"Dovlecei de sept-oct 2009 *95* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Mely ce simpatica esti tu cu avocado asta . Si sa stii ca si io-s la fel . M-am dus, l-am pipait, l-am mirosit, l-am cantarit in palma, l-am pus in cos...si-apoi m-am razgandit. Am zis ca daca-i vreo porcarie ce aleg eu (ca nu ma pricep) si il arunc, apoi prind aversiune fata de el si nu ma mai ating in veci. L-am pus frumusel la loc pe raft . Asa ca mi-am propus ca prima data cand o sa cumpar...sa ma duc cu cineva avizat
Moama ce bunatati gatesti tu acolo, fata draga! Bai, mi-era mai bine cand erai in sesiune..doar trebuia sa tin pumnii, sa zic o rugaciune...nu sa dau cu servetelele pe tastatura plina de bale . Deh, mi-s in etate...



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

Ioi ce grasunel a fost Alexandru si tot un ftumos

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit


Seamana cu ma-sa ...multumim frumos


P.S. la partea cu "grasunel" m-am referit
Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Anomis,uite aici.De cand a inceput sa mearga de-a busilea si apoi in picioare,se observa ca e mai inalt si mai slabut

Noapte buna celor care au plecat la somnic

Liliacule,

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."



Mely, multumesc frumos
Alex e un dulce, si a crescut asa de frumos.
Hai ca mi-a mai venit inima la loc si piticu a mai luat una

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Seara buna, fetelor!

Uite, Ralukule scriu acum special pentru tine !!!
prea tare raspunsul tau pentru vis-a vis de cine cu cine interfereaza

Sunt nerecuperata, incerc sa mai arunc cate-un ochi din cand in cand pe la voi sa vad care-i atmosfera, ma prind pe parcurs ce si cum stau lucrurile, imi propun sa scriu cateceva...dar ziua asta ar trebui sa mai aiba macar vreo 4-5 ore-n plus ca sa fac majoritatea lucrurilor pe care mi le propun. Nu exagerez si spun ca as vrea sa le fac pe toate.

Nici nu stiu ce sa spun mai intai si mai intai...

techilo am vazut ca tu esti tare necajita cu mancatul bb-ilor. Iti dau o veste proasta, din pacate : nici n-o sa fie papaciosi, poti tu sa te pui de-a in cap! Asa sunt unii copii. Eu am trecut prin multe plaje de vitamine, peritol, lasat nemancata, fructe tot timpul la indemana, in sertar pus tot felul de "gustarici"...Cand era mica...stiu ca faceam/pregateam cate min 5 feluri de papa in speranta ca ceva-ceva va papa la un moment dat. Toata viata de mama mi-am petrecut-o intre mesele copilului. Nu vreau sa te sperii ci doar sa te provoc sa iesi din starea de stres in care te afli si sa iei lucrurile mai cu lejeritate. Bucura-te de fiecare lingurita indesata in gurita lor...
Cand nu mai poti sa strigi sa-ti mai dau solutii pe sub masa, cu teatru de "maimute", cu povesti cu trenulete (lingura pe post de vagoane si se incarca cu marfa si merge la depou), cu modele de senvisuri, tot ce vrei sa stii in domeniu...
Oricum, te inteleg atat de bine si empatizez cu starea ta.
Eu nu mi-am inchipuit sa existe copil care sa reziste 3 zile si sa nu ceara de mancare...dar EXISTA!

Anomis de ce zici tu de Dinu ca e prea gras? Se rezolva prin alimentatie si mai tarziu prin sport. Trebuie sa ai grija sa nu pape porcarioare si apoi, cand mai ceste un pic...pai sa te tii tu in forma sa poti sa fugi dupa el. Daca va fi un copil mai putin agitat iti propui sa faci miscare zilnic, cu stabilit de obiective: hai sa vedem cine ajunge primul acolo, hai sa vedem cine face mai repede 10 sarituri, etc...

mada orice-ar fi, ii doresc multa, multa sanatate tatalui tau. Sunt convinsa ca este un om minunat.

Cu razatoarea de sticla...exact aia prezentata in link pe-aici o am si eu (si ea e 5 ron si io am dat 7,5 ) Azi i-am servit cavalerului un mar ras...de gust. Target: 5 lgt. Sa-mi smulga lingurita din mana!!!! Sorbea din varful buzelor atat de frumusel...si-a papat curat. 10 lingurite (adica doar vf de la lgt) dar ar mai fi vrut. Asta o sa pape si ce n-a papat sor'sa la viata ei. Doamne-ajuta!!!

Oh, ma duc sa ma delectez cu niscaiva pozici de pe mail...




Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri




Tare mult ma bucur sa te vad. Multumesc frumos de incurajari.
Pentru toata nemancarea Andrei va papa Radulescu, de data asta te-ai scos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Lasa,Ralukule ca nu zice fata nik interesant. Doar am vrut asa, sa va dau binete, sa va spun vreo 2-3 vorbulite, sa nu credeti ca ma dau lovita-n aripioare...da' n-am timp, maica, n-am timp !
Va pupilez cu drag pe toate!

Ah, Nela deci te-ai dedat la papucei cu dejtele pe-afara Las ca vine si la noi vremea aia buna, cu 40'j de grade afara...sa vezi atunci trai pe vatrai si-am sa ma duc sa-mi iau slapi de-aia, uite-asa, de-a naibii

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



anomis mai bine ar fi sa nu-mi placa sa fac ... of .. ca uite unde am ajuns ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


nu te-ai ingrasat de la ce gastesti tu.
Tu gatesti bun si care nu ingrasa (exceptand dulciurile)
Ai facut doua fetite superbe, pe care le vei alapta minim
10 luni fiecare si de acolo ti se trage. E cu folos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta


anomis poate il stie uka .. eu le-am facut si am uitat de pe ce site ..

daca vreti sa va uitati .. vedeta

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


inca una inainte sa fuuuuggg la plangaciosul papacios

super pozicile!


Anomis vezi ca scrie la poze: photofunia

Noapte buna

of si ce ciuda imi e ca acum am vazut aci jos ca a intrat Lili si nu mai apuc sa citesc ce zice... pupiiiicciii ca ma decade din rolul de fulga imediat


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)


Sar' mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anomis28


Tare mult ma bucur sa te vad. Multumesc frumos de incurajari.
Pentru toata nemancarea Andrei va papa Radulescu, de data asta te-ai scos


lui Dinu Andrei (14.09)


Mai, cand spui de-astea...baga si-un ptiu-ptiu, sa nu se deoache nu de alta dar mi-e frica de mor si eu cred in babisme de-astea .
Eu recunosc ca asta a fost principalul motiv pentru care Radulescu a venit la distanta mare fata de Andra.
Si lasa-l pe Dinu in pace, nu-l pune de pe-acum la regim! Auzi la ea...ii dilueaza lapticul, ntz-ntz-ntz...


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Anomis,serios,chiar n-are rost sa-ti mai faci ganduri,vei vedea ca odata ce va incepe sa fie mai activ,n-o sa mai fie asa dolofanel

Multumesc tuturor pt aprecierile la adresa puiutului meu cat si celor la adresa talentelor mele culinaresti

Liliacule,Calin e primu' care se bucura ca am terminat sesiunea cine il asteapta acum zi de zi cu bunatati care mai de care mai apetisante? ( a se citi salam ,branza,paine prajita)

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Alea cu pozicile le-am exersat si eu...
Uitati aici: http://www.photofunia.com/

Gata, va pupacesc de noapte buna si pe dovlecei si pe mamici de dovlecei...inchideti ochisorii ca sting lumina!!

Tzoc-tzoc !

Noapte buna dovlecime!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput