LMA!!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**167**

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

Bine v-am regasit!

Eu tot citesc, citesc, dar nu-mi gasesc locul in discutiile voastre ... vorbele mele imi par lipsite de sens iar ideile fade...

Am doua probleme, deloc profunde, ci ancorate bine de tot in real
1.Piti are un gest ciudat de cateva zile...isi inclina capul spre stanga, bagandu-l practic inspre umar...cam cum fac oamenii mari cand ridica din umeri, numai ca miscarea e inversa-capul vine inspre umar.tare ma tem sa nu fie ceva grav...si la noi e un val de gripa sau ce-o fi ca pediatra e "prinsa" si nu stiu cand ajunge sa ne vada.



Cativ ma bucur ca te mai vad pe aici
Cat despre afirmatia ta referitoare la profunzimea ideilor, nu toate suntem pricepute la scris, in categoria asta fiind si eu, dar noi suntem experte la citit, nu?! Asa ca stai linistita, expuneti ideile asa cum simti tu ca pana la urma nu suntem identice, fiecare cu talentele ei si dupa cum vezi avem scriitoare de nota 10 !!

Despre miscarea capului, ce pot sa-ti zic e ca si Alexandra avea intr-o vreme obiceiul sa incline capul intr-o parte si alta ca si cum ar refuza ceva mai nou vad ca nu mai face, deci cred ca e o noua descoperire a Silviei gestul asta





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22Ideea e asa Dr ne-a recomandat din 4-4 ore alternat panadol/nurofen si doar in caz de temp mare novocalmin. Azi la pranz i-am pus novocalmin ca avea temp mare dar acu seara vad ca e mai ok si urmam indicatiile Dr. La 20 i-am dat Panadol asa ca acu la 12 e randul la Nurofen. (nurofenul nu contine paracetamol). Ms ca te-ai gandit la noi Mami de Gazii mica si frumoasa Avem zece lunite
Perfect daca v-a spus dr cum sa faceti! Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Monique, la diaree scrie un plic de smecta pe zi. Se da un plic odata? Sau cum? Ma gandesc daca sa ii dau acum peste noapte sau sa o las pana maine. Ea nu face des, de 2-3 ori pe zi doar, dar cand face e destul de lichid.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

anamariame andrei pana acum a avut numai diareea acuta, nu si ce spui tu. asa ca nu stiu ce sa-ti zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Aoleo, Bianca, nu mai vorbi de ca fiu-meu a facut azi prima criza de urlat taman cand deschideam cutia de durex. E prima data cand ne intrerupe din activitati creative, sa vezi cum plimbam eu in fundul gol copilul prin camera

Pe de alta parte, daca reusesti sa te detasezi si sa privesti cu umor, faze de-astea contribuie mai degraba la intarirea relatiei.



Da si noi am patit acum vreo luna doar ca eram aproape de lansarea rachetei pe orbita si in secunda urmatoare alergam prin casa ba mai mult am mai alaptat de-mi era un frig , brr !! Evident ca nu am mai lansat nimic in seara aceea dar ne-a distrat si mi-a placut sentimentul de un alt fel de intimitate de dupa



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Monique, la diaree scrie un plic de smecta pe zi. Se da un plic odata? Sau cum? Ma gandesc daca sa ii dau acum peste noapte sau sa o las pana maine. Ea nu face des, de 2-3 ori pe zi doar, dar cand face e destul de lichid.


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



pune-i smecta in ceai de menta, si da-i sa bea cate putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica2008 spune:

Diana lupta pana la capat ,atrage-i atentia prin alte metode da-i un mesaj,mail,o scrisoare,biletele pe frigider.Nu gandi din start ca se va sfarsi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Hai ca acu ma stresez in asteptarea orei 24. Dupa cum am zis Dr a spus ca din analizele de sange nu i se pare ca ar fi infectie bacteriana dar mi-ar placea sa mai stiu o parere. Asa ca fetele noastre care se pricep DyanasauDenisamada ce ziceti va pricepeti sa aruncati un ochi pe analizele noastre?

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem zece lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Denisa nu e in Bucuresti...

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Da, acum chiar m-am ingrijorat, am citit pe net despre diaree. Daca tine mai mult de 3 zile sau daca prezinta mucus sunt doua dintre situatiile in care musai tb consultat medicul. Oricum o fac maine, dar imi vine sa ma dau cu capul de podea ca nu mi-am dat seama mai devreme. Si spuneai, monique, de orez cu morcov, dar fata mea mananca, nu se joaca, cum sa o tin eu o zi numai cu asta?Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput