud din cand in cand....Dar stai sa vezi peste cateva luni cand nu mai sta cumintel la pus de pampers Va fi si mai distractiv!!


Annya nu are sens sa iti fie jena sa iesi pe strada ca oamenii nu stiu cum aratai tu inainte Ca si consolare, stii cum ma "alinta" sotul dimineata? "'neata piggy" din cauza ca sunt f. umflata...si am si gusha

Dayanara si eu ma mir ca la a doua sarcina, bebe nu vine mai repedeAsta este, insa ma tot rog la DD sa se declanseze travaliul singur, ca altfel e traumatizant pt bebe .Chiar ziceam ca ma apuc sa urcsi sa cobor de 10 ori scarile din beci pana la etaj..ar insemna 270 de scari pe zi de urcat si tot atattea de coborat

In alta ordine de idei , tocmai mi-am incheiat "sedinta de yoga"...adica pedichiura O adevarata aventura, dar e ultima pedichiura cu burtica mare....ca pana vineri nu o mai fac!Imi pare rau ca nu a fost nimeni in zona sa imi faca poze in diverse pozitii

Anca
In asteptarea -ului Codrin Fabian- 40 saptamani!!
AMR 3 zile maxim!!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Bumbitzamersi frumosSant asa de curioasa sa vad daca Codrin va semana cu Lucas...


Oanace mancacios ai tu acolo 120 ml la 2 saptamani??(nici nu)Bravo Eric!!

Anca
In asteptarea -ului Codrin Fabian- 40 saptamani!!
AMR 3 zile maxim!!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

bumbita multumim
sa stapaniti sanatosi caruciorul! ce culoare e?

denisa merci, am sa ma apuc si eu de sterilizat si le pastrez tot asa intr.o cutie, adica suzetele le voi tine in port suzete
ma gandeam ca e prea devreme, dar eu fara suzeta nu nasc

miria nici tu nu esti cuminte, te.ai si cocotat la perdele :)

am fost la baie si sunt foarte foarte constipata, am folosit 3 supozitoare si m.am chinuit asa rau (scuze de detalii) dar am impresia ca dupa tot chinul asta ...mi.a cazut ceva din dop

roxana 36+ silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput