Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (48)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Carla- eu am patit ceva de genul. Era deasupra unei labii, pe partea cu carne mai tare. Se simtea la pipait. Nu era la exterior, era ca un bob de piper dar pe dinauntru. L-am lasat, l-am zgandarit si era un cos (ca un punct negru imens)dar pe interior la radacina unui fir de par. Imediat pielea s-a retras. Si cred ca mi-a mai aparut o data cam in aceesi zona si aceeasi poveste. Cred ca se face de la transpiratie. Nu intotdeauna iese imediat ci dupa vreo 2 luni cand ajunge la maturitate!
Eu n-am intrebat doctorul, vazand ce este prima data cand a iesit, desi eram cu morcovul infipt pana am reusit sa-i vin de hac.

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

Carla- eu am patit ceva de genul. Era deasupra unei labii, pe partea cu carne mai tare. Se simtea la pipait. Nu era la exterior, era ca un bob de piper dar pe dinauntru. L-am lasat, l-am zgandarit si era un cos (ca un punct negru imens)dar pe interior la radacina unui fir de par. Imediat pielea s-a retras. Si cred ca mi-a mai aparut o data cam in aceesi zona si aceeasi poveste. Cred ca se face de la transpiratie. Nu intotdeauna iese imediat ci dupa vreo 2 luni cand ajunge la maturitate!
Eu n-am intrebat doctorul, vazand ce este prima data cand a iesit, desi eram cu morcovul infipt pana am reusit sa-i vin de hac.

23+


Stiu ce spui, asa am mai patit si eu. Insa ce a aparut acum arata altfel, plus ca am vreo 3 ciorchini din aia, unul aproape de altul, la intrarea in vagin. Doar unul l-am simtit la dus, ceilalti doi sunt mai in interior, i-a descoperit sotul ulterior... Oricum, pana nu ma vede medicul degeaba fac eu speculatii. Mai rezist pana marti, dar m-am panicat aseara, vazand poza marita si intelegand cum arata...



Carla, 30+
in asteptarea Sofiei Maria si a Nataliei Emilia. Oare cat a mai ramas ?

Blogul mazarichilor

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Atunci tinem pumnii sa fie totul bine!
Ciorchinii aia sunt ca niste alunite d-alea care atarna? (nu stiu cum sa descriu altfel, sper sa intelegi ce vreau sa zic)

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:


Nico nu te barfeam....vb si noi de una,de alta
Ioana poate nu e traumatizat de educatoare RazvanPoate e doar un copilas constiincios,si a adormit cu gandul la poezioara.
Corina nu mai fi suparata,chiar daca o mananci cu lingura,important e sa fie gustoasa
Carla imi pare rau de problemutaDaca zici ca nu te dor,nu ustura,incearca sa nu te mai gandesti la eleSperam sa scapi de ele cat mai repede
Fetele,aseara sotul a venit cu o propunere..sa mergem la munte de Paste sa ne relaxam.Intr-un fel imi surade ideea..dar..o sa fiu "mai gravida" pana atunci.Credeti ca e o decizie nechibzuita sa plecam la munte la 35 de saptamani de sarcina?

PS:acum ca am zis cu voce tare mi se pare si mie ca da

poze
Cristina cu Seby 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

Atunci tinem pumnii sa fie totul bine!
Ciorchinii aia sunt ca niste alunite d-alea care atarna? (nu stiu cum sa descriu altfel, sper sa intelegi ce vreau sa zic)

23+


Da, asa cumva... dar de culoarea roz a pielii si cumva transparente... eu nu le-am gasit o asemanare mai buna decat cea cu o bucatica mica de portocala, descojita de pielita...



Carla, 30+
in asteptarea Sofiei Maria si a Nataliei Emilia. Oare cat a mai ramas ?

Blogul mazarichilor

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09


Nico nu te barfeam....vb si noi de una,de alta
Ioana poate nu e traumatizat de educatoare RazvanPoate e doar un copilas constiincios,si a adormit cu gandul la poezioara.
Corina nu mai fi suparata,chiar daca o mananci cu lingura,important e sa fie gustoasa
Carla imi pare rau de problemutaDaca zici ca nu te dor,nu ustura,incearca sa nu te mai gandesti la eleSperam sa scapi de ele cat mai repede
Fetele,aseara sotul a venit cu o propunere..sa mergem la munte de Paste sa ne relaxam.Intr-un fel imi surade ideea..dar..o sa fiu "mai gravida" pana atunci.Credeti ca e o decizie nechibzuita sa plecam la munte la 35 de saptamani de sarcina?

PS:acum ca am zis cu voce tare mi se pare si mie ca da

poze
Cristina cu Seby 30+


Daca-ti iei cu tine si bagajul de maternitate nu cred sa fie nicio problema!

Serios acum, nu cred sa-ti faca rau, daca nu mergeti departe... Mai degraba drumul sa te oboseasca, decat iesirea propriu-zisa. Cateva plimbari in aer curat n-au ce rau sa-ti faca.

Ma gandesc ca luati in calcul o iesire aproape, poate pe valea Prahovei... nu in Alpi!



Carla, 30+
in asteptarea Sofiei Maria si a Nataliei Emilia. Oare cat a mai ramas ?

Blogul mazarichilor

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jocurban

Citat:
citat din mesajul lui cris_09


Nico nu te barfeam....vb si noi de una,de alta
Ioana poate nu e traumatizat de educatoare RazvanPoate e doar un copilas constiincios,si a adormit cu gandul la poezioara.
Corina nu mai fi suparata,chiar daca o mananci cu lingura,important e sa fie gustoasa
Carla imi pare rau de problemutaDaca zici ca nu te dor,nu ustura,incearca sa nu te mai gandesti la eleSperam sa scapi de ele cat mai repede
Fetele,aseara sotul a venit cu o propunere..sa mergem la munte de Paste sa ne relaxam.Intr-un fel imi surade ideea..dar..o sa fiu "mai gravida" pana atunci.Credeti ca e o decizie nechibzuita sa plecam la munte la 35 de saptamani de sarcina?

