Regasiri (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

O primavara superba....

PS: timpul tare scurt la noi...tare scurt!Suntem ok,facem progrese,Isabella creste...

Sper ca sunteti bine daca nu atunci sa va reveniti cat mai repede.

all


Bazar general pe DC


Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Primavara este anotimpul vietii renascute,
Este mama natura refacuta,
De la firul ierbii inverzit
La micul pui al caprioarei mult iubit,
De la ghiocelul ce-n martie apare,
Din dragoste si fericire si... mult soare!…


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

O adiere, un parfum discret, o raza de soare bate in geam, vrea sa te mangaie...
un zumzet la usa
cioc cioc:
"te-ai trezit? m-ai dorit? m-ai asteptat? te-ai pregatit? ma primesti ACUM? ...sunt eu Primavara"

La multi ani!

Antonia e mai bine...dar tot tuseste...inca nu am dus-o la gradi..o mai tin 1-2 zile acasa..sa se refaca bine

mi-am luat urzici acum le curat ..multa munca la ele

va


Bamboletta 14+ si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

v-as oferii si eu un martisor dar la noi nu se poarta, asa ca poftiti la un mititel si-un carnacior, ca azi sarbatorim 7 ani de casnicie!!

Haaaa ha bambo pofteste la urzici! Mananca si Antonia? Noi gatim saptamanal spanac cu lapte si lumea se mira pe fiimiu cum mananca atata 'verde' deodata.

roxana musai sa pui poze cu feza, ca avem nevoie de idei. nu stiu daca v-ati dat seama in poze dar Dani are 2 vartejuri pe frunte...si cum ii creste 1 cm cum ii sta in toate partile. Oare-i prea devreme pt gel? gume la dinti ?? oaaaau...si sta la dentist???

maya 9-7.30 e chiar bine, nu se mai trezeste deloc? banuiesc ca siesta nu doarme, nu?

aelita teodora e dragut nume, puii ce fac? la cresa nu bagi pe nimeni? Sofia incepe colegio dupa ce se naste bb3, nu? Sotul tau tot departe umbla cu munca? mai razbesti?

Dani tot mai des inchide usa la el in camera si cere sa fie lasat sa se joace singur. Voi ati patit? i-ati lasa? eu il las, dar nu ma incred prea mult, chit ca nu este nimic periculos la el in camera...ceva traznit inventeaza el daca trebe

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Gata am mancat urzicile le-am facut cu mamaliguta Antonia a mancat si ea...spre surprinderea mea e prima data cand mananca..a mai mancat spanac dar nu prea mult...e bine decat deloc...

Antonia deocamdata doar in baie vrea sa stea singura in camera inca nu inchide usa...

noapte buna

ah uitasem neuronul e gravid ...Dayanara inca nu a nascut are 35 sapt si e fetita...


Bamboletta 14+ si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Bambo, sa-ti fie de bine! Din ce stiu eu, contin fier, care-i bun ptr bebe.

N-am facut poze astazi, cand am venit de la servici dormea, iar apoi a dat martisoare, a fost ocupat baiatul

Dbunny, "guma" e de fapt plomba, asa i-am spus cand am fost prima data cu el, ca-i pune o guma acolo, ca-i plac , ma cauta in geanta si se serveste singur. O singura data am gasit-o lipita pe parchet, cred ca a scapat-o si i-a fost lene sa se aplece, in rest o arunca singur la gunoi
Si da, sta cuminte, dar nu te gandi ca i-a bagat polizorul....nuuuuu, i-a umblat cu o chestie ascutita cu care l-a curatat. Acum singur s-a urcat pe scaun, i-a spus dr. sa-l "uce" , adica sa-i ridice scaunul... eu cred ca asta si Oana nu-s ai mei, si nici ai lui tac-su, i-o fi schimbat in maternitate, ca noi amandoi avem oroare de stomatolog

Nu stiu daca-i devreme sau nu ptr gel, eu l-am dat, daca nu-l dau eu, isi da singur, si nu-si da numai pe par, asa ca prefer sa-l aranjez io

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o aromata...

