"Dovlecei de sept-oct 2009 *94* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Acum voi dog-lovers nu sariti pe mine, si eu ii ador, am avut un husky..trebuie sa va arat poze neaparat, este cel mai frumos caine din lume!! Paco diliul!
Era copilul meu, acum 10 ani, in 2000, l-am primit cadou de la fratele meu, l-am tinut 4 ani si l-am lasat cuiva la curte, e fericit acolo, desi cred a suferit dupa noi..uf incep sa plang acum



vaaai, si nu te-ai dus sa-l mai vezi? da, saracutu' cred ca a suferit mult dupa voi. cainii inainte de toate au nevoie de afectiune. eu pentru prima si singura oara in viata mea cand am lesinat a fost cand m-am dus cu kim la doc sa-i coase urechile (se batuse cu un alt caine si l-a ranit rau). cand l-am vazut pe masa de operatie si cum se chinuia saracutul in niste dureri cumplite, n-am mai rezistat. pe kim l-am crescut cu toata dragostea mea si neimplinirea pe care o simteam in suflet ca nu am copii. a fost copilul meu.
si de obicei n-am fitze d-astea in cap cu vai, lesin. dar atunci m-a afectat teribil. doamne cat imi iubesc cainii.

aveam pe strada un caine caruia i-a cazut blana si a stat asa in pielea goala pe frigul asta. am vorbit cu veterinarul nostru si ne-a dac 2 vaccinuri pe care i le-a facut sot. acum i-a crescut blana saracu' si de cate ori ne vede la poarta cu masina vine la noi. sot i-a pus numele "danut".... e simpatic, dar prea indaznet, ar vrea sa intre in curte la noi. doamne fereste sa puna laba pe el astia ai nostri ca-l omoara.

hai ca eu pot vorbi de caini....de va plictisiti.

hai te rog, pune poze cu paco. el e bine acum? mai ai vesti?

scuze de off topic.



h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



hello girls

incerc sa scriu repede sa nu se trezeasca vreo fetita ..

mada saru-mana de casuta noua!

fraguta felicitari pentru dintoc! sa iasa fara dureri si maraieli!

techiluta ce-i iubeste surioara lor pe cei doi flacai! sunt doi scumpi si frumosi. ce bine le sta cu mustacioara!

luci cu diversificarea trebuie sa mergem catre un program de masa ca al unui om mare (teoretic caci eu nu am timp sa mananc 5 mese pe zi) .. 3 mese si doua gustarele. la eva, eu mult timp am mers pe fructe la 10, supa/ciorba la 14 si la 18 iaurt .. plus bibe cu lapte la 6 dimi si 10 seara .. acum, la 2 ani nu mai papa laptele la 6 ci mananca pe la 9 un mic dejun format din fie cereale cu lapte/gris cu lapte/fidea cu lapte/orez cu lapte/fructe cu cereale/ou, branza, rosii, painica; la 14 supa sau ciorba; seara in jur de 18 ii dau un iaurtel sau fidea cu lapte ..

lali e obligat sa-ti dea salariul bonus. fa plangere la camera de munca .. insa, trebuie sa ai in scris refuzul lui de a-ti acorda banutii ..

anomis aparatul ala stoarce si legume??

kinga nu i-au iesit inca dintocii .. insa o chiunie rau .. sper sa-i dea mai repede caci ma maraie si suge des ..



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



DRAGOSELU

ALESSIA

ALEX

La multe lunite si anisori! Sa fiti sanatosi si norocosi!


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



miha ai dreptate cu pasatul .. eva si acum la 2 ani, mananca supa/ciorba blenduita ... .. eu nu as vrea sa-i dau ceai annei ptr ca nu imi va accepta apa usor. eva abia dupa un an a inceput sa bea apa ..

clau nu stiu daca ai mai spus .. cat va costa vacanta la alexandra beach?

mary of .. e agitat si suparatel puiul mic .. de la dinti, sa fie? am vazut si pozele .. ce flacai mandri si frumosi!

hepi mare dreptate ai cu laudatul!

pupilici

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Lutoniana, pare multa, dar mesele principale erau cam de 125-150ml, si in mod normal ea sugea cam 250 de lapte inainte de solide. Cred ca e ca la noi, daca mesteci mult te saturi mai repede, ei daca trebuie sa mestece, probabil au senzatia de satietate, si nu mai mananca ca atunci cand sugeau laptele din sticla.
Mi-e mi-au spus sa nu dau ceai(am vrut si eu sa le dau) ca pot provoca alergii, si in plus nu au nici un aport caloric. Nu fac decat sa le amane momentul cad ar trebui de fapt sa pape laptele. Asa ca nu le-am dat. Cu apa in schimb e altceva, ca nu o bea niciodata 250 o data, ca nu are nici un gust.

Mami de Amalia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Buna...seara aproape, de la mine!
Iar am fost in plimbarica, o ora, sa-l mai aerisiesc pe strengar. Si am o durere de spateeeee!!!!Cred ca mi se trage de la lombosciatica mea veche, dar zici ca sunt o babuta
Si daca zilele trecute intrebam de activitati fizice pentru bb, uite ca azi a fost campion la incercari de intoarcere de pe spate pe burta, multe reusite
Sunt topita dupa Loris ()..."vorbeste" (agggg, ecoooo, accc!!), "ma striga" (mai ales cand plange: mammm-ma, maammm-ma), ma lasa sa dorm dimineata pana la 9 (desi cu n-spe treziri noaptea pentru )...
NelaM, de Ana modela!!Ce scumpica e ea in rochita aia si cu bentita pe cap!!...Si ce bine seamana cu sotul tau
Am vazut poze de techilosi la 6 luni, cum stau ei cu catelul de vorba
Am vazut si poze de la intalnirea Danei cu vik, niste frumoase amandoua, senine si ...singurele in parcul frumos!!!
Bine ai revenit Manga!!

Acum sa va zic cat sunt de si de . Astazi l-am lasat pe Loris in patut, si m-am dus 3 minute in bucatarie. Pe patul mare era pusa paturica de activitati. Cand m-am intors, nu-i baiatul in paturica!!!Infarct
Normal ca nu e in paturica, doar l-am lasat in patut Deci UIT de la mana pana la gura....Am tremurat ca varga 5 minute

Intrebare pentru fetele cu babycook: zicea monique, mi se pare, ca legumele lasa zeama tot in recipient.Poate fi folosita ca supa pentru diversificare?

Va pup!

Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

La multe lunite Atomix si Zeina!!


Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Vai am ras de m-am cracanat(vorba Techilei),ati fost de milioane fetelor.Stiti ca e vorba aia "D-zeu nu strica doua case" numai ca noua nu ne-a stricat-o a facut-o mai frumoasa ca va adunat pe toate aici
O dulce si pe Techila ca am vazut ca a intrebat de mine si pe restul fetelor ca stiu ca s-au gandit la mine atunci cand am lipsit.
Am citit si mesajul acela,nu spun nimic dar vreau sa o tare pe colega mea de suferinta cu caderea parului CRISTINA
Inca odata sunteti fenomenale si cred ca si cel mai suparat om s-ar bine dispune daca ar citi "petrecerea lui Luto"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna la toata lumea!

ultumim din suflet tuturor pentru urari si va oferim cu mare drag tratatia de rigoare

Imi cer scuze de intarzieire, dar cu renovatul acasa am fost prinsa pana peste urechi, am turbat, nu are rost sa intru in detalii....plus ca astazi a fost la babyexpo unde am pierdut 3 ore, dar acar am luat pat! Abia am ajuns acasa si sunt rupta.

Normal ca am citit tot capitolul trecut si jur ca nu mai tin minte niic, deja intru la idei, m-am rablagit de tot.

Oricum, va pup tare de tot si sper sa revin, ca drept cadou de ziua ei, mandra tipa de zici ca o taie cu cutitul, lucru care nu ii sta in caracter, dar na, se da in stamba.

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui miha74


si din nou la diversificare :

luci- pare intr-adevar, mult ce a spus bianca acolo, dar cand iti va lua la ora 10.00 3 lingurite la 12 alte 3…..simti nevoia sa ii dai ceva si la 14 si la 16.

Iata o zi de a lui Mate de la 8-9 luni (pana la varsta asta completam cu laptic) :

Dimineata ora 7-8 250-300 ml de lapte, in patut
Ora 9.30-10 : fructe, cu branzica, cu cereala, cu biscuiti
Ora 13-14- supa de legume (adica o supa grosuta) cu carnita, conopida cu ficatel de pasare…si alte variante
Ora 17-18 – un iaurtel, sau branzica cu un fruct , sau cartofi cu ou, sau rosii cu branzica…
Ora 20-20.30—300ml laptic cu cereale, tot in patut

asta asa orientativ, ca nu era nimic batut in cuie...


Ei DA, asta mi-a mers la suflet....asa vad si eu papica lu' davidosu peste cateva luni.
Sa am lejeritate la meniu, idei, sa-i schimb fructele, legumele...
SUPER...eu stiam de ce te plac pe tine ...ca DA, despre tine era vorba Miha74...numai ca am omis sa trec si numerele ca sa nu te simti cumva in etate
Pupa Luci o mamica model si o gasca de copilasi perfecti.

PS - cum e treaba aia: cartof cu ou ?
Si inca o intrebare: cand va fi vremea pot sa cumpar un iaurtel simplu bun....pe care sa scrie si BIO (daca o fi ca sunt sigura ca nu) si sa-i dau ? Adica ma intreb daca are mult aracet in el.....si mai sper in "sinea mea interioara" ca nu trebuie sa fac si iaurt in casa ....ca cu branzica oricum sunt pierduta complet pe traseu. Spun asta pentru ca aici laptele pe care il cumpar eu tine si 3 saptamani fara sa se strice...e un miracol


Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput