LMA - Albinute & bondari de mar-apr '07 (135)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

LA MULTI ANI, SOPHIA!
LA MULTI ANI, TUDOR

Va doresc tuturor o primavara calda si plina de bucurii!

Kitty, multa sanatate Giuliei!
La fel si Mariei de Tzuna
A aparut si pe aici soarele, mai seamana a primavara
Stefimic, te steptam cu vesti despre bebelusa.

, fug la treburi.

arissa - mamica Mayei - 18.03.2007
Vine doi! 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

hei hei!
Va era dor de mine?

Sa felicit si eu martisoarele noastre dragi :

La multi ani Sophia!
La multi ani Tudor!

Cred ca deja ati petrecut nu? Sunteti obositi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

O primavara minunata tuturor

imi cer scuze ca nu am mai apucat sa intru , si le urez tuturor albinutelor si bondareilor care au implinit 3 anisori (Doamneeeee, cand a trecut timpul asta?) sa aiba parte de o viata fericita, plina de realizari si sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

buna seara tuturor...buna pt cine se poate

pt mine nu e buna , sunt obosita, Edy VIRUSAT!, asa scurt 2 "siroape", sprey nazal ca e cam infundat, si pt ca nu prea vrea sa dispara febra ( a inceput sambata ) ia si eferalgan, pofta de mancare cam scazuta, putin matzait, cu ochisorii cam tulburi.asta e scapam si de asta, noroc ca e tata liber pana miercuri si dimineata il duc la ai mei seara il iau.i-am luat azi de la farm. naturista solutie/sirop nu stiu cum sa ii spun de "Propolis cu ceva amestec de salvie" pe care il amestec cu putina miere si ii dau cate o lingurita de 3 ori pe zi, eu una nu as bea( nu ma incanta deloc gustul) dar Edy bea fara probleme.

cam atat despre noi

uram si noi:"LA MULTI ANI TUDOR STEFAN SI SOPHIA ANTONIA!"

SI ACUM LA SFARSIT DE 1 MARTIE VA UREZ SI EU O PRIMAVARA FRUMOASA SI VA TRIMIT CATE UN MARTISOR VIRTUAL SI CATE O FLORICICA.

Sanatate si Giuliei!

am vrut sa mai zic cate ceva dar am pierdut sirul ideilor...sunt prea obosita azi, poate maine dimineata dupa ce beau cafeaua si Edy ma trage de pantaloni sa il las pe el la calculator ca vrea la Donald.

va pup si va doresc o seara placuta.



completare...Edy la mine in brate acum 1 minut isi prinde fata in maini( care arde de la febra) si zice:

"sunt necajit ...sunt necajit ca sunt bolnav!"




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Buna doamne dragi si domnisoare pentru voi toate!!!

Sanatate Mariei, Giuliei si lui Edy (sper ca nu mai sunt si alti bolnaviori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

La multi ani tuturor albinutelor si bondarilor nascuti in primavara anului 2007!

Felicitari Stefimic, sa fiti sanatoase si fericite!

La multi ani Doamnelor, va pun de martisor o selectie pe inima mea, merita cu volum maxim (asta in rol de incantatie poate se indura primavara sa incolteasca):

www.trilulilu.ro/puicav/4b5c6d008fe382" target="_blank">Primavara lui Tudor Gheorghe
www.trilulilu.ro/leomtin/deed3df8183433" target="_blank">Primavara Mihaelei Mihai
www.trilulilu.ro/Ceruleum/af27bfdf72d293" target="_blank">Primavara Margaretei Paslaru
www.trilulilu.ro/leomtin/5188d1eb852903" target="_blank">si a Mondialilor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

buna dimi

hai la cafea repede repede

La Multi Ani sarbatoritilor de azi!

si acum am observat, am uitat aseara sa urez sanatate Mariei.


si sa va zic acum ca am mintea mai limpede, ieri am fost cu Edy la Dr si daca tot ne-am nimerit acolo Dr a zis sa il si cantareasca si masoare ca acusi facem 3 ani.
deci imbracat avea 15,900 kg..Dr a trecut in fisa 14,500 kg si a zis sa nu imi mai fac griji ca e slab ca el e bine mersi in grafic inca e cu 5 cm mai inalt( decat in tabel) are...100 cm. ..."deci a implinit frumoasa inaltime de 1 m."

a invatat cuvinte noi...nu stiu de unde le-a auzit de ex de vreo saptamana ne tot bate la cap cand nu stie ceva cu :" HABAR NU AM!"orice il intrebi si nu stie/nu vrea sa raspunda zice :Habar nu am!

aseara imi zice:

eu te am pe tine...tu esti mamica mea!
tati o are pe buna Iulia!
si tu..pe buna Ani!
FIECARE CU MAMICA LUI!

Logic!

de unde le scoate chiar nu stiu.dar are obiceiul de a le arunca exact atunci cand nu te astepti si te lasa perplex.

va doresc o zi frumoasa.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:



solutia aceea de propolis de care ziceam aseara e de la "FAVISAN" si se numeste PROPOLIS solutie apoasa( produs natural) contine propolis, coaja de salcie si apa purificata.e bun pt:imunitate scazuta, boli infectioase, hemoragii, inflamatii, gerontologie, anorexie, denutritie, ulcer gastric, diabet, hipercolesterolemie, tumori.Nu contine alcool.

aseara am scris aiurea .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuulti ani sarbatoritilor de pana acum!

Stefi felicitari! Asteptam sa ne scrii doau vrobe, poze


Am cam tras chiulul in ultima vreme... dar e tare greu cu timpul...
De vineri, baietii mei s-au hotarat sa faca o viroza... ca sa nu ma invat prost, sa-mi aduc aminte cum e... si ca sa stie o treaba de ziua lor... A inceput Andrei de joi seara, iar de aseara si Mihai
In plus, cred ca de la febra mare (40) au facut si niste afte / herpes... imi arata mereu ca-i doare in gura... iar Andrei are si cateva bubite pe /langa buze... au aparut pe rand, cate una pe zi Iar acum si Mihai imi spune ca-l doar ein gura... pe buze inca n-are nimic... In afara de glicerina, habar n-am cu ce sa le dau... Mi-e asa mila de ei... nici nu pot manca orice, cum trebuie, probabil ii ustura.





Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna dimineata!

elyanna te-am visat azi noapte. era in masina cu teroristii, toti 3. tu conduceai si teroristii tipaaaaauuuu.

sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput