Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Otilia, tu ce iti doresti?

Fetelor vin si eu la voi cu o rugaminte, daca puteti sa ma ajutati cu un sfat. Pt ca ieri s-a vorbit despre gaze, voi aduce eu azi in discutie urina
Eu nu mi-am facut pana acum analizele la urina. Ieri am fost si am dus proba de urina, insa aceasta mi-a fost respinsa la laborator.
Problema e ca eu beau fff multa apa, merg la baie si inainte de culcare, si noaptea de vreo 2 ori, si dimineata. Ieri am dus o proba de la ora 4.30 (desi mai fusesem o data la baie inainte de culcare pe la 22.30, apoi in jur de ora 0). Care proba de urina e cea valida?

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxv24nho4ve.png" target="_blank">17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Bun venit noilor burtici si sarcini usoare in continuare.

Maurice felicitari pentru vestile bune si pentru .

Eu iar am mult de lucru asa ca intru si va citesc si de postat postez mai rarutz.



***************************************************
Elena, 21+ cu
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Cristina multumesc mult de tot!
Otilia iti spun eu ca viitoare mamica de fetita si foarte mandra de asta, fetitele sunt pentru totdeauna, baieteii numai pana cand implinesc 12 ani, iar cand se insoara cel mai probabil nu vei putea sa fi asa prezenta in viata lor ca in viata unei fetite, el se va duce dupa nevasta, pe cand ginerele TREBUIE sa te tolereze, nu are incotro, si ai si scapat de grija batailor cu baietii, competitiilo cine rezista cel mai mult la bere, cine conduce cu cea mai mare viteza si multe altele, mamici de baieti acu sunt si avantaje dar e mai greu si nevoie de mai mult timp sa cresteti baieti! Spre exemplu fac pipi in sus, gata Otilia te-ain linistit?

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev215pr_.png
Doamne Ajuta-ne!!!
17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

fetelor...au aparut in piata urzicile.. am fost in culmea fericirii ieri cand m-a sunat tatal meu sa-mi spuna..

15+ cu o minune de
poze

[url=http://lilypie.com][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Otilia, ai si tu dreptatea ta. Dar... am o prietena care nu si-a amintit UM asa ca a nascut prin cezariana conform DPN dat de ecograf. Copilul s-a nascut la 8 luni...

Cristina 14 s & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Cititi in libertatea de azi - barbatii noul sex slab!

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev215pr_.png
Doamne Ajuta-ne!!!
17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Otilia, tu ce iti doresti?

Fetelor vin si eu la voi cu o rugaminte, daca puteti sa ma ajutati cu un sfat. Pt ca ieri s-a vorbit despre gaze, voi aduce eu azi in discutie urina
Eu nu mi-am facut pana acum analizele la urina. Ieri am fost si am dus proba de urina, insa aceasta mi-a fost respinsa la laborator.
Problema e ca eu beau fff multa apa, merg la baie si inainte de culcare, si noaptea de vreo 2 ori, si dimineata. Ieri am dus o proba de la ora 4.30 (desi mai fusesem o data la baie inainte de culcare pe la 22.30, apoi in jur de ora 0). Care proba de urina e cea valida?

mie mi se pare corect ce ai facut.Nu am idee.



15+
Sofía (2ian2007) ,Andrés(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui enik83

fetelor...au aparut in piata urzicile.. am fost in culmea fericirii ieri cand m-a sunat tatal meu sa-mi spuna..

15+ cu o minune de
poze

[url=http://lilypie.com][/url]




Nu am mancat niciodata

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev215pr_.png
Doamne Ajuta-ne!!!
17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Mai eu stiu cat de pisicoase si dragalase-s fetele, dar parca as vrea si un iedut pe langa ele doua. Ana a vrut musai surioara, surioara, surioara , acum zice ca vrea fratior ca daca-s 3 fete se cearta prea mult pe haine si papusi. E asa haioasa cum imi zice "ce spui mami, m-am gandit eu bine " Acum sa vedem daca i se indeplineste dorinta. Pentru noi e chiar practic sa fie tot fata, avem tot ce ne trebuie in culori potrivite.

Carmen, la prima sarcina am fost amandoi disperati sa fie fata. Asa am simtit, al meu zicea in gluma ca de-i baiat sa nu vin acasa cu el . A doua oara am fost atat de fericita ca am ramas insarcinata ca nu mi-a pasat ce este bb, sanatos sa fie. Nah ca acum am fitze in cap, se mai schimba omul, plus ca am impresia ca toata lumea se asteapta de la noi sa producem si-un baiat.
Cred ca Elena ma intelege, poate si Sheri care a cam disparut.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarmenAlbu

Citat:
citat din mesajul lui enik83

fetelor...au aparut in piata urzicile.. am fost in culmea fericirii ieri cand m-a sunat tatal meu sa-mi spuna..





Nu am mancat niciodata


mmmm,as vrea si eu!!cred ca in sarcina sunt f bune pt cate contin!



15+
Sofía (2ian2007) ,Andrés(22mai2008)

Mergi la inceput