Viata vesnica

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ica 1975
Nu va faceti griji ce veti face in eventualitatea prelungirii vietii, nici nu cred ca se doreste asa ceva. Personal, cred ca nu e ptr oricine, deja se incearca introducerea ideii ca poluam prea mult, noi astia care nu suntem genii si care nu facem parte din anumite cercuri

Ai postat o expunere trunchiata a discursului lui Bill Gates. In realitate omul a sugerat ca populatia poate fi redusa cu 15% prin vaccinarea numai a utilizatorilor de Linux si Mac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Ica, Bill Gates se refera la faptul ca atunci cand aduci vaccinuri in lumea a 3-a si copiii nu mai mor de chestii banale scade natalitatea pt ca parintii nu mai anticipeaza moartea copiilor si nu mai fac 10-15 sperand sa traiasca cativa, fac 1-2 care o sa supravietuiasca sigur.

Acelasi argument la oferit o alta doamna ce a prezentat la TED o metoda de a incapzi prematurii din tarile care sunt prea sarace sa isi permita incubatoare.La fel, traind copiii, parintii nu mai fac 10 ca nimeni nu cred ca vrea 10, doar ca asa spera ca vor supravietui 1-2 si de multe ori supravietuiesc mai multi hence the overpopulation.

Adriana 13w si Aidan Alexander - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput