Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (147)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Seara buna
Alysh, da sis e in Drumul Tab azi si miine. SI noila fel dormim, eu cu Mati si CIp cu david(trag canapeaua din sufra si asta e) Asteptam pozicile.

Fetelor, v-am vizionat pozele toate toate, am citit povestirea lui Simonix din Caio , imi pare rau ca nu prea va papa copii(matei papa prea mult)...nu mai apuc insa sa nominalizez pe nimeni.

Veste buna - mi-a iesit bine papanicolaul-clasa 1...nu mi-a iesit niciodata asa bine...mereu imi iesea 2...Acum sa vad si ARNul ala cum iese si sa merg iar la control sa vedem ce facem cu rana.

Va pupez pe toate

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Baietii mei sunt afara. Azi am facut asa mult efort...si cu Vlad in parc, vrea sa se catere pe niste pante din acelea de plastic ca sa urce la tobogan si nu reuseste singur, a tb sa-l ridic de un miliard de ori, iar acasa mi-a spart un bol cu salata de boeuf in el si a umplut bucataria, a aruncat o ceasca cu cacao cu lapte de dimineata - pt asta a primit una la fund si pedeapsa sa stea 5 min pe canapeaua din sufragerie....pt ca i-am explicat de multe ori ca nu are voie si azi m-a sfidat pur si simplu
+ toata rearanjarea sufrageriei, uff.

Bravo, Simo pt vestea buna! MA bucur mult! Si mersi ca ne-ai dat vesti de LAURITA, o asteptam cu dor!

ALI, mami de Vlady si 24+ cu Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Simonacip, felicitari ptr Papanicolau!!!
Alysh ai grija cu efortul. Eu nu mai pot sa o pedepsesc pe Eva (o puneam la colt) ca plange de rupe... asa ca a ramas sa urlu la ea cand face prostioare...
Fetelor, Flori de la sotul meu Iuby o singura data mi-a mai cumparat flori. M-a terminat, cand l-am vazut mi s-au umplut ochii de lacrimi. M-a impresionat de m-a zapacit!

YLARI

EVA mea

ticker

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui YLARIFetelor, Flori de la sotul meu Iuby o singura data mi-a mai cumparat flori. M-a terminat, cand l-am vazut mi s-au umplut ochii de lacrimi. M-a impresionat de m-a zapacit!

YLARI



Foarte frumos din partea lui Iuby, beeyyy..cine papa atatia kinderi?
Eu n-am voie sa tip la Robert - tati cica sa-l pedepsesc cat vreau si cand vreau dar sa nu tip, ca el nu vrea genul asta de familie. Il pedepsim punandu-l in patut, el stie deja ca e pedeapsa, maraie putin si zice "Gata?"... Oricum, i-am explicat domnului tati ca sunt momente cand imi vine tare sa mai si tip

Simo felicitari pt rezulat!


Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Copilul nu datoreaza parintelui viata, ci cresterea (N.Iorga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Ylari, bravo mai scumpa..ce gest frumos...Al meu imi lua la inceputuri flori de se enervau ai mei...ca nu mai aveam unde sa le punem, nu apucau sa se usuce precedentele si apareau altele...altele...Acum..ma rarut Imi ia in weekend cind faca piata cite o zambila ceva, dar nu mai e ce-a fost.
Lorich, ce-mi place cum gindeste tati vostru...Si culmea e ca e berbec...ca si al meu...dar al meu cind tipa la ei tipa frate...Si eu nu suport deloc..
Nu stiu, al meu sot s-a schimbat foarte mult fata de cum era cind l-am luatO fi vina mea?

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

simonacip, e f. bun rezultatul. Mie mi-a iesit imflamatie, iau 2 luni tratament local .

mai Ylari, astea le-ai primit de la sotul tau? MOAAAAA, ce bine arata!! io nici cand am nascut nu am primit asha o minunatzie!! o sa mai incerc o data, daca primesc flori asha dementiale, ii fac si bb3. Altfel, pa.
Auzi, da si tu poze cu ce croshetezi. ne duci cu zaharelul...


Nici noi nu tzipam. daca sunt nervoasa, ma duc sa bag capul sub apa rece, vin si ii explic, si pedeapsa - o ignor. Se supara, urla, plange, si apoi ii reexplic. Stiu, nu pricepe. Dar perseverez. Pricepe ca nu are voie...


imediat vin cu pozele de la serbarea Marei de azi . Cu F5, ca se cocoatza pe net, greu...







o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

wow Ylari ce frumos din partea lui Iuby al tau! Bravo! Al meu imi lua in tara flori, acuma am falimenta daca mi-ar lua asa des, aici florile mi se par tare scumpe.
As prefera o cutie de bomboane azi... sa mai eliberez din stress

Simo ma bucur de rezultatele bune! Si noi reincepem lucrul la proiectul bebe caci in sfarsit ne-au trecut racelile, am terminat antibioticele (adica Gabi ca eu n-am luat) Stateam si ma gandeam ca imi pare bine ca n-am ramas gravida luna trecuta. Pai ce virusache am avut noi, de la PAtrick, ca nu m-am mai simtit niciodata asa rau, eu cred ca a fost gripa porcina. Ca va ziceam ca simteam ca mor. SI al meu sot, nu a mai avut gust si miros vreo saptamana, a fost pe antibiotic, deci cine stie daca eram gravida ce efect ar fi avut asupra bebeului. SI uite asa Doamne Doamne stie cum sa le potriveasca mai bine.

LA noi Gabi tipa si tipa, ca imi vine sa-l dau afara din casa. Ne-am certat tare de tot sambata pe tema asta, l-am si amenintat ca eu imi iau copilul si ma duc. Eu ca eu, insa la Patrick nu suport sa se tipe. A promis ca nu se mai repeta, si-a cerut scuze, insa ma scoate din minti cand il apuca nervii.

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Tell your children what to do, not what to be. They already are something-themselves"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Iubitelor va multumim ptr aprecieri
Cleo hai ca fac acum cateva poze dar cu telefonul ca aparatul e descarcat, ok?
Lorich nu papa nimeni kinderi, n-am nimerit de fapt deloc (o data am primit, o data am cumparat) Strumfii mi-i aducea Iuby de cate ori iesea din tara, dar acum am gasit magazin in Mall Cotroceni si mai cumparam de acolo cate unul cand mergem pe acolo. Mai am si la servici pe strumfita cu bebe strumf (roz) in brate

YLARI

EVA mea

ticker

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Cleo, sincer ma mir ca e asa bine pt ca eu am o secretie acum...Hmmm. Data trecuta in noiembrie cind am facut penultimul papanicolau imi iesise proces inflamator in evolutie, l-am tratat atunci cu niste ovule preparate in farmacie, dupa reteta data de dr.Deci fa tratamentul si va fi bine, si eu atunci am pus vreo luna ovule, imi iesisera pe urechi...
Sper sa fie bine si ARNul.Ma bucur, dar totusi astept sa vad cum e si asta.

Hai ca am chef de vorba acum.

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

WOW, YLARI, ce cosulet superb de flori! Sunt verde de invidie! Desi , nu ma plang, am primit 1 mil si mi-am luat o crema antirid pt ochi de la Vichy si mi-a oferit si un martisor reprezentand un soare, cica sunt soarele lui. Dar nu mi-ar fi displacut deloc un buchet superb de flori. :nu prea imi ofera flori

ALI, mami de Vlady si 24+ cu Luca

Mergi la inceput