FIV sau inseminare cu donatoare/donator (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

yarrina nici la mine nu sunt schimbari la hormonale, dar am inteles ca asta e politica clinicii. acolo tratamentul ti-l stabileste medicul in ziua 2-3 a cm dupa ce repeti analizele acolo.
eu astept sa ma invadeze rusii si apoi la jumatatea cm sa merg acolo la eco sa ma vada medicul, dupa care in ziua 2 sa fiu la clinica sa imi stabileasca tratamentul si sa incep. Eu am calculat ca ar trebui sa incep pana in 10 aprilie. Nu cred sa merg pe varianta lunga a tratamentului, din cate am auzit acolo se incepe tratamentul in luna respectiva.

In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Nu Diana, la mine nu. M-a chemat la discutii despre FIV ca sa inteleg foarte bine riscurile si nu a vrut sa purtam discutia asta prin telefon. M-a vazut la eco, atunci eram in Z9, mi-a dat sa iau Diphereline in Z21 si apoi din Z7 de CM stimulare cu 150 ui Puregon. Mi-a mai zis sa fac eco pana incep tratamentul sa ma asigur ca nu am vreun chistulet si sa-l sun sa-i zic cati foliculi am ca s-ar putea ca ovarul meu stang sa fie cam lenes si sa-mi mareasca doza la 175.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

fetele mele dragi,
Va urez numai reusite si va tin pumnii in tot ceea ce faceti,eu vreau sa iau o pauza de forum,vreau sa mai uit un pic de obsesia asta care mi-am facut-o pt bebe ,nu sint in butoiasa ca nu incercati sa ma scoateti ,cind voi simti ca imi este bine ,voi reveni,dar sa nu uitati ca sint cu gindul alaturi de voi

Am mai inviorat un pic prima pagina in nuante de primavara ,sper sa nu va suparati

va pup si numai reusite va doresc ,ok ,sa nu ma dezamagiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

ne pare rau ca nu mai stai cu noi ca sa ne mai incurajezoi si sa ne mai dai vesti despre tine ...te urmaream cu sufletul la gura..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Bytzi- plang,uite am ajuns deja pe pag a 3-a cu subiectul nostru,dar te inteleg draga mea, numai nu stiu daca ai sa poti lua pauza;si eu am incercat,dar sunt dependenta.
E mai frumoasa prima pagina asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Bytzi sa revii cu forte noi.

in asteptarea unui ingeras
[ hr][ font=Tahoma][ size=1][ teal]Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit, MTHFR A1298C heterozigot[ /size=1][ /teal][ /font=Tahoma]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

Buna fetelor , nu am mai scris de mult pe forum, azi zi 14 de la IA am facut un test barza gold care a ieshit negativ. Credetzi ca mai pot spera? Am simptome dar poate sunt de la progesteronul luat. Am dat sange pt BHCG ieri dimi dar rezultatul il primesc abia marti.
Stitzi cazuri cu test de pp negativ in zi 14, adic nu se vede nimic-nimic shi totushi a fost sarcina? Mai pot sa sper?



Cirip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

cipcirip bine ai revenit ..la un test normal de sarcina ar trebui sa se vada..dar poate la tine rezultatul se lasa asteptat ,,sa speram ca v-a merita asteptarea...sa ne ti la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

Ufff, sperante nu mai am


Cirip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

ciripica mai fa u test mai dim barza din primul pipi si sa de-a d-zeu sa iasa pozitiv, uneori se mai inseala si testele, te pupic si trebuie sa fie bine pana la urma.
iuca La multi ani! sa fii iubita si fericita.
Va pupic pe toate fetele, aveti grija de voi si va urez un capitor cu multe reusite .O primava minunata va dorim si cu multe bucurii si impliniri, sa deveniti curand mamici.
Noi suntem bine, crestem si merge in picioruse, facem nebunii si sunt toata ziua in "joc de glezne" dupa andy.
va rog daca puteti imi da-ti si mie un vot la plantatia de cafea pe link-ul de mai jos..va multumesc.

reclama ilegala - considera acesta un avertismentplantatia-lui-daniutza/

Mergi la inceput