**Zmeurici de iulie-august 2009 (31)**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

Uite unul din gandurile zburate...
La multe lunite sarbatoritilor de azi!

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006) si de Tudor Petru (22.07.2009)
"Fara familie, omul pe pamant e ca o frunza care tremura in vant..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya.maya spune:

Multumim fetelor pentru urari!
Da.... am baiat mare astazi am facut 7 luni!
Gangurim , chiuim cat e ziua de lunga, radem mergem de-a busilea ca un catelus dar nu ne place sa stam in fund. Ne place sa cantam si sa dansam cu surioara mai ales acum ca are o scurta vacanta. Suntem tare vesel! Dintisori inca nu avem dar asta nu ne impiedica sa roadem tot ce apucam in special ciorapeii si piciorusele.
Pupam dulce toate zmeurelele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Ziua buna,fetele!

Am mai scris pe 1 martie un mesaj luung si l-am pierdut iarasi,nu stiu pe ce am apasat .

Pt ca nu am apucat,va urez acum o primavara minunata,cu sanatate,bucurii si zimbet!

Urez si eu tuturor bebelusilor nostri care au implinit venerabils virsta de 7 sau 8 luni sanatate,pofta de mincare si somn bun!

Suntem si noi baiat mare de 7 luni azi,nici nu-mi vine sa cred.Acus nu o sa mai am bebelus ci baietel .
Despre Stefan:este momentan racit ,tuseste putin si ii dau Prospan(pt cine nu stie este din frunze de iedera si e f bun),i-am dat si picaturi homeopate Meditonsin(pt cine nu stie,is excelente pt git si raceala cailor aeriene superioare),febra nu a facut dar totusi l-am dus la pediatra care a zis ca in 2-3 zile va fi ca nou.Este totusi prima raceala si ma asteptam pt ca el a intrat in contact cu f multi copii,la fiica-mea vin aproape zilnic fetite in vizita(chiar vinerea trecuta a fost una extrem de racita,cu tuse si ochi injectati,nu stiu cum a trimis-o mamica ei asa...)iesim zilnic afara uneori mai mult si mergem la scoala dupa surioara,mergem in magazine,mergem cu metroul deci avem socializare intensa.
Cu dintii,si noi avem 2 incisivi erupti bine(jos si sus)si ceilalti 2 aproape erupti deci in total 4 .
Cu mincatul solidelor binisor dar cu laptele vad ca trebuie sa insist,nu mereu mai are chef de el dar totusi vreo 600-700 ml tot bea.In rest,eu nu-i cintaresc mincarea,ii dau cam jumatate de bol.Din pacate si el daca simt ceva,isi face greata dar totusi cu bucata de piine se descurca bine.Intr-o zi am dus-o pe Marie la ora de pian si cind o luam,ii cumpar un covrig.De data asta s-a intins din carucior sa-i ia covrigul si a facut un scandal mare pina nu a primit si el niste piine.
In general,e un bebelus super activ,nu sta locului o clipa,povesteste muult si mai ales tipa.Tipa uneori atit de tare ca ni s-a intimplat sa se mire lumea cum de o fiinta atit de mica,poate tipa asa tare.Noroc ca stam la casá si avem vecini numai pe o parte ca era pericol .
Si la noi e dragoste mare intre fratiori,chiar sapt trecuta am fost la invatatoare si mi-a explicat ca fiica-mea povesteste ff mult si zilnic de bebe,se vede ca il iubeste mult si nu pot fi decit fericita.
Si chiar daca nu tine de zmeurei,ma laud putin ca am o fetita de clasa 2 care imi aduce numai note maxime iar doamna inv mi-a laudat-o intens,a zis ca trebuie sa fiu f mindra de ea.Si chiar sunt fericita tare.Are totusi si o mica problema ,cam vorbeste in ore,se cam plictiseste (doamna zice ca retine mult mai rpd si usor decit media)dar remediem noi si problema asta,e mai bine deja.

Giova,la ce dr stomatolog ati fost cu Marco?Sanatate Gogoasei si sa scapati de microb.

Alinuta,chiar vroiam sa te intreb cum e cu testele de alergie,sunt edificatoare la bebelusi?Ca nu stiu pe unde citisem ca abia cu 3-4 ani sunt concludente.
Auzi,hai ca iti pun si eu poze cu burta,sa vedem care-i mai "rea".Antrenorul de la sala zice ca a mea se va duce,naiba stie,oricum trebuie sa insist mult mult cu abdomenele,cu toate defapt.Am o pofta uriasa de mincare de cind merg la fitness regulat si ma bucur,vreo 2 kg in plus nu-mi strica,vreau sa ajung la 50.

