LMA!!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**167**

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Mai face cineva bairamul de 1 an acasa? Ca io fac meniul si mi-ar prinde bine sugestii. Montificabile, da?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)




monica,eu l-am facut acasa...dar meniuri montificabile nush...k io-s in extrema cealalta...foarte extrema...asa k sigur nu ne potrivim....
anyway...am avut piftie,aperitiv(aici am bagat platouri cu branza,cascaval,salamuri,vre-o 3 tipuri,chiftelute de carne si de cascaval,oua umplute cu pate si galbenush,sunculita presata,shunca shunca,rosiisi salate:de vinete si de pui cu morcov si telina si maioneza si porumb,asa si masline oate 3culorile),sarmale,friptura de pui la cuptor cu cartofi natur,si peste(de care nu s-a atins nimeni,desi a fost super bun,caci eu am incalcat regula).apoi tortul si dulciurile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

acum sa va si salut
noutatile noastre sunt ca Alecu meu merge pe bune. dupa ce doua saptamani nu a mai vrut sa faca nici un pas nesustinut. de cand a fost bolnav nu a mai vrut singur, dara ii dadeam un deget macar mergea mult mai bine ca inainte dar daca il puneam singur ramanea intepenit de zici ca ii dadusem cu super glue pe talpi. ieri a facut 3 pasi timizi iar azi a mers de-a binelea, pleca din camera in camera, trecea pe diferite suprafete, facea curbe...ce mai ca un copil mare. imi sterg din poze din telefon si maine il filmez. se pare ca au dreptate astia cand zic ca dupa o perioada de regres urmeaza un progres spectaculos.


25 martie 2009





bravo ALE...felicitari!
iar tu,mami,tin-te bine k te-ai inscris la maraton,ai citit doar ce scria Moonvas...
ar trebui sa ma apuc si eu sa exersez oare,k stii k daca trege al tau un fas,al meu se ia dupa el...tre sa aibe model

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Si Lucian este pasionat de mers de cateva zile, dar nu foarte, mai apeleaza si la varianta ajutatoare(de-a busilea), pe distante mai mari considerate de el inca nesigure.

cami: sa ne fie de bine cuscra, un de la Lucian pentru Iulia.

Gata plec la , noapte buna!

Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

dupa ce s-a trezit mario la 10 a halit niste cereale cu... lapte...nush cum,dar l-am fraierit,am tras o tura de tavaleala prin pat si am descoperit k se gadila f tare la bulanase...dar rau de tot,(insa nu mereu) asa k in seara asta am ras amandoi de au rasunat peretii...ma bucur asa tare caci el nu prea rade de obicei asa la orice,eventual mustaceste...zici ca se abtine,nush care e problema lui,de fapt nush daca e o problema...dar mi-ar placea sa imi rasune mai des rasul lui in urechiuse,insa dk nu are chef si nu are...bag un film cu vladimirescu,asa k Bianca...te rog frumos,sper k nu te superi,da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:







DRAGOS



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

fetelor,eu intru in picasa,sa fac ordine in albume,k tre sa le asez cumva pe varste..1 luna,2 luni...7lni,etc...caci voua nici nu v-am pus poze cu Strumphul meu cand era mai mic...si in plus de asta...tre sa le scot din pc...pt siguranta mea...si pt k tre formatat hardul...sa vad ce reusesc sa fac cu filmuletele...evetual le treg pe un cd...2...7...20 nush cate imi tb k sunt ft mari k dimensiuni...
gata vrajeala.k am treaba...mai e cineva,sau sting lumina?
moonvas?sasha?...ok,atunci trec mai tarziu sa verific...daca ziceti k avem si bece economice...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nikoleta20

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Mai face cineva bairamul de 1 an acasa? Ca io fac meniul si mi-ar prinde bine sugestii. Montificabile, da?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)




monica,eu l-am facut acasa...dar meniuri montificabile nush...k io-s in extrema cealalta...foarte extrema...asa k sigur nu ne potrivim....
anyway...am avut piftie,aperitiv(aici am bagat platouri cu branza,cascaval,salamuri,vre-o 3 tipuri,chiftelute de carne si de cascaval,oua umplute cu pate si galbenush,sunculita presata,shunca shunca,rosiisi salate:de vinete si de pui cu morcov si telina si maioneza si porumb,asa si masline oate 3culorile),sarmale,friptura de pui la cuptor cu cartofi natur,si peste(de care nu s-a atins nimeni,desi a fost super bun,caci eu am incalcat regula).apoi tortul si dulciurile...

MARIO-ANDREI-SUFLETELUL MEU





Ce de-a bunatati

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nikoleta20

dupa ce s-a trezit mario la 10 a halit niste cereale cu... lapte...nush cum,dar l-am fraierit,am tras o tura de tavaleala prin pat si am descoperit k se gadila f tare la bulanase...dar rau de tot,(insa nu mereu) asa k in seara asta am ras amandoi de au rasunat peretii...ma bucur asa tare caci el nu prea rade de obicei asa la orice,eventual mustaceste...zici ca se abtine,nush care e problema lui,de fapt nush daca e o problema...dar mi-ar placea sa imi rasune mai des rasul lui in urechiuse,insa dk nu are chef si nu are...bag un film cu vladimirescu,asa k Bianca...te rog frumos,sper k nu te superi,da?

MARIO-ANDREI-SUFLETELUL MEU





Niko stai linistita caci si David al meu este tare serios. Greu il fac sa rada. Cel mai bine ii iese lui Chiti

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 180882 spune:

BUNA DIMINETA,FETE!
VA ADMIR F MULLT PE TOATE CARE REUSITI SA SOCIALIZATI PE ACEST FORUM SI CHIAR SA LEGATI PRIETENII!
SI EU SUNT O FIRE COMUNICATIVA DAR SINCER ABIA REUSESC SA VA CITESC.
STIU CATECEVA DESPRE FIECARE,VA URMARESC DISCUTIILE,POZELE SI POT SA SPUN CA AM INVATAT F MULTE DE LA VOI.IMI SUNTETI TARE DRAGI,SI COPILASII VOSTRI SUNT NISTE DRAGUTI!
SA CREASCA MARI SI SA VA BUCURATI DE EI!
MI SE PARE INTERESANT SUBIECTUL DESPRE CE SI CAT PAPA BEBEII.
DIANA MEA FACE PE 5 MARTIE 1 ANISOR SI LEGAT DE PAPAT POT SA SPUN CA UNEORI MA SCOATE DIN MINTI.IN CATE+O ZI PAPA F MULT IAR IN ALTA CAT UN PISOI.SPER SA MAI DEZVOLTATI SUBIECTUL ,SI DACA NU+MI SMULGE DIA TASTELE DE LA CALC ,SA REUSESC SI EU SA INTRU IN VORBA MAI DES.
APROPO,NOVUS EU SUNT DIN BRAD JUD HD,AI O FETITA TARE FRUMOASA!
VA PUPIC SI LA MULTI ANI TUTUROR GHIOCEILOR!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

LA MULTI ANI DRAGOS!!! Sa fii sanatos si sa cresti mare!!!

Mami felicitari



Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput