experiente mistice(2)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danny1
sa pot sa ma rog crezand in rugaciune e cea mai mare realizare a mea.


danny1, ce frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns quackro spune:

Nu mai departe de zilele trecute am avut cel mai ciudat vis.
Eram pasare. Stateam undeva pe un acoperis si m-am apropiat de o pasare (femela) care statea pe un cuib. Era foarte suparata iar eu incercam sa o consolez. Ce mai retin din vis este ca am intrebat-o:
"Dar cand te doare inimioara ai unde sa mergi?", iar ea, suparata cu jumatate de gura a raspuns: "Da!"
Ciudat este ca m-am visat in tot felul de ipostaze dar niciodata pasare....

Tatic de gemeni, fetita si baietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns quackro spune:

Multumesc ptr raspuns,

3X3, eram pasare, (sufletul meu era in corpul unei pasari si nu am simtit alta prezenta in acel corp) in vis nu m-am vazut zburand ci sus pe un acoperis in corpul unei pasari, fiind cumva limitat de limbaj si miscare...
Straniu...

Tatic de gemeni, fetita si baietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

quackro, sufletul exista intr-o dimensiune mistica intangibila pentru lumea fizica in forma spirituala. nu sufletul a fost cel care a populat simbolic imaginea de pasare, ci spiritul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:



Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns quackro spune:

3X3, esti un izvor nesecat de informatie.
I-ti multumesc.



tatic de gemeni, fetita si baietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

a fost descris un vis, vad ca mesajul a disparut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

apropos de rugaciune si vis.azi-noapte am avut un cosmar.se facea ca era o fabrica rece dar eu eram deasupra ei.existau si oameni dar eu umblam sau saream pe acoperishurile corpurilor fabricii iar ei erau jos,imbracati in acele halate albastre.deodata am ajuns pe o cladire unde am dar de un pui de caprioara mort si erau si alte starvuri.e jos ma priveau niste puscariasi rai care omarasera ce era acolo si ar mai fi omorat.m-au vazut.eu tot sus,pe cladire.am crezut ca scap de ei,dar nu .au inceput sa lerge dupa mine.dar eu nu alergam,ci asemenea unei maimute,cu bratele ma agatam de tevi sau altele si ma aruncam ca si ele de pe una pe alta.ingrozitor.deodata,inspaimantata,ca ultim asperanta,am inceput sa zic TATAL NOSTRU.in aceeashi clipa mi-am facut vant si m-am inaltat in aer,am zburat.atunci m-am trezit.brrrrrrrr.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danny1

apropos de rugaciune si vis..deodata,inspaimantata,ca ultim asperanta,am inceput sa zic TATAL NOSTRU.in aceeashi clipa mi-am facut vant si m-am inaltat in aer,am zburat.atunci m-am trezit.brrrrrrrr.

danny1, aici este poarta catre dimensiunile superioare ale fiintei tale interioare. nici nu iti dai seama ce schimbari profunde se intampla in tine! prezenta rugaciunii in vis este un semn clar ca iti extinzi vointa si decizia (intrumente ale ego-ului de vehiculare a puterii, autoritatii) in planurile superioare , spiritual si mistic, prin supunerea ego-ului(renuntarea la lupta, de fapt el este cel care a carat corpul energetic al spiritului in vis pe acoperisuri s.a.m.d).
este actul prin care ego-ul, dupa alergaturi lipsite de energie si vitalitate, alimentate de frica, renunta la a mai controla, decide directia de vehiculare a gratiei divine prin spirit, imaginea ta din vis. de ce renunta! pentru ca, prin rugaciune, ai implementat radacinile unei credinte interioare prin care simti si te conectezi cu izvorul de gratie divina! aceasta legatura in subtil a fost demostrata de actul de rugaciune...in ultima clipa de speranta! intotdeauna este ultima sansa, speranta! rugaciunea a fost instrumentul spiritului, pe care de fapt l-ai folosit, prin decizia ego-ului de a se implica in act de rostire, gandire!deschiderea s-a manifestat prin zbor! ai intrat in curentul de gratie divina detasat de karma in care ai trait experienta si te-ai eliberat!

nici nu sti cat de bine poate acest vis in cele din urma sa faca , mai ales ca porti ingeras in pantecel!
acest tip de vis nu este cosmar (da, scuze, din punct de vedere al planului fizic, este cosmar); visul asta este initiatic! este deschidere in curentul de gratie divina prin credinta, vointa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns quackro spune:

Buna tuturor!

Azi noapte am avut din nou un vis cu simboluri, se facea ca eram in cautarea unei comori cu mai multe persoane, la un moment dat am gasit un obiect. Am spus : Gata! l-am gasit! In interiorul acelui obiect erau... 3 case! (De fapt era reprezentarea in miniatura a trei case de marimea unui sambure de cireasa). M-am hotarat sa nu spun nimanui despre descoperire desi ma asteptam sa gasesc cu totul altceva....


Tatic de gemeni, fetita si baietel.

Mergi la inceput