LMA - Albinute & bondari de mar-apr '07 (135)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Nu esti departe de realitate



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

multumi' de cafea! eu acu' abia pot raspunde la provocarea de dimineta.

rein , multumesc ptr oferta muzicala, nu ma supara daca o ntovaraseai cu doua vorbe despre voi, ca tanjesc adesea.
cu incantatia aia, am fost cu gandul pe aproape, ca i am zis azi norei sa ne rugam la soare, poate l induiosam sa apara.

oooh, ce primavara, ploua si e mohorat de ti vine sa te pregatesti de toamna, s alergi dupa gogonele, castraveti si borcane cu capac.
am niste ghiocei infloriti in curte de la anul nou si casa plina de flori de sezon de la ziua norei. sint singurele care dau semne de regenerare telurica. in rest, nici pisa nu iese din garaj, isi continua hibernarea la caldura.
laures, te recunosc, tu esti. cred ca erai un pic ratacita. nici edi nu se dezminte. la fel de istet si precoce.
are si nora mea niste expresii cu care ne amuza, gen: vrei sa mananci x? poate ca nu, zic ea. sau: se intampla ceva ciudat aici(se auzea un pescarus pe afara). fireste, cu figura teatrala, destul cat sa te umfle un ras...
elyanne, bietii de ei. poate e ceva viral, daca au amandoi problemele alea bucale. nu ma pricep nici eu la de astea, stiu doar ptr stomatita(afte) ca se pot face clatiri cu apa cu bicarbonat de sodiu. dar decat sa inghita, mai bine nu te risti.

sanatate la toti!



mama de papusha si cateodata balaur, Nana
Asa creste o fetita

[url=http://lilypie.com][/url]

norah

Everyday is the right day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana69 spune:

In primul rand multaaaaaaaaa sanatate si fericire tuturor copiilor care au implinit sau vor implini 3 ani. Nici nu stiu cand a trecut atata timp.
Eu n-am mai avut sub nici o forma timp sa intru pe forum, nu mai stiu ce s-a mai intamplat cu copilasii cum au mai evoluat si nici ce trasnai au mai facut.
Cred ca toti copilasii sunt tare draguti si scumpi.
Cezara e din ce in ce mai obraznicuta dar e tare scumpica si numai trasnai ii vin in cap si o innebuneste pe bona cat sta cu ea.
Elyanne, Cezara a avut si ea ce spui tu ca au baietii tai, adica eu cred ca au herpangina si au facut de la un virus care produce herpes-ul si i-a trecut cam intr-o saptamana dar in perioada asta nu a mancat nimic doar apa reuseam sa ii dau cu seringa.
Cezara a facut si injectii atunci cu gentamicina si a luat niste vitamine ca i-a scazut foarte tare imunitatea si a luat si niste Septilin pt. cresterea imunitatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Bun gasit doamnelor si o primavara frumoasa!

In primul rand vreau sa urez micutilor sarbatoriti in ultimile zile La Multi Ani, sa cresteti mari si sa va bucurati parintii pe mai departe!

In al doilea rand vreau sa va multumesc pt urarile adresate Sophiei, sunteti niste dragute. Noi am marcat ziua printesei doar in familie, cu parinti, bunici si matusi-unchi. Petrecerea mare va fi sambata, asa ca promit poze in weekend. Sophia a fost o draguta, si ii place taaaare mult sa fie in centrul atentiei. Au sarbatorit-o si copiii la gradinita, asa ca a avut o zi foarte frumoasa. Si vremea a fost minunata ieri, cu mult soare si adiere de primavara.

Stefimic, felicitari pentru fetita, sa va traiasca si sa va incante viata!

Eliana, imi pare rau ca baietii sunt bolnaviori in ajunul zilei lor. Poate te ajuta informatiile din linkul de mai jos:
http://www.terapii-naturiste.com/calivita/afectiuni-tratamente/afte-inflamatii-ulceratii-cavitate-bucala.htm

Toate cele bune si pe curand,


Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia - 1 martie 2007

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Vreau sa urez si eu cu intarziere (motivata),
LA MULTI ANI, SANATATE, FERICIRE SI TOT BINELE DIN LUME
tuturor prichindeilor care si-au aniversat a treia primavara!

Catalina, sa iti traiasca printesica si sa ai parte numai de bucurii din partea ei!

Insanatosire grabnica tuturor bolnaviorilor!


Am lipsit motivat din lipsa de calculator, caci au venit hotii si au plecat cu ele acum 2 saptamani. Au spart geamul ziua pana in amiaza si dusi au fost. Asta e, noi sa fim sanatosi!


Noapte buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Inainte de a purcede la treaba vreau sa urez La multi ani cu sanatate puiutilor care au implinit 3 anisori:

Luca
Tudor Stefan
Sophia Antonia
Elias si Simon
Teodor Daniel
Andrei si Mihai
Brianna Elisabeta


Rein iti multumesc din suflet pt mesaj,esti o dragutza,ca intotdeauna,din pacate vodafonul meu e cam tampit si nu-mi da voie?!sa trimit mesaje

Laura multa sanatate Edutzului.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

La multi ani fericiti , voiosi si sanatosi pentru toti aniversatii !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

buna dimi

poftiti la cafea

repede repede pana nu plec la lucru

La Multi Ani Andrei!
La Multi Ani Mihai!
La Multi Ani Briana Elisabeta!


Pisi... sunt eu , cam ratacita in ultima vreme dar promit sa imi revin

acum momentan ma lupt cu o durere de spate de am impresia ca ma rup in 2 de la mijloc.

sa va mai zic cate ceva despre Edy ..e fan Michael Jackson, il recunoaste oriunde si sta nemiscat pana se termina melodia atent la toate detaliile din videoclipuri.
si mai e fan Popeye Marinarul, e asa o figura trebuie sa il filmez sa va arat, isi baga mana in bluza la san cica scoate o cutie cu spanac o mananca si apoi arunca peste cap cutia si are muschi si e gata sa o salveze pe Olivia ( alias EU)..Tot eu tre sa joc si rolul lu` Alba ca Zapada si el e piticul Mutulica sau Printul ( depinde de el) luam povestile la rand si el alege care ce sa fie.
pot sa zic ca ii merge mintea si la bune dar si la prostioare si aseara "ne certam" eu cu el sa puna mama sa isi stranga jucariile din sufragerie ca daca nu, le fac vant la tomberon si el :nu ca e prea obosit, poate ca le stange tati, poate ca le strange maine(il foloseste foarte des pe "poate")si atunci suparata i-am dat un ultimatum..daca pana desfac patul nu le-ai strans zboara la gunoi!( scurt si cuprinzator)
la care el posomorat se pune le strange , sotu ma tot pasaia din sufragerie si radea de mutrisoara lui vine Edy fuga in camera si imi zice :"
- hai sa vezi ca le-am strans pe toate, nu a mai ramas niciuna pe covor.VEEEEZIII...POT SA FIU SI BAIAT CUMINTE!!!! ACUM DA-MI UN PUPIC!!!

VA PUP

mai intru deseara daca am timp.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Mihai & Andrei

Rein, draga mea, m-a bucurat asa de mult mesajul tau.. am sperat ca te-ai intors.

Sunt tot acasa cu Giulia desi n-a mai facut nici un puseu de febra de luni si nici macar nu i-am dat nici un antipiretic. Tuseste, dar nu foarte urat, ieri am fost totusi la doctor cu ea pentru un control, mai mult pentru ca n-a mai vazut-o de 6 luni. I-a prescris doar un sirop de tuse. Doar ca eu mi-am luat deja concediul medical si nu mai am ce sa fac, stau acasa saptamana asta.
Data fiind situatia incerc sa o "savurez" pe Giulia. Imi da perlute pe banda rulanta. Dupa "ziua termometrului" mi-a mai spus ca o "doare durerea" si ca a desenat o "dificeala".

Apoi am facut eu o gafa de zile mari...l-am tuns pe capcaun cu masina de tuns (cum fac de ani de zile) si am tinut gresit aparatul si l-am tuns aproape la 0 si si inegal . ASa ca am un capcaun tuns la 3 mm...dar cu dungi. Nu va puteti inchipui ce suparat a fost. Si eu...ca sa-l mai consolez - dar indirect, ca nu statea de vorba cu mine - trimit copiii la el. RAul ii spune, dragut cum e el " tata nici nu esti CHIAR ASA DE CARAGHIOS" iar fata lui tata, dulcica taaree " eu nu stau langa tine pe pat, eu stau pe fotoliu, ca esti tuns si nu te iubesc" "eu nu-l iubesc pe tata ca e tuns" si cireasa de pe tort "Raaaauuul....tata e tuns ca un batran, CA UN PROST" .

Eu m-am spovedit pe mess unor "prieteni" ...drept care ne-a apucat ora 1 noaptea cu dedicatii muzicale AC/DC Razor's Edge, cu telefon de la prietenii nostri din Spania care vroiau sa-i puna in background sunetul masinii lor de tuns ...ca o consolare cred , cu stimabila domnisoara Ane care ne sfatuia la o peruca blonda, si cu mirobolanta Iunia care ma sfatuia panicata sa nu cumva sa ma apuc sa-l tund si in alte locuri.....ca se poarta luuuung. Apoi ieri pelerinaj....prietena mea a fost in stare sa mearga in fata la sala de sport unde avea Raul baschet - stiind ca merge Calin dupa el - pentru ca sa vada minunea. M-a sunat apoi dezamagita "nici nu e asa de caraghios tuuu, am crezut ca pot sa rad una."
Empatie in cel mai inalt grad.

Doresc sanatate la toti dragutii vostri mici.

A, era sa uit, am admirat domnisoara Anastasia in albumul de 3 ani. Vad ca fetele sunt foarte "printese" anul asta, cu fustite din voal..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Neata!
Laura, e un scump Edy cu replicile lui.
Kitty esti de coma....si spune-i sotului ca parul creste. Bine ca nu i-ai taiat chestii care nu mai cresc De asemeni Giulia este foarte simpatica, doar seamana cu mama ei
Am admirat si eu o frumoasa domnisoara in albumul de 3 ani si astept cu nerabdare si alte aniversari fotografiate. Asa as vrea si eu o fetita...dar mai asteptam un pic.Nu stiu exact ce asteptam dar trebuie
Ne-am mutat si noi in casuta noua, dar inca nu am net acolo asa ca mai intru printre picaturi de la servici, sa imi fac un obicei si sa nu mai lipsesc asa de mult de pe forum.
George e la faza in care repeta tot ce aude, nu stiu de ce vorbeste asa de greu...mai ales cand vad alti copii de varsta lui care vorbesc atat de bine.
Nu spune propozitii cu cuvinte de legatura, spune doar cuvintele principale. Totusi mai astept sa vad poate isi revine la gradinita.

La multi ani piticilor sarbatoriti astazi.



Luminita, mami de ingerasul mult iubit George Catalin
Povestea minunii noastre in imagini,
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0" target="_blank">19.03.2007

Mergi la inceput