"Dovlecei de sept-oct 2009 *96* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Techila, special pentru tine si promit ca mai pun cu ele : ANIMALELE

PS: scuzati off-topicul.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

Stiam eu ca am uitat ceva,LILIAC multumim de martisor si ii multumim si lui Tudorita pentru el,galant baiat de mic
Acum sa va servesc si eu cu un tiramisu si sa ne vedeti sportiv si cum ne diversificam

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit


La multi ani mamei tale, sa fie sanatoasa si sa se bucure pentru familia minunata pe care o are in jurul ei!

Multumim de tratatie, tiramisu arata ff bine.
Iri este un dulce si cat de mult a crescut! Imi place la nebunie cum rade in filmulet. Si ce sportiv are mama, adidasii sunt ff frumosi, m-au dat gata S-a acomodat cu scaunelul? Vad ca sta destul de comod. Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Neata!!!
La multi ani de Martisor, si o primavara minunata va doresc

Azi la 7 mi-a dat trezirea, am un sooomn

Citesc din urma: si eu l-am tuns pe Loris, ca ii crescuse parul lungut si aiurea...asa ca imediat am bagat masina de tuns. Adica ce superstitii, de ce sa nu ii tundem?? Oricum, nu ma iau dupa ele...
liliac, ce tare ai fost cu baia


Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Primavara ar trebui sa ne innoim sufletele,sa devenim mai buni,mai fumosi.Noi,mamicile,inflorim pe zi ce trece deoarece avem mugurasii nostri care ne fac din fiecare zi o primavara.Va pup dulce mamicile mele dragi,sa stiti ca si mie mi-ati devenit indispensabile,de multe ori mi se intampla sa adorm,sa va visez si sa ma trezesc cu gandul la voi.
Alex sa te intremezi,sa ai putere sa nu-l sugrumi pe meserias ana isi termina treaba,si sa de-a DD ca finalul sa fie cum sperai tu.Multumim de urare
Ellenuta si eu o admir pe Elena,desi are doar 20 de ani este deja mama pentru 2 fetite si mai vine un bebel.Are suflet mare,asta stiu de mult pentru ca am crescut impreuna.De ajutat nu prea avem cu ce sa o ajutam,are de toate,poate doar cu ceva sprijin moral,si sfaturi referitoare la legi care o pot tine departe pe mama naturala de Anutza.
Crocodana eu l-am pus pe burtica pe Paul de la o luna,asa se simtea el mai bine,asa doarme de atunci.Foarte rar doarme pe spate,si atunci doarme rau,se terzeste din 10 in 10 minute.Nu inteleg cum doctorii astia in loc sa iti alunge piticii aduc tot mai multi,ca doar este loc in mintea mamelor de mii de omuleti fiecare cu cate o ingrijorare in mana.
Fragutza ca ai adormit copilasul bine inainte,sa fii sigura ca nu se trezeste.
Techila asta este preferata mea,pana si sotz care este mai serios,asa a izbucnit in ras,si a zis ca esti nitel mai "tzacanita" decat mine,in sensul bun,bineinteles.
Mada La multi ani mamei tale,sa fie fericita si iubita,sa fie sanatoasa ,ca asta este cel mai important.Pup si petrecere frumoasa.Saeu'mana pentru tiramisu !


Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian...Paul si mamica lui
fetita,bucalata;despre .fetita.bucalata
Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Buna dimineata, primavarå!!( la voi, ca la noi ninge ca in povesti)

Va multumesc din suflet fetelor pt cuvintele de incurajare..

Azi suntem bine..Fårå febrå..doamne ajuta så nu se intoarcå!!

[]La mule lunite , scumpa mea Ebru!!

Uite cum s-a pregatit Brucu pt ziua ta!!

Mådå multå, multå sånåtate tatalui tau si La multi ani pt mami tau!!

daca spuneai ca a facut putina febra atunci så stii ca e sigur e vreun dintzuc..Al meu a avut febra prea mare cica pt a fi dinte , dar nu e imposibil..Azi nu are dinti.

Liliac multumim de martzisor!!E foaarte frumos!!

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Dragelor..va doresc din suflet o primavara minunata! cu ghiocei, soare si multa dragoste!



Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Neatza!

Primavara frumoassa, dragelor!

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Salutare!

La multe lunite inainte EBRU!

La multe lunite inainte RAISA MARIA!

La multe lunite inainte THEODORA IOANA!

La multe lunite inainte PAULICA FARA FRICA!



Alex - pozele sunt SU-PER-BE!!!!! M-am indragostit de puii tai blanosi. Sa-ti traiasca. Hai, ca poate va pun si eu niste poze cu ciobanestii mei tacaniti. Trebui sa am timp sa le caut, ca sunt pe niste DVD-uri salvate.

Fragutza - da, doc mi-a zis sa-i facem analizele de sange la 6 luni, asa ca le vom face cand mergem la vaccin. Si o sa-i fac si analizele urinei. Doc imi spusese de analizele urinei pe la 4 luni, cand nu prea lua in greutate. Zicea ea sa nu cumva sa aibe vreo infectie urinara. Eu, tare mirata, i-am spus ca daca ar avea infectie probabil ar avea si dureri, ar plange, ne-ar da un semn. A zis ca nu-i neaparat. Mi-am amintit atunci ca eu, la inceputul sarcinii, am avut infectie cu e-coli si am depistat numai in urma analizelor. Nu aveam nicio durere, nimic care sa-mi atraga atentia. La maternitate, dupa ce am nascut-o, le-am spus ca ar putea exista riscul de infectie si pentru Maia si i-au facut imediat analizele si a fost totul ok.
Bine, nu i-am facut analiza urinei Maiei la 4 luni, dar acum o voi face.
Ref temerea ta cu diversificarea si DA, mai sfatuieste-te cu doc. Cert este ca va trebui sa incepi cat de curand. Eu sunt PRO alaptare exclusiv pana la 6 luni daca puiului ii merge bine si tare m-am bucurat pentru Natalia (pentru mine e cel mai frumos exemplu si stiu cat te-ai chinuit la inceput ), dar cred insa ca dupa 6 luni se impune diversificarea, pe langa alaptare. Cred ca continuarea alaptarii exclusiv dupa 6 luni e o varianta extrema. Uite, poti incepe ca Liliac cu suculet de mar, cate-o lingurita..., suculet de morcov (daca va vrea, ca Maia mi-a spus ferm sa nu mai vin cu d-astea la ea), alimente d-astea fara riscuri si evident continuat si alaptatul.
Eu zic sa nu-ti fie teama. Atata timp cat alegi cu grija alimentele si le ocolesti pe cele alergene sau pe cele asupra carora planeaza vreo indoiala sau sunt controversate, vei fi in siguranta.
Ia-o usor, nu te grabi si fa-o cu calm. Nu tb sa inceapa sa manance de toate maine.
Eu pana la 6 luni mai am de introdus para. Nu introduc nimic in plus fata de ce mi-a dat pediatra si mi se pare de bun simt schema ei si adecvata. Poate ca mai sunt alimente permise la varsta Maiei, da' ce sens are sa ma grabesc? De ce ar trebui sa le introduc asa de-a valma? Voi fi mai fericita daca vad ca mananca acum de toate? Cu ce riscuri pentru viitor? Eu o iau usor, usor. Si oricum, astia mici, sunt destul de reticenti la gusturi noi, la mirosuri noi... nu-i chiar asa cum s-ar crede.
Te inteleg. Cred ca toate fetele de aici am avut emotii la inceputul diversificarii, dar usor, usor incepi sa stapanesti aceasta "stiinta". La tine se mai adauga si aceasta temere cu DA, tocmai d-asta culege info de la pediatru si dermatolog.
Te astept cu vesti, mami iubitoare, de la dermatolog azi si o pup pe Natalia dragutica.

Selen - de vreo 3 zile folosim si noi o crema de corp cu extract de galbenele de la Topfer. Mi se pare ok. E pentru piele uscata si sensibila. Miroase naspa (ca toate astea de la Topfer) a tinctura de propolis . Contine unt de cacao, extract de galbenele si glicerine vegetale. Nu are coloranti, conservanti, parfum, odorizanti ...si alte d-astea. Imi place. Urmaresc reactia Maiei si daca totul e ok, vom continua cu ea.


h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

La multe lunite, Raisa!!! Sper så fie totul bine cu voi!

O primavara frumoaså va doresc!!

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Buna dimineata mamici de dovlecei!
A venit primavara si ne-am mai scos si noi putin capetele pe forum, ca sa stiti ca mai traim, desi cu intermitente.
Sa va fie frumos si bine si sa va bucurati de zilele frumoase care speram ca vor veni.
De acum inainte nu mai innebunim noi in casa si lasam www.youtube.com/watch?v=9VfW0B1YP7w" target="_blank">sa innebuneasca salcamii. (Asta este dedicatie pentru voi din toata inima!)

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput