"Dovlecei de sept-oct 2009 *99* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta




sabina pe noi nu ne placi ...





Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


Elenutzo cum sa nu va plac.
Stiu ca sarbatoriti azi 5 luni,dar din lipsa de timp,eu am zis sa fac felicitari copilasilor ce implinesc 6 luni.




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Io's in urma rau!
Sunt cu ochii in pioneze,nush de unde ma simt asa obosita!Ma culc devreme si ma trezesc mai obosita decat m-am culcat


Va pup,o noapte buna!




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui SabinaY.

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta




sabina pe noi nu ne placi ...





Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


Elenutzo cum sa nu va plac.
Stiu ca sarbatoriti azi 5 luni,dar din lipsa de timp,eu am zis sa fac felicitari copilasilor ce implinesc 6 luni.




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla



noi te iubim oricum!!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Luci, felicitari pt dintocul cel mic!! Si pt greutatile bune tare..

Dana, ce emotii...cum v-au luat prin surprindere evenimentele! Adica evenimentul! Important, ce-i drept. Abia astept si eu...

Katteryna, Doamne ajuta sa fe totul bine si sa se incheie mai repede toate problemele astea. trandafirasul mic!

Uka si Hepi, partea cu stabilopozii...radeam pe aici de una singura...

Anco, desi e extrem de dificil, esti o norocoasa cu doi bebelusi frumosi si sanatosi! Bucura-te din tot sufletul de viata alaturi de ei!

As mai avea eu multe de completat, dar tre sa fug la baitza, ca maine de dim ma duc la un casting...o iau usurel din loc. Am reusit si cu dintologul azi. A fost super.
Cred ca maine ii voi da pt prima data puiului lingurita cu suculet de morcov. Sunt curioasa tare cum va reactiona. Pentru voi, stiu, asta e istorie....dar se repeta pt fiecare in parte, pe rand. Oricum, ca si Carinutz, Uka, si Sophie bebe prefera lingurita in fata lui bibe. Azi, facand anestezie la dentist, nu i-am dat tzitzi o masa. Si i-am facut laptic praf. Bibe..greu. Dar cand vede lingurita...intinde gurita dupa ea, de parca cine stie ce gust are.

Fug ca mi-e tare somnic!!

Pupam toate fetele si uram "'Neatza, asian girls!!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

luci si danuta felicitari pentru dintisori. Venim cu mentosanele? cred ca ce fericite si mandre ati fost cand i-ati vazut.

anco multe si de la mine. nu vreau sa ma gandesc cat de greu ti-a fost. si totusi, ma gandesc asa cu mintea mama de mama disperata sa-si vada copilul non stop...nu simte ca nu poate trai ara sa le fie alaturi puilor?

uka si hepilica sunteti mortale. rad ca bleaga singura cand va citesc.

miha sa stapaniti cu placere apartamentul, felicitari pentru dintocii lui Iris.

si am vazut-o pe Ana la mare, putin confuza, dar o scumpa ca de obicei.


culmea..am uitat tot ce am vrut sa zic...ce-i cu mine, frate?



MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


un filmulet cu anna si eva .. anna rade cu pofta de ghidusiile evei ..

www.youtube.com/watch?v=MCAwX15gC2E" target="_blank">the girls

pup u all!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

andrushka multumesc. bine ca a mers totul bine la dintolog si sa ne spui cum a fost la casting. succes.

cristina . sa stii ca ti-am admirat si io pitica la intalnirea din parc. e o frumoasa si o razacioasa. zi-i ca hamburgerul mareste colesterolul.

elle mami, nu stiu ce sa-ti zic...decat ca a fost o zi cam plina pentru voi. etele ti-au dat sfaturi bune. pupam Anna cea frumoasa sa fie totul bine.



MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

uka sanatate multa bunicii. am si eu una de 86 de ani, momentan la noi in bacau ca e slabita si fragila. m-a crescut de cand aveam 11 luni, asa ca stiu ce zici.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

ma duc la somn ca Aidan se trezeste din jumate in jumate de ora si nu stiu ce are.

voiam sa spun ca azi am fost la un class de healthy start unde am invatat sa acem masaj copiilor. oarte lung de la degetele pana la frunte si barbie. super interesant. am si ceva materiale , dar nu stiu unde gasesc un scanner pe aici sa vi le trimit. sunt interesante. sp viitoare cica ne invata sa le gatim la puiuti.

noi am pierdut masajul pentru ca Aidan dormea. nu inteleg de ce pun orele astea asa de dimineata. cand s-a trezit a fost foarte atent la cei din jur, a inceput sa planga cand a auzit alti bebelusi plangand si a strigat la tantile alea de-acolo. a fost dragut. mai mergem si sp viitoare.

