**Zmeurici de iulie-august 2009 (31)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Doamne,Patricia,prin ce ai trecut tu si Rebecca.....Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

pooh din cate stiu formulele de lapte delactozate sunt indicate in cazul intolerantei la lactoza, care e diferita de alergia la proteina laptelui de vaca. Eu ii dau lui Eric Aptamil Pepti (fostul Pregomin) care este special pentru alergie la proteina laptelui de vaca.

Giova ai baieti frumosi...insa gogoasha se face mai frumoasa pe zi ce trece. Si mie imi place tare mult cum ii vine lui Eric cu strampi (l-am vazut pe Edi in ultimele poze)..iti vine sa-i musti de pulpite..sunt atat de apetisanti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

alinutza felicitari pt dintisor!!!ai barbatel acum,ce mai!in privinta lapticului vreau sa te felicit ca ai avut puterea,rabdarea si ambitia de a te mulge pana acum!eu zic ca ai facut mai mult decat ar fi putut cineva sa faca si sunt sigura ca Eric si`a luat tot ce`a avut el nevoie!oricum , pt tine ca meriti cu varf si indesat!
David Andrei de Uliiasi LA MULTE LUNITE!!!
Oliver Nicholas de mQQm LA MULTE LUNITE!!!
Octavian Teodor de daniela2880 LA MULTE LUNITE!
Sa cresteti mari mari,sa fiti sanatosi si papaciosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Pooh, asa e, mereu vrem ce nu putem avea, nu-i asa??
altele ar omori pentru sani, noi ii vrem mici
altele vor par ondualat, eu il intind cu placa
lasa, sanatoase sa fim.

Alinuta, asa e,a vem chef de vorba. mi-a mai trecut stresul, iar de la servici mi-e mult mai usor sa scriu decit de acasa
sper sa nu fie asa de greu cum ti s-a spus si sa ai refacere cit mai usoara. nu stiu cu sanii cum e, ca multa lume mi-a zis la fel, ca e ff dureros, dar eu sint f rezistenta la durere si am si carnea f buna in caz de interventii de orice fel, ma vindec f repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:


Tare greu mai scriu si eu cate-un rand. Intru aproape zilnic, citesc in graba sa fiu cat de cat la curent cu ce se-ntampla pe la noi ... si cam atat. Acum, ca printr-o minune, s-au sincronizat fetele la somn, si asa scriu si eu cateva randuri.
Iulia e acasa de mai bine de 3 saptamani si de-asta-s in criza de timp. A fost tot dintr-o boala in alta, inca nu e recuperata complet. ma bucur ca teodora a fost ok, n-a pescuit inca nimic de la ea. Sper sa o tina tot asa cat mai mult timp.

Teodora are deja 5 dintisori, ii ies intr-o veselie. Numai ma trezesc ca a mai aparut unul. N-am avut parte de scandal si nopti nedormite, in continuare e o cumintica de fetita, doarme toata noaptea. Ziua e mai zgubilitica, ii trebuie tot timpul atentie si diversitate.
Va pun cateva pozici cu noi, incepand de AICI
Fug sa mai trabaluiesc cate ceva prin casa, ca-i ca dupa razboi
toti zmeureii si mamicile lor

AnamarialuiIulia (23.03.2006) si Teodora(11.07.2009)
Nasterea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

de la ORL.
Edi e ok, i-a facut din nou un control....dar cum avem stremtococul asta naspa ne-a recoamndat 10 zile de eritromicina. iar antibiotic... dupa o sapt. de la antibiotic se repeta exudatul, daca tot nu am scapat de el, imi recomanda Prevenarul. Dr a zis ca nu prea recomanda acest vaccin, dar cum noi avem streptococul asta urat si 4 otite la activ...si daca nu am scapat de el, nu avem incotro.

Alinutza felicitari pt. primul dintisor. Eu inca sustin ca Eric seamana pe tine si aduce si cu tati.
Mama ce discutie aici intre tine si Patricia. aia astept sa fac si eu o vizita la marele estetician din Timisoara sa vedem ce zice. al meu sot ma tot trimite, dar frica/rusinea e mai mare.
Pooh mersi de complimente....dar...nu e chiar asa. hainele groase ascund multe straturi de grasime.
ai tuns-o pe Timeea? hai ca tot i se va increti, seamana cu tine ca si al tau e la fel.
Micaalsa ma bucur ca ai mai intrat, sunt mortale printipesele tale si ce fain se joaca impreuna.
Te sun pe sambata, caci maine venim in Alba.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Wow,Mica,ce a crescut Teodora!Si ce frumusica e!Imi pare rau ca Teodora a fost mai mereu bolnavioara,e greu primul an in colectivitate.....Sanatate multa!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Fetelor,cum se numeste dispozotivul acela pt. fructe cu maner?Si de pe ce site l-ati gasit aici in Ro?Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Multumesc mult de urari, fetelor!
La multe lunite si lui Oliver Nicholas, Stefan, Octavian, Lukas Gabrielle, Lukas James, Denis, Ernest si Daria!! Sa fiti sanatosi, dormiciosi si papaciosi!
Io-s cam zombie de oboseala, i-a luat foarte mult lui David sa adoarma acum dupa-amiaza si acum ma duc si eu sa ma intind ca nici nu mai vad ce scriu.
Revin mai tarziu. Va pup!

Iulia, mamica fericita de bebelas David Andrei (04.07.2009)
www.youtube.com/watch?v=o2K9w09EPiU" target="_blank"> Botezul lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

Buna fete!

Giova imi pare rau ca ai probleme cu Edi.

alinutza felicitari pentru dintisor!

lucialu nu intri tu des, dar si cand revii. ne binedispui pe toate

motana e o frumusete motanita ta. si imi este tare drag cand da capusorul pe o parte. asa face si Tudor. lasa capul pe o parte si se uita la noi, iar se indreapta, iar se apleaca. ne distreaza de fiecare data cand face asa.

patricia imi pare rau ca ati trecut prin asa experienta. bine ca nu are nimic. iar mezinul e delicios cu ochisorii lui negri.
nici eu nu am inca CM. uf, ce bine e fara.

Tudor de 2 zile a inceput sa manance. mananca si fructe dimineata si legume la pranz. iar aseara i-am dat si ceva cereale. inca nu deschide el gurita, insa reuseste sa inghita. nu mai tine mancarea in gurita si nu o mai scoate. I-am dat cateva zile cate putin miez de paine pentru ca noi cand mancam nu aveam ce sa-i dau altceva. si mesteca firimiturile alea si le inghitea. si banuiesc ca asa s-a obisnuit sa inghita, ca el nu inghitea nimic. cum simtea ca se duce mancarea in gat isi facea greata si scotea afara.
Alaltaieri a mancat piureul de legume in parc, cu prietena lui . asa a inceput sa se dea pe brazda. de-acum sper sa nu regresam din nou, ca nu mai rezist inca o runda de refuz.
dar probabil ca baiatul s-a gandit ca el vrea diversificare dupa 7 luni.

mai aveam cate ceva sa va zic, dar sunt tot timpul pe fuga si imi fug toate gandurile. am luat exemplu de la fetele cu bloguri (pe care le citesc)si mi-am facut si eu un unul unde incerc sa adun cate ceva din ce se intampla zilnic cu noi. sper sa ma tin de sportul asta
va pup

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006) si de Tudor Petru (22.07.2009)
"Fara familie, omul pe pamant e ca o frunza care tremura in vant..."

Mergi la inceput