Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (48)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Mira : nu am habar nici de materialul de saltelute , nici de materialul din care sunt confectionati chilotii de unica folosinta ... imi pare rau ca nu pot sa iti fie de ajutor . In regimul tau cel mai nasol este din punctul meu de vedere , mancarea cu foarte putina sare ... incerc si eu in ultimul timp si pe cuvant daca imi mai place mancarea de atunci ... mai bine mananc fructe decat mancare fara sare .
Sfat : drobul il pui in congelator si il papi dupa ce nasti !

Carla : multumim pentru ghioceii cei frumosi .




R_ocsy 28 + Ana Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olivia_popa spune:

salutare si de la noi!


Carla,multa sanatate
vreau si eu lacramioare...mooor dupa ele,si ce ghiocei frumosi aveti voi in curte...ooof,eu n-am nimic,doar garaje...dar vreau sa am,ma primiti in vizita?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariam79

Carla, poate sunt niste chestii banale, gen un folicul inflamat, stai linistita pana marti.

Aceeasi problema cu calatoritul o am si eu. Imi vine si mie soatza acasa de Pasti, si zicea poate mergem intr-o excursie de 2 zile undeva la munte. Dar nu stiu daca sa ma incumet sau nu. As avea vreo... 34 de saptamani? M-as duce ca nu am mai iesit de mult undeva in afara orasului, dar mi-e si putin teama - mers cu masina, drumuri proaste, nebuni de soferi... Sa vedem ce zice medicul saptamana viitoare.



Ana 29+ Miruna-Nicola
bebica mea mica si scumpica

ticker

Eu nu am problema cu drumul...dar ma gandesc sa nu ma apuce sa nasc pe acolo..cine stie?

poze
Cristina cu Seby 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

eu n-am atatia ghiocei in curte! Am cativa (abia i-am pus anu' trecut). De frumosi ce sunt astia, va pun poze abia cand infloresc lalele si bujorii, sa ma pot si eu lauda!

Frumoasa curte!
Sa ma laud: am si lacramioare. voi aveti? daca da, sa stiti ca ale mele sunt cele mai mari si mai frumoase si mai mirositoare!

Faza de mai sus mi-a amintit de cand eram copii: cand ne amenintam ca ne batem si fiecare se lauda ca vine cu mama, tata, unchiu, fratele! Ce mici si fraieri eram!

23+
Eu nu am nimicnici o floricica in curtea meaTe simti mai bn,Nico?

poze
Cristina cu Seby 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jocurban

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

eu n-am atatia ghiocei in curte! Am cativa (abia i-am pus anu' trecut). De frumosi ce sunt astia, va pun poze abia cand infloresc lalele si bujorii, sa ma pot si eu lauda!

Frumoasa curte!
Sa ma laud: am si lacramioare. voi aveti? daca da, sa stiti ca ale mele sunt cele mai mari si mai frumoase si mai mirositoare!

Faza de mai sus mi-a amintit de cand eram copii: cand ne amenintam ca ne batem si fiecare se lauda ca vine cu mama, tata, unchiu, fratele! Ce mici si fraieri eram!

23+


Tot ca in copilarie, iti dau la schimb 1 metru patrat de ghiocei, pe unul de lacrimioare... proprietara noastra se plangea ca solul din gradina nu e bun pentru lacrimioare si in fiecare an abia ies 2-3 fire...

Si sunt florile mele preferate!



Carla, 30+
in asteptarea Sofiei Maria si a Nataliei Emilia. Oare cat a mai ramas ?

Blogul mazarichilor

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami
Dau si eu un metru patrat de pavele pe un metru patrat de zambile
Offf ce afaceriste suntem

poze
Cristina cu Seby 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy


Ma intreaba sotul ce tot scriu acolo si i-am zis ca va raspund ... dar ele nu au servici , ma intreaba ... pai unele sunt in prenatal deja, altele in medical , unele de la servici , altele printre treburile zilnice DAR tot ne gasim timp sa comunicam .



R_ocsy 28 + Ana Sofia
Pe sistemul :ĖLE NU AU TREABA ACASA?

poze
Cristina cu Seby 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy

Carla : te-ai taiat cu lama sau te-ai epilat inghinal cu ceara la vreun cabinet de cosmetica si nu era de unica folosinta ?

R_ocsy 28 + Ana Sofia


Nu...
De cand am ramas insarcinata am renuntat la epilatul cu ceara si nici cu lama nu m-am facut, ci doar cu aparatul de tuns barba al sotului, pe care inainte si dupa fiecare utilizare l-am curatat cu spirt. Iar restul igienei nu o pun in discutie, chiar sunt convinsa ca nu ar putea fi cauza acestor probleme.

As pune poza pe mailul comun, sa vedeti, dar mi-e sa nu va provoc reactii adverse.



Carla, 30+
in asteptarea Sofiei Maria si a Nataliei Emilia. Oare cat a mai ramas ?

Blogul mazarichilor

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Fetelor, va multumesc pentru raspunsuri Vorbiti voi acolo de lacramioare... sunt florile mele preferate. Le ador delicatetea si mirosul. Abia astept sa apara

Rocsy, cunosc si eu patiseria aceea de pe Memo, din Cluj... mama... ce de-a bunatati aveau acolo Si eu mancam in facultate de acolo. Cu mancarea nesarata ai mare dreptate..., nu are nicicun gust...

Alina, si eu fac mult pipi de la ceaiul diuretic. Asta e si ideea, pana la urma, nu?

Azi fac ciupercile umplute dupa reteta Carlei. Aseara la ora 9-10 ma uitam sa vad ce ingrediente imi trebuie si imi ploua in gura... Sa vedem cum vor iesi fara sare

Mira fericita 28+cu Maya Alesandra

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy


Ma intreaba sotul ce tot scriu acolo si i-am zis ca va raspund ... dar ele nu au servici , ma intreaba ... pai unele sunt in prenatal deja, altele in medical , unele de la servici , altele printre treburile zilnice DAR tot ne gasim timp sa comunicam .



R_ocsy 28 + Ana Sofia
Pe sistemul :ĖLE NU AU TREABA ACASA?

poze
Cristina cu Seby 30+


Nu cred ... ca l-am educat bine in priviinta acestui sistem

R_ocsy 28 + Ana Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jocurban

Ioana draga (Artu), sa stii ca nu uitasem de treaba cu ghioceii din curte!

Mi-a luat mai mult sa ma mobilizez sa cobor afara, cu aparatul foto, mai ales ca am tot asteptat putin soare, sa fie imaginile mai luminoase... dar acum am rezolvat.

Am pus cateva poze pe blog http://injoaca.wordpress.com/ , sper sa-ti placa!

Ghiocei pentru toate mamicile!



Carla, 30+
in asteptarea Sofiei Maria si a Nataliei Emilia. Oare cat a mai ramas ?

Blogul mazarichilor

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami


Ce frumooooooooos!!!
Si pisu tau e asa scumpaaaaa

Sanatate multa, noi tinem pumnii sa treaca repede bubutzele, fara complicatii!


Corina 23s+ cu Maria

Mergi la inceput