Patricia,ma bucur ca e bine Rebecca.

Lucialu,esti mortala cu mesajele tale.Las'ca la vara cind vin in Timisoara,poate ne intilnim.Il prezint pe Stefan pupei ,nu-i luam locul lui Eric de alinuta dar mai multi curtezani nu strica .

Fetele,nu stiu ce ma vroiam sa scriu,sper sa revin dupa amiaza,acum trebuie sa plec in oras.Va pup cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

tot eu

pogos felicitari pentru reusita diversificarii Sa dea domnul sa fie asa de acum inainte. Astept cu nerabdare sa citesc blogul tau

Alina ma gandesc la tine de fiecare data pe data de 4 Ia zi ce papa acum Stefan si cate mese pe zi.
Iti vine sa crezi ca au trecut 7 luni de cand stateam pe mess si ne faceam griji amandoua de operatie?? Avem baieti mari...apropo, felicitari pentru dintoci.
felicitari si pentru rezultatele lui Marie. Trebuie sa fii extrem de mandra de ea...wow cand ma gandesc cat mai este pana ajunge si Eric la scoala
Auzi..acum pe bune..daca poti sa-mi trimiti o poza cu burta ta parca as mai prinde un dram de optimism. Mie inclusiv medicul de la Silhouette mi-a dat de inteles ca am un risc "major" sa raman cu sort abdominal indiferent de proceduri si diete.
daca nu te-am sufocat cu felicitarile....felicitari si pentru faptul ca mergi la fitness regulat E super...si stiu cat e de greu sa intri intr-un ritm cand te asteapta bebe acasa...nu mai pomenesc de treburile casei

phii..cate mesaje am scris astazi..am facut norma pe o luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Pogos,Giova,Cate granule de ricinus communis luati?Am comandat si eu,dilutie5,insa nu stiu dozajul....pe net. am gasit: Secre#355;ie lactat#259; insuficient#259; (dilu#355;ii joase în 5 CH, 5 granule diminea#355;a #351;i seara).Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

poohmie mi-a fost recomandat sa iau cate o granula de 2 ori pe zi.
alinutza sa dea Domnul sa mergem inspre bine, ca mi-au iesit ceva fire albe si cu diversificarea asta cat despre blog...nu este documentat cum este a lui noce, sau mqqm, sau clara...eu am notat doar evolutia celor doi pitici ai mei. si as vrea sa ma mobilizez sa scriu povestile nasterilor. eu nu am talent scriitoricesc...asa ca sunt timida in sesnul asta.

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006) si de Tudor Petru (22.07.2009)
"Fara familie, omul pe pamant e ca o frunza care tremura in vant..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Salut fetele!
sarbatoritilor de astazi

Daria Ioana de DilauralDavid Andreide Uliiasi
Oliver Nicholasde mQQmOctavian Teodorde Daniela2880
Stefan Danielde AlinaLukas Gabrielde Michelle81

Noi ne prezentam cu un bebel suparici care vrea numai in brate.



la toate
POZICI RAZVANEL

AdinadeRazvan(14.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

seara fetele
ALINUTZA felicitari pt dintisor
ALINA imi pare rau ca STEFAN e racit sa speram ca ii trece repede.mami tau cf,se simte mai bine?
GIOVA ce mare si frumos sa facut EDI
MICAALSA si printesele tale sunt fff frumoase
MATCHA_OANA ce frumos e LEONsi DENIS se joaca cu aceiasi jucarie
noi suntem putin agitati DENIS se trezeste noapte si plange si ziua nu prea doarme,dar in schimb a inceput sa manance mai bine.in rest e ff jucaus se ridica in picioare singur si sta cateva secunde dupa care cade in fundulet,cand vede copii rade si vrea la ei sa_i iubeasca(e asa de dulce)


monica mamica fericita de denis stefan 8.07.2009
http://s603.photobucket.com/albums/tt113/monica2008_album/denis-stefan/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

am uitat sa urez la multe lunite sarbatoritilor de azi:DAVID _ANDERI
OLIVER_NICHOLAS
OCTAVIAN_TEODOR
STEFAN_DANIEL
LUKAS_DANIEL
DARIA_IOANA
LUKAS_JAMES
DENIS_ANDREI
ERNES_SAMUEL

monica mamica fericita de denis stefan 8.07.2009
http://s603.photobucket.com/albums/tt113/monica2008_album/denis-stefan/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Pogos,multumesc!!!!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput