"Dovlecei de sept-oct 2009 *96* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns techila spune:

of, raportez si operatiunea "banana esuata"....

mai am maine sperante la mango, dar mici sperantele....ca doar n-or putea sa manance mango cat pentru toate mesele unei zile intregi. prevad asa...ca niste siroape...daca de vorba buna nu vor...

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent ************ nasterea a doua putze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Felicitari fetelor de 1 Martie! Sa aveti o primavara frumoasa!

Techila...Isabela multumeste de martisor si ii pe amindoi baietii! Si io zic merci de martisor mortala ca de obicei. Eu banana o fac tot pe razatoarea de sticla si o diluez cu lapte...Isabelei ii place. Sper sa ai succes cu mango!

Am citit tot si multumesc fetelor care au lasat ghiocei, dedicatii muzicale si martisoare...sunteti toate deosebite !

Am vazut si poze de Iri si Brucu...frumosi si eleganti. Si maricei!
Eu am o zi super...fix azi s-au gasit vecinii sa ne inunde...asa ca stau cu mopul in mana si jelesc cind imi vad peretii de la baie si de la living uzi! Si de abia la 5 au venit cei de sus sa isi inchida apa de la vana!!!!!!
Mai trag o tura de mop si revin

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

of, raportez si operatiunea "banana esuata"....

mai am maine sperante la mango, dar mici sperantele....ca doar n-or putea sa manance mango cat pentru toate mesele unei zile intregi. prevad asa...ca niste siroape...daca de vorba buna nu vor...

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent ************ nasterea a doua putze

Offf Doamne nu as vrea sa fiu in pielea ta....insa, din ce in ce mai mult cred ca asta e stilul lor si vei avea de tras ceva cu asta.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Hello,

Am fost la medic, a zis ca e spre bine si sa continui cu Exomega iar dimineata si seara s-o dau cu Lipikar (mi-a dat ea o mostra sa vedem cum merge). Nimic altceva!
I-am spus si de temerea mea legata de eventuale alergii cand va incepe diversificarea si mi-a prescris un antihistaminic si o crema cu cortizon, Locoid.

Asa ca mergem mai departe!

Ramona, multumesc pt raspuns! In afara de Trixera, uleiul hidratant de baie si crema cu cortizon folosesc aceleasi produse. O alaptez si de vreo 2 saptamani am grija ce mananc (desi dermatologul a precizat ca nu are legatura). In rest, respcet aceleasi reguli ca si tine!
Off, am rabdare si trebuie sa-i dau de cap.

Techila, nu te dezici!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

aoleo techila, rau imi pare de "banana esuata". chiar abia asteptam sa vad ce zic micutii si speram sa "te scoti". mai, nici nu stiu cu ce sfat sa iti vin in ajutor. imi imaginez cat te consumi. stiu ce inseamna sa te rogi de pui sa manance si cata necajeala te incearca.
incearca pana la urma cu siropelul ala. trebuie sa reusesti pana la urma.

dar nu te-ai gandit sa luati si o pauza de diversificare si sa reveniti mai apoi? ma gandesc ca poate nu au fost pregatiti pentru pasul asta.

azi au papat ceva?


h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Off ma Techila, cred ca e atat de stresant sa nu manance puii nimic.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

aoleo techila, rau imi pare de "banana esuata". chiar abia asteptam sa vad ce zic micutii si speram sa "te scoti". mai, nici nu stiu cu ce sfat sa iti vin in ajutor. imi imaginez cat te consumi. stiu ce inseamna sa te rogi de pui sa manance si cata necajeala te incearca.
incearca pana la urma cu siropelul ala. trebuie sa reusesti pana la urma.

dar nu te-ai gandit sa luati si o pauza de diversificare si sa reveniti mai apoi? ma gandesc ca poate nu au fost pregatiti pentru pasul asta.

azi au papat ceva?


h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


facutaram si pauza de diversificare...nici lapte nu leconvine. e clar ca nu vor nimic, nu au pofta de mancare cum ar trebui. isi lipesc buzele si nu mai e nici o sansa de bagat ceva in gura...nici lingurita, nici bibe...

dar nu e bai...o sa am si eu rabdare ca fraguta cu DA

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent ************ nasterea a doua putze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Hello,

Am fost la medic, a zis ca e spre bine si sa continui cu Exomega iar dimineata si seara s-o dau cu Lipikar (mi-a dat ea o mostra sa vedem cum merge). Nimic altceva!
I-am spus si de temerea mea legata de eventuale alergii cand va incepe diversificarea si mi-a prescris un antihistaminic si o crema cu cortizon, Locoid.

Asa ca mergem mai departe!



...sa dea DD sa fie bine. imi place medicul asta la care mergi.
n-am mai auzit de lipikar.



h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

2 martisori pentru voi
http://family.webshots.com/photo/2451638490105803459XFvaya

si poze de la concursuri
Revin mai tarziu

Mami ultra-fericita de Matei Aram si Luca Ezram (31.07.2009)
hi5
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Hepilica, nici eu auzisem de crema, doc avea o cutie de cremutze si mi-a dat-o s-o incerc. Este facuta de La Roche Posay si este recomandata tot pentru pielea foarte uscata.
A insistat ca nu e pe fond alergen ci ca este o deficienta a pielii..nu produce suficienta grasime.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput