"Dovlecei de sept-oct 2009 *94* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mai fetelor,stiti de ce mi s-a facut dor gandindu-ma la bancurile copilariei ,spuse la lumina neonului de la coltul strazii? De jocurile jucate tot acolo,sub acelasi stalp,sub acelasi pom...strigata de acelasi glas in fiecare seara,de glasul mamei[ras chicotit] cum ne chema saraca"haideti in casa ca e tarziu,ce naiba o-ti gasi sa vorbiti ore in sir nu stiu"...si intra in casa..ne striga iar peste o jumatate de ora,pana se supara si ne chema mai aspru" ma,dar voi nu auziti? ca va ia mama lu' proces verbal acusi" sau ne promitea ca ne "insurubeaza un sut in fund"[iar chicotit].daca nu intram imediat.Imi mai e dor de senzatia aia de nerabdare amestecata cu dorinta e a ma stapani cand incepeam sa jucam "vin avioanele... unde-s...acolo...si eu ce fac... saruta-ma... eheeeei,si ce mai chicoteam cand spuneam"si eu ce fac" si cel care raspundea "saruta-ma" era cel pe care voiam sa-l "pup pe gura",si ce ripostam cand nu era... bat campii..bata-l vina de vin

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Pot sa il mai las o zi doua in debara?Asta sa fiu sigura ca e moale si cu miezul copt.Multumesc fetele!

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Nu stiam ca trebuie sa fie musai alb cadoul de "dintzisor prim".nu am vazut niciodata primul dintisor la nimeni.

inca unul :
Bula este in desert. Mergand el asa, da el peste o masinarie ciudata, cu un ecran deasupra. Pe el scria '' Baga-ti p*****l in gaura rosie (aratand o sageata in jos) si pentru un dolar, vei avea o excelenta senzatie, ca atunci cand faci sex.
Dar Bula nu avea decat zece centi si isi zice in gandul sau:
-Poate e ceva si de banii mei!
Baga el banii, apoi il introduce in gaura. Deodata incepe sa urle iar pe banner scria ''Pentru zece centi, ascutim creioane!

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Oho, dar si cand o sa-l vezi pe al piticului tau. O sa ti se para ca ai ajuns in al noualea cer.

Mami de Amalia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Lali ce tare!

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta





lali e obligat sa-ti dea salariul bonus. fa plangere la camera de munca .. insa, trebuie sa ai in scris refuzul lui de a-ti acorda banutii ...


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


I-am spus ca vreau in scris raspunsul si mi-a spus "la revedere",dar eu il stresez,si asa mai am cate ceva bube impotriva lui ... Telefonul de pe care l-am sunat inregistreaza toate convorbirile,si cand se umple memoria iti cere sa le stergi...oare daca refuza sa imi dea scris,pot sa il sperii cu inregistrarea...Imi e si jena,parca ai cere naiba de pomana...

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Nasterea lui Paul_Iulian


nu stiu daca merge cu inregistrarea .. oricum, tu nu ai ce pierde .. fa sesizarea la camera de munca. bafta!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Da,Mada, cica cine vede primul dintisor trebuie sa-i cumpere puiului ceva alb.
Multumesc de raspunsul despre DA!
Mai astept si alte fete cu sfaturi ca sa-i prezint proaspetei mamici toata documentatia.Si-ntre noi fie vorba,dk n-o avea nimeni chef sa-mi mai raspunda o sa incerc sa mai caut si in urma.Exista posibilitatea de a urmari mesajele cuiva pe DC?!

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Puiul meu a adormit si ma bag si eu la somnic ca cine stie cat il tine(el e ala care a dormit de la inceput toata noaptea).Cred c-o sa avem si noi un dintisor curand ca prea marait mai este...
Noapte buna!

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta





lali e obligat sa-ti dea salariul bonus. fa plangere la camera de munca .. insa, trebuie sa ai in scris refuzul lui de a-ti acorda banutii ...


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun


I-am spus ca vreau in scris raspunsul si mi-a spus "la revedere",dar eu il stresez,si asa mai am cate ceva bube impotriva lui ... Telefonul de pe care l-am sunat inregistreaza toate convorbirile,si cand se umple memoria iti cere sa le stergi...oare daca refuza sa imi dea scris,pot sa il sperii cu inregistrarea...Imi e si jena,parca ai cere naiba de pomana...

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Nasterea lui Paul_Iulian


nu stiu daca merge cu inregistrarea .. oricum, tu nu ai ce pierde .. fa sesizarea la camera de munca. bafta!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Om trai si om vedea,oricum nu cred ca mai vad vre-un ban..m-a scos din papuci tonul...nu-i pasa frate de nimic...eu ma duc ca toanta si depun o cerere documentata,si el "parca a vazut ceva"...

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian
Paul si mamica lui

Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



monica deci a avut tort domnul zgatix .. musai sa-l vedem!

miha bafta cu casuta!! ce super ca iti face batranica reducere ..

anomis saru-mana .. si eu sunt in cautare de storcator legume/fructe care merge super si se curata si usor .. o exista asa ceva?

vad ca nu prea aveti chef de vorba .. cred c-o tai si eu la culcare .. ma duc sa-mi mai clatesc un pic ochii pe macys si pe victoriasecret la niste sutiene .. si ma bag in patuc.

noapte buna!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput