Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

Neata!
vad ca vorbeati despre nume...si la noi au existat susoteli pe la colturi cand le-am spus ca bb 1 pe vremea aceea se va chema Eric...acu iar existau susoteli ca de ce nu-i pun un nume mai comun,romanesc de ce vreau Dominic (in final cred ca ramanem la Filip, dar numele nu l-am schimbat de gura lumii ci pt ca e la fel de scurt si suna bine ...ca si Eric)


Suna foarte frumos si Dominic si Filip...gura lumii poate sa se mai ocupe si cu altceva. Si la noi s-a mirat lumea de "y". Mie mi-a placut Maia cu multi ani inainte sa vina bebe, y-grecul l-am hotarat apoi cu sotul meu, asa ne-a placut.

arissa - mamica Mayei - 18.03.2007
Vine doi! 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalala13

vaaai, stateam si pazeam capitolul trecut

da crissy, ma duc la dr pop si atat costa acolo..cica ar fi bun ca si ecografist..am zis ca daca pana acum nu am platiti nici o ecografie, nici analize, macar acolo sa dau..

cu scurgerile cred ca e normal ca si eu am aceasi "problema"

----------------------------------------------
my somebody....

19+ cu

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!


Normal, orice pt minunea din burtica. Bafta!

eladea, ce figura de strengar are Eric...

P.S. crissy sunt, mi-e lene sa mai schimb user

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Buna dimineata delfinasi!

Racusor, multam de micul dejun!

Fetelor, multa bafta la eco! Abia astept sa veniti

Florentina, ma bucur ca te-ai hotarat O sa-ti spun cum a fost pe 16 martie, cand am sa vin de la morfofetala.

Eladea! Ai un baiat tare frumusel!...iti vine sa-l mananci, nu alta...

Va doresc o zi buna!

tina 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Mi se intampla ceva f ciudat...mi-au revenit greturile.Daca nu mi-a mai fost rau din ianuarie, am reinceput sa, mi s-a intamplat si ieri si azi.Ieri am zis ca o fi ceva izolat, dar deja si azi...

Paula, 19+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

neatttzzaaaaa

Va mai amintiti de mine? Dupa ce saptamana trecuta nu am avut ce sa zic - v-am citit totusi-, de 3 zile nu am net. Of! Recunosc ca nu am citit ultimul capitol. Poate reusesc azi sa recuperez.

Azi parca era zi mare, nu? Mergeam mai multe fete la eco. Bafta!
Eu mai am 1 saptamana pana la eco; sper sa scap de temerile mele. Bebe tot slabut misca, dar cand imi da una face valuri toata burtica. L-a simtit si tati aseara pentru prima data. Mi-am luat stetoscop sa ii ascult inimioara, dar nu ma descurc deloc. Mai incerc.

Va foarte tzuc


21+
Vine bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox-mada spune:

[quote]citat din mesajul lui paula_m

Mi se intampla ceva f ciudat...mi-au revenit greturile.Daca nu mi-a mai fost rau din ianuarie, am reinceput sa, mi s-a intamplat si ieri si azi.Ieri am zis ca o fi ceva izolat, dar deja si azi...

Paula, 19+ cu
[
/quote]

Asta am patit-o si eu luni si marti.Azi m-a "sarit" greata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo1901 spune:

v-am regasiiiit......m-am speriat, ca nu am vazut sa se inchida capitolul precedent....

pupici fetelor.....



Ramona 17+ ....cu o scumpica de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

'Neata si de la mine, mamici si burtici!

Si eu stateam si pazeam capitolul trecut sa apara capitol nou sa semnez condica.

Bun venit noilor gravidute! Sarcina usoara in continuare si bebei sanatosi.

Felicitari pentru vestile bune de la eco, pentru si . Multa bafta fetelor care merg azi la eco. Va asteptam si pe voi numai cu vesti bune.


O zi minunata in continuare!

Cris 20+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Si eu ma tot uitam ca nu mai scrie nimeni la capitolul anterior si ca nu indrazneste nimeni sa faca alt capitol...
Neata si de la mine si o zi frumoasa....
Bafta la eco tuturor care isi vad o bb-ii din burtica astazi...
Tina abia astept 16 martie sa imi povestesti cum a fost la 4d.


"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise"
fericita 14+. Ma la DD sa am un bb sanatos si la termen
***Bebelul meu mic***
***Poze***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Bumbleblee eu deja i-am gasit lu fiu-mio 2 gagici,araboi cu harem il fac ,dar daca seamana cu tac-so nu am nici o sansa .
Mersi fetelor din inima pt felicitari ,nici mie nu imi vine sa cred ca am un putzulache mic,am pus si poze cu el sa ii vedeti comoara dintre picioare [olala
Ma minunez cum trece timpul,parca ieri faceam cunostinta si aveam cateva saptamani iar acum deja am ajuns la jumatatea sarcinii aproape toate,mai avem un pic si ne vom tine scumpeii in brate.Abia astept sa nastem toate si sa ne mandrim cu ei,sa ne povestim pataniile lor,sa ne plangem de nopti nedormite si urlete.Ahh!!!!Pana atunci sa dea Domnu sa avem sarcini cat mai usoare,nasteri la fel si prunci sanatosi tun.
Iar tu Maya vezi cum faci cu domnul,ia si rezolva situatia cu el inainte sa pleci,eu te astept cu vesti buneeeeeeee
Am vazut ca se discuta de eco intravaginala.Mie de exemplu mi-a facut numai la 7 sapt cand am fost prima oara,insa acum la morfofetala a mai fost o tipa cu 22 sapt careiai-a facut din motivul ca era placenta prea jos si trebuia verificata.Am o prietena in Roman caruia medicul ei numai intravaginala i-a facut pana la nastere.Acum depinde de medic si cum prefera ei,insa mie sincer mi s-a parut extrem de dureroasa


19+cu ...IUBESC 2 BARBATI
Us
My Baby Boy

Mergi la inceput