Stefy a descoperit spalatul vaselor si plange de mama focului daca nu o las... si e o balta langa chiuveta... si ea uda toata.... Dar placerea e mare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

pe toata lumea.
lacramioara multumesc pentru cafea ca tare am nevoie. Fiemea imi face noaptea program artistic de pe la 3 pana pe la 5 in continuare. Spalatul vaselor zici. Da harnica fata ai.
Maya ma bucur ca ana doarme bine. A mea se culca pe la 23, programull artistic program, iar pe la 7.15 o scol pt gradi. Nu stiu dc la gradi doarme sau cat, da in week-end nu mai doarme la pranz. pozele ale profi si covorul nu le mai pui?
Roxana sa va fie de bine tunsoarea si asteptam pozele.
Calin pentru martisor si pt ca e cuminte (sta la dentist).
Dodo ma bucur mult sa aud ca sunteti bine
Bambo da si mie niste urzici ca tare imi plac. Ma bucur sa aud ca Antonia e mai bine. Multumim si pentru vesti.
Dayanara da mai treci si pe la noi. Mai ai putin. Emotii?
Dbunny multi ani fericiti impreuna, cu sanatate si noroc. Inca un bb si la voi cadou e aniversare?
Cat despre inchisul in camera...Erica se inchide la mama in camera cu jucarii, dar nu singura ci cu David.
Aelita vrem detalii.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

MAYAIONE-cred ca depinde de aparatura.eu am fost la 13 sapt,si am intrebat eu si a zis ca e prea devreme acum.dar era eco din ala normal,alb negru,..imi amintesc ca la Sofia era altfel,3D ,se intorcea pe toate fetzele.
asta imi zice:e bine,inima bine,capul bine,ii vad o mana,un picior(asa vedeam si eu dintr-o parte cu era bb),imi venea sa ii zic:dar pe celelalte le are?
mai am tocmai la 6 luni...poate ma duc la un privat pana atunci,daca nu mai am rabdare.

DBUNNY-peSofia a fi bagat-o anul trecut la cresa,si nu imi convenea ca ea acum la peste 3 ani sa fie la cresa,mi s-a parut prea mare..as fi vrut gradinita,dar pt ca e nascuta 2 zile dupa Anul Nou,nu se poate,stii,aici,intra in 2010 .Asa ca tocmai in sept anul viitor.
plus ca,cresa,si pt unul si pt altul,nu am langa casa(doar gradinita am),si ar fi trebuit sa ii duc pe nu stiu unde la 9,sa ii iau la 13,sa mai platesc si 400-500-600 euro pt ei ...risipa de bani.ca la stat oricum nu mi-i ia nimeni .

Sofia se incuia in camera.a mea si a ei.a trebuit sa scoatem incuietoarele din clanta,a ramas o gaurica acolo...si a descoperit cand a vrut sa se incuie iar:maaami,s-a stricat usa !!
pai intr-o seara nu mai iesea,se uita bine merci la desene,incuiata,eu bantuiam pe la usa.pana la urma i-am oprit curentul.iese :maaami,s-a stricat lumina !


asa ca da,azi am primit prin posta vestea ca Sofia incepe colegiul anul asta,si ne-a dat lista colegiilor din zona.inscrirea,12-29aprilie.sper sa avem timp sa le colindam sa ne interesam ce avem de facut.
nasc in august,incepe ea in sept.
deja zice ca vrea sa mearga si Andre(crede ca merge cu ea),ii explic ca el e mai mic,lasa botul.ea nu face nimic fara el,nu baga in gura fara sa ii dea si lui,il pupa,il ibeste,se mai si cearta si imping,ii ia apararea daca il cert " e fratioru meu", " Andesito es mi amigo ".si il ia in brate si il ia cu ea sa nu il mai cert eu,si il pupa,el ia o fata asa de...victima.
orice ii dau ei in mana:
-vrea si Andresitu!
-de unde stii tu ca vrea??
-Andresitu,vei si tu,daaa??
si el casca ochii si da din cap DA DA !nu conteaza ce,el vrea !

Dbunny,sotul e iar plecat,nu a mai plecat de mult,nu mereu pleaca,dar acum are iar o perioada cu plecari.

eu am facut snur de martisor,am dat unei prietene si fetitei ei,facute de mana,cusute si lipite...
aici a fost un atelier al martisorului,aratau cum se fac,spuneau istoria,etc..dar nu am putut ajunge daca sunt singura cu ei.

as fi vrut unul din Ro,adevarat,sa il port,dar nu mi-a trimis si mie nimeni
oricum pun snurul asa facut de mine.





15+
Sofía (2ian2007) ,Andrés(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o si fug...

Mergi la inceput