PS:acum ca am zis cu voce tare mi se pare si mie ca da

poze
Cristina cu Seby 30+


Daca-ti iei cu tine si bagajul de maternitate nu cred sa fie nicio problema!

Serios acum, nu cred sa-ti faca rau, daca nu mergeti departe... Mai degraba drumul sa te oboseasca, decat iesirea propriu-zisa. Cateva plimbari in aer curat n-au ce rau sa-ti faca.

Ma gandesc ca luati in calcul o iesire aproape, poate pe valea Prahovei... nu in Alpi!



Carla, 30+
in asteptarea Sofiei Maria si a Nataliei Emilia. Oare cat a mai ramas ?

Blogul mazarichilor

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami
Ai fost foarte tare cu bagajul
La Cheia vrem sa mergem,la vila unor prieteni.Pana la urma nu e asa departe..o aruncatura de bat de la Cheia la Giulesti

poze
Cristina cu Seby 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Ioana draga (Artu), sa stii ca nu uitasem de treaba cu ghioceii din curte!

Mi-a luat mai mult sa ma mobilizez sa cobor afara, cu aparatul foto, mai ales ca am tot asteptat putin soare, sa fie imaginile mai luminoase... dar acum am rezolvat.

Am pus cateva poze pe blog http://injoaca.wordpress.com/ , sper sa-ti placa!

Ghiocei pentru toate mamicile!



Carla, 30+
in asteptarea Sofiei Maria si a Nataliei Emilia. Oare cat a mai ramas ?

Blogul mazarichilor

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariam79 spune:

Carla, poate sunt niste chestii banale, gen un folicul inflamat, stai linistita pana marti.

Aceeasi problema cu calatoritul o am si eu. Imi vine si mie soatza acasa de Pasti, si zicea poate mergem intr-o excursie de 2 zile undeva la munte. Dar nu stiu daca sa ma incumet sau nu. As avea vreo... 34 de saptamani? M-as duce ca nu am mai iesit de mult undeva in afara orasului, dar mi-e si putin teama - mers cu masina, drumuri proaste, nebuni de soferi... Sa vedem ce zice medicul saptamana viitoare.

Eu m-am ofticat mai devreme. M-am dus la un magazin pentru copii, sa vad si eu cum arata un carutz, un patutz, cat costa, ce au, cat dureaza pana le aduc. Si stiti cum e vorba aia: m-am dus bou si m-am intors vaca. Tanti habar nu avea nimic!!! Nici daca carutul e cu roti care se umfla, nici cate kile, nici daca are sau nu paturici/alte chestii, de patutz nu mai spun, afoana rau si pe langa cu totul. Mi-a dat catalogul de la Bertoni sa ma uit eu. Bine ca scria in nu-sh ce limba slava, si 2 vorbe in engleza. Nici cat ar dura o comanda nu a stiut sa-mi souna. Eh... mai vad maine inca un magazin, si daca tot asa plec de acolo, iau linkurile de la voi la puricat mai atent si comand de pe internet. Oricum cam 70% inclins a fac asta in momentul de fatza, dar am zis hai... sa nu zic ca nu am luat magazinele la picior.

Ana 29+ Miruna-Nicola
bebica mea mica si scumpica

ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TEUTA2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jocurban

Veronica, saptamana trecuta cand am fost la control la dr. Bartok, i-am spus de problema si a ramas ca saptamana viitoare sa ne vedem in policlinica de dimineata, marti. Mai rezist pana atunci.

Cristina, e vorba de ceva ce mi-a "crescut" fizic in zona inghinala... ca niste bubite, dar mult mai urat arata, si asta in cateva saptamani. Am simtit cand faceam dus si am monitorizat si cresc chestiile alea de la o zi la alta. Aseara deja erau cat jumatate de unghie, acum 2 saptamani erau cat un bob de orez... Arata foarte dubios, aseara mi le-a pozat sotul cu aparatul foto sa le vad si eu si... marite, arata ca niste bucatele de portocala, asa niste aglomerari-ciorchine de celule... ati mai vazut asa ceva? Eu am incercat sa caut pe net, dar nici nu stiu dupa ce termeni sa caut... Nu dor, nu ustura, nu incomodeaza decat la pipait si asta din intamplare am descoperit, fiind crescute destuld e in interior...



Blogul mazarichilor

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami



Buna burtici!

Ma iertati ca pana acum n-am mai postat nimic,dar job-ul meu imi ocupa tot timpul...lucrez in domeniul auto si de cand s-a dat ok-ul pt Remat sunt intr-o continua agitatie,dar credeti-ma ca am mai reusit sa mai intru din cand in cand sa vad ce mai faceti,m-am bucurat sau m-am intristat ,dupa caz, pentru reusite sau probleme.

Carla,am vazut prin ce treci si am vrut neaparat sa-ti scriu,pt ca si eu am o situatie asemanatoare.
Am avut si eu trairi groaznice dupa ce am descoperit acum doua zile ca in zona inghinala,la limita care intalneste chilotul,alunita care acum cativa ani nici macar nu exista s-a facut foarte mare,are forma unui ciorchine si ma jeneaza,astfel ca nu pot purta decat chiloti tanga si daca se poate fara dresuri.
Si eu sunt foarte speriata,insa stiu ca este schimbarea datorata cresterii nivelului de estrogen de pe timpul sarcinii.


Va pup,revin imediat!

TEO 23+

Mergi la inceput