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Va salut, doamnelor! Ce mai faceti, cum mai sunteti?

Pana nu uit, ca tot am vazut-o pe Sabina, cum e Miha, e ok? N-am mai vazut-o demult nici pe aici nici on line.

Aseeeaaaa... eu am citit tot si citesc tot mai tot timpul, stau in umbra (Luci, i pup u)... la propriu ca la noi inca e soare. Am iesit savurat astea ca ne ameninta cu "patura" de racoare ce se va asterne peste HK de duminica! Nu, nu am iesit afara, asa, din geam, ne bucuram de temperaturile mari de la pranz. Iesim seara cu tati la o bere, ne-am facut deja un obicei. In felul asta i-am decalat Anei ora de somnic de la 7 la 8. Ne trezim impreuna la 6!

Ieri am avut o zi mai NE mancacioasa, abia s-a atins de coctailul de vitamine cu cereale, dar recuperam noi. Asta imi aduce aminte de Doris care ma intreba de greutatea Anei de cand cu cerealele. Mai Doris, sa stii ca nu a pus Ana spectaculos de cand cu cerealele, adica a luat cam 600-650 de grame in prima luna (am cantarit-o la noi in brate, ca la doc mergem la 6 luni pentru vaccin). Luna aceasta nu stiu cat va lua, probabil ca tot asa, poate mai putin. Ana cantareste in jur de 5400 plus minus 100 gr. Daca la 6 luni o sa aiba 5800 eu ma declar multumita. Sa vedem. Mananca tot san, fructe (banana, piersica si de azi para, de care n-a fost extaziata, dar perseveram) si cereale! Chiar i-am zis sotului ca in ritmul in care ii introducem Anei fructele o sa fie si ea diversificata pana la gradinita!
Eu i-as da mai multe, insa am prostul obicei de a ma consulta cu sotul si, el fiind ala cu capul pe umeri, ma mai tempereaza un pic.

Fraguta, dear, ca mi-am adus aminte: asa imi zice si Sorin, ca sunt salbatica rau (apropo de socializare...si eu ii zic asa, peste umar, ca am standarde inalte, de aia! ).
La multe lunite Natalixului cel frumos si neprietenos! Poate se imprieteneste pana la urma cu caruciorul.
Sa stii ca in constructii se castiga bani bunicei.

Anomis, nu te-am mai vazut, ce mai face Dinutu? Nu am mai auzit de tine de cand l-ai pus la regim! Pai se poate!

Elle, mi se rupe sufletul ca treceti prin asa ceva! Te imbratisez si te rog sa imi zici ce iti zice si alt dotoras! Neaparat sa ceri o a doua opinie, mai ales cand e vorba de ceva atat de radical ca si operatia. Va pup.

Maria, la multe lunite si lui Piski! Auzi, sa rateze el bunatate de masaj! Eu torc instant numai cand ma gandesc la masaj.
Si apropo de tors, v-am zis parca, am neste bube pe picioruse si de ieri, cand ma plimb prin casa, parca sunt pisica. Pentru ca ma mananca si Sorin imi interzice sa ma scarpin, ma tarasc pe langa canapea, pe langa pat... asa, ca din greseala! miauuuu!

Mely, da asi la fata o fructa! Sa va fie de bine!

Dana, m-am emotionat toata cu dintisorul Anei. Draga de ea!
Felicitari si lui Davidosi de Luci!
Ana Mentosana la la majorat probabil o sa sparga bomboana intre dinti, ca nu da niciun semn.

M-a distrat Biaz cu urarea "la cati mai multi dinti (bebeilor, evident)". Da' de ce nu si noua? Mie mi-ar place sa imi mai creasca cate o masea, cu riscul de a o arunca afara pe cea de portelan. Sau sa imi mai creasca un rand de perlute, noi noute!

Trimit ca bat campii!


Nela